Skocz do zawartości

Router do domu - specyficzna sytuacja


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję routera do domu, ale mam dosyć dziwny problem. Mianowicie router od UPC (UPC ConnectBox) mam w dużym pokoju, a komputer stacjonarny mam w sypialni. Nie chcę ciągnąc kabla po całym mieszkaniu, więc potrzebuję routera, który podłącze w sypialni, on złapie sygnał z routera od UPC i po kablu dostarczy do mojego stacjonarnego

 

Mniej więcej tak chciałbym aby to wyglądało:

 

UPC ConnectBox ))))))))))) Router w sypialni ------------> PC

 

Gdzie:

 

)))) - oznacza sygnał WiFi

---> - oznacza kabel Ethernet

 

Czy ktoś jest w stanie zaproponować konkretny model?

Edytowane przez vitno
Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz klienta WiFi a nie router. Wielokrotnie o tym pisaliśmy na forum. Generalnie ten tryb obsługuje większość routerów na chipach realteka prosto z pudełka oraz sporo routerów na firmware'ach alternatywnych.

 

Przy wyborze weź pod uwagę możliwości routera do którego będziesz się łączył (standard WiFi) oraz prędkość jaką chcesz osiągnąć. Nie podałeś nawet szerokości łącza jakim dysponujesz więc nie ma czego się chwycić.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Próbowałem na ustawieniach automatycznych kanału, kilku wersjach szyfrowania jak i bez nich oraz szerokość ustawiałem auto i wybierałem różne i kicha :/ A nie chcę kupować drugiego Totolink aby podłączać go pod UPC ConnectBox aby on zamiast UPC CB był routerem WiFi, to już za duże koszta i bez sensu kombinacje, stąd pomyślałem o karcie sieciowej.

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś ustawić połączenie między Totolink a CB w paśmie 5GHz (zamiast domyślnego 2.4GHz)?

 

Tak próbowałem, ale wtedy mam problemy z podłączeniem do sieci jednego z laptopów (starszy model) i musi być 2.4 GHz (nie wiem czemu przy 5 GHz nie chce się łączyć), a musi być on podłączony do sieci.

Więc może faktycznie najprostszym rozwiązaniem będzie karta WiFi w PC?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...