Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

szukam jakiejś klawiatury tzw ergonomicznej której głównym przeznaczeniem będzie pisanie. Granie na 2 miejscu. Czy forumowicze mogą polecić jakieś modele?

W sieci mocno polecana jest Microsoft Sculpt ale jest to klawiatura bezprzewodowa czego bym chciał uniknąć. Ważne jest dla mnie aby klawiatura była dość cicha więc z tego co rozumiem (ostatnio na mechanicznej pisałem na potężnej klawiaturze od IBM (lata temu przy 486DX) i komfort pisania był dość wysoki ale skok klawiszy a już na pewno hałas przy tym wydawany obecnie byłby dyskwalifikujący. Próbowałem szukać czegoś sam ale wypadłem z obiegu i nie mam zielonego pojęcia co jest czym obecnie na rynku (połowa albo i więcej produktów to obecnie "dla graczy")

Link to post
Share on other sites

Akurat spora wielkość to dla mnie plus, w ogóle nie rozważam klawiatury na biurko bez wsparcia dla nadgarstków. Gram też w gry, czy klawiatury bezprzewodowe są w takim razie niepolecane?  Czy istnieją jakieś mechaniczne klawiatury które są ciche z "podkładkami" pod nadgarstki, z tego co widziałem to większość dąży do minimalizmu.

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Microsoft Natural Ergo 4000 - jest duża, ciężka, nie przesuwa się, do tego niesamowicie wygodna i jak to większość klawiatur MS, wysokiej jakości.

I co bardzo ważne dla mnie, ma sporo klawiszy funkcyjnych, które są w zasięgu dłoni w trakcie pisania, nie trzeba odrywać ręki, by do nich sięgnąć (prócz do skrótu do kalkulatora).

 

Przemieliłem już kilka Logitechów, A4tech, różnych innych firm i  żadna nie wytrzymała ze mną więcej, niż 18 miesięcy, zaczynały się rozpadać, ewentualnie klawisze blokować. Najgorzej zawsze rozczarowany byłem Logitechami, bo to przeważnie były klawiatury po 200+ zł, a padały po roku - półtorej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...