Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam przepięknie!
Słowem wstępu, stoję przed wyborem kolejnego zasilacza otóż poprzedni model (z niewiadomych mi przyczyn) spalił się. Nie wiem czy to wina z zewnątrz czy felerny model, ciężko stwierdzić. Zwracam się do was z prośbą o pomoc, ponieważ temat zasilaczy, to temat rzeka a niestety nie jestem specem od tego sprzętu.

Szukam teraz zasilacza w cenie do 300 zł (lub kilka złotówek nad to), który miałby mieć 600W (z uwagi na przyszłość), dobrze by było żeby okablowanie było modularne, ale nie jest wymagane. Kolor może mniej ważny, ale jakby trafił się czarny byłoby całkiem przyjemnie :D

Tutaj podam specyfikację mojego sprzętu pod który miałby być podłączony, ponieważ niektóre z części są w transporcie, ale już są na liście:
Płyta główna: ASUS Crosshair IV Formula
RAM: Kingston HyperX Fury 2x4GB CL10
Procesor: AMD Phenom II X4 3.4GHz Black Edition (będzie kręcony do 4.0GHz)
Dysk SSD: ADATA SU800 128GB
Dysk HDD: Samsung HD642JJ 500GB
Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 960 2GB
Karta dźwiękowa: Aim SC808
Monitor: Benq E2200HDA (tak opcjonalnie podaję)

Podam też linki do zasilaczy, które znalazłem jako interesujące może akurat któryś z nich się nada ;)
Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)
be quiet! SYSTEM POWER 8 600W (BN242)
SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)
SeaSonic 600W (S12II-620)
Thermaltake Smart 630W (PS-SPS-0630MPCGEU-1)

Gorąco zapraszam do dyskusji i proszę o wasze typy i pomoc w rozwiązaniu dylematu!

Pozdrawiam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

Pierwszy SE630 nie ma nawet certyfikatu 80+ Bronze.

System Power 600W nieopłacalny na tle Pure Power 500W, który jest stabilniejszy (DC-DC) i ma dużo cichszy wentylator z lepszą mapą.

Supremo L2 komentować raczej nie trzeba.

Ostatni pomimo tego, że Gold to na kiepskich kondensatorach, do tego krótka gwarancja. Tak samo nieopłacalny na tle w/w XFX jak S12II 620W.

 

Tu masz wersję 650W za 300zł TS 650W 120mm Gold - względem 550W będzie odczuwalnie cichszy.

Link to post
Share on other sites

Czyli mówicie Panowie, że za tę kwotę najlepiej będzie wybrać tego XFX'a. W sumie fakt, spełnia wszystkie te moje wymagania, zapas mocy jest duży. Poczytałem trochę o nim i wydaje się na solidnego ;)

Czekam w takim razie, może ktoś jeszcze podrzuci jakiś ciekawy pomysł, ale jak narazie stawiam na tego XFX.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Siemano!

 

Nie chcę odgrzewać, ale po co zakładać nowy temat.

 

Czy zasilacz Seasonic Platinum 760W (SS-760XP2) jest dobrym zasilaczem i uciągnie:

 

EVGA GEFORCE GTX 980Ti SC+GAMING ACX 2.0+

Intel I5 2500k (OC 4.9 GHZ)

ADATA Gaming XPG 4x4GB 1833mHz AX3U1866GC4G9B-DG2. (OC 2133mHz)

2x 500GB WD Blue

1x SSD 120GB

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...