Skocz do zawartości

Router z rzeczywistym 300 Mbps, ewentualnie z możliwością podpięcia dysku.


Recommended Posts

Czołem.

 

Potrzebuję pomocy w doborze routera.

Obecnie używam jakiegoś słabego TP-Linka, który niby ma standard n i dwie anteny 5 dbi, jednak maksymalny do tej pory osiągnięty transfer to 100 Mbps, umieszczając laptop koło routera.

 

PC ma kartę Realtek 100/1000 Mbps, laptop ma kartę Intel Dual Band Wireless-AC 3160 (max 433 Mbps).

 

PC robi za swojego rodzaju serwer, na którym przechowujemy wszystkie dane, nieraz pliki po kilka, czasami kilkanaście GB. Transfer ich między komputerami to obecnie istny koszmar.
Chciałbym tę sytuację zmienić.

 

Mam małe mieszkanie, 2 pokojowe (odległość między pokojami 5m).

W salonie stoi mój komputer, dziewczyna używa swojego laptopa przeważnie w sypialni (na dole rysunek poglądowy).

 

Pasuje mi router, który rzeczywiście będzie mógł osiągnąć większą prędkość przesyłu, gdy komputery będą w jednym pomieszczeniu, a przede wszystkim będzie miał nieco lepszy zasięg - teraz nawet przeglądanie prostych stron z sypialni to mordęga.

Nie mam możliwości postawienia repeatera w przedpokoju, nie ma tam żadnego gniazdka.

 

Do tego fajnie dobrze byłoby, abym miał możliwość podpięcia zewnętrznego dysku do routera i korzystanie z niego jako serwera plików. Lecz nie jest to konieczne.

 

Nie dysponuję na to zbyt dużym budżetem - chciałbym wydać nie więcej, niż 200, maksymalnie 250 zł.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

 

zpcajqU.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nie poszalejesz. Optymalny będzie pewnie TP-LINK C1200: http://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-9_Archer-C1200.html

 

Jakie realne transfery osiągniesz pokaże praktyka, po tym jednokanałowym intelu nie spodziewałbym się żeby przepuścił 300Mbps danych. Pytanie czy w ogóle zlinkuje sie na najwyższej prędkości. Punkt gdzie stoi laptop jest bardzo niekomfortowy dla sygnału - tnie on kilka ścian pod kątem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja własnie na tym TP-Link C1200 jestem w stanie wyciągnąć ponad 400mbps 

[wynik speedtest] - wynik uzyskany na łączu 1000/1000 na moim Xiaomi MI6. Z małą gwiazdką bo stałem 1m od routera. W mieszkaniu o podobnym układzie co twoje, i na dystansie ok 7m (w tym 2 ściany nośne ze zbrojonego betonu) mam spadek predkosci do ok 80mpbs. Wszystkie wartości podane dla sieci 5G

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...