Skocz do zawartości

Używane 2.0 do ~1000zł z porządnym dołem


Recommended Posts

tl;dr- 2.0 za kafla z podbitym, niskim basem i niepodkoloryzowaną resztą.

 

Witam, pora na zmodernizowanie audio. Jak narazie lece na edkach r2600 i w miare nowej integrze. Chce coś ruszyć z tematem.

Czego szukam: w miarę wiernego ale nie nudnego bądź suchego grania z przyjemnym, slyszalnym z bliska, nie zamulonym i nie rozlanym zejsciem (do na prawdę niskich Hz) oraz bass reflexami z przodu. Słucham siedząc przy blacie z ikei na którym głośniki stoją więc muszą grać "blisko". 

 

Edki męczą mnie kartonowym, pustym basem (schodzącym do ledwo ~44Hz) który istnieje tylko w rogach pokoju, wrażeniem dziur (linia basowa w ramach jednego utworu raz jest nieslyszalna a raz dudni na pół mieszkania). Brak góry rekompensowałem pokrętłem wysokich wykręconym do oporu, wtedy nawet było okej. 

 

Jakiekolwiek duże wzmacniacze odpadają- brak miejsca na wspomnianym blacie. 

Jako źródło- pół na pół pc oraz MacBook Air. I teraz- zewnętrzna karta dźwiękowa/dac? Czy w tych pieniądzach nie da to rezultatu i lepiej budżet przeznaczyć na same głośniki? Podłączane też będą słuchawki, zapewne SM hp151 jak tylko uda mi się je odsłuchać (lub inne równe granie z mocnym zejściem).

 

Muzyka- nowoczesna elektronika, 8 cali by sie przydało http://forum.mp3store.pl/uploads/emoticons/default_wink.png Czasem nieskutecznie próbuję wyklepać jakąś nutę w DAWie, dlatego fajnie jakby glosniki nie miały zbyt podkoloryzowanych pasm- nie licząc niskich rejestrów, to i tak sie robi na słuchawkach.

 

Myślę, że raz dwa coś znajdziemy, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

jak chcesz głośniki które zejdą niżej niż 45HZ i to realnie bez dużego spadku  to dodaj jeszcze jedno zero :)

ustaw głośniki porwanie skoro ci dudni to masz zapewnię je za blisko ściany 
do 1k ciężko coś lepszego znaleźć trzeba by uderzyć w monitory studyjne i to z minimum 7" jak chcesz mieć dobry dół ale to by trzeba drugie tyle. cos by kupił z pasywnych ale dochodzi kwestia dobrego wymaka wiec cena i tak ponad 1k

Link to post
Share on other sites

zdaję sobie sprawę, że budżet nie powala dlatego szukam używek w tych granicach. Na bank da radę jakieś znośne 8" dorwać w tych pieniądzach. 

Edki grają jak chcą niezależnie od tego jak stoją, w jakim pomieszczeniu stoją i z czego grają- nie jestem z nich zadowolony i szukam czegokolwiek lepszego.

Link to post
Share on other sites

Też mam głośniki na blacie z Ikei, ale wzmacniacz mam nad monitorem. Przykrecilem sobie półkę na rtv i po problemie. Moje nawet dają radę jeśli chodzi o bas, na pewno lepiej niż poprzednie Eltaxy supreme 4. Ale mimo to pełnię możliwości pokazują po odpowiednim rozstawieniu.

 

Ja problem basu rozwiązałem subwooferem pasywnym. Ale długo nie testowałem, padł po 2 godzinach. Po rozebraniu się okazało że żaden z głośników już nie miał zawieszenia. Teraz czekam na przypływ gotówki na nowe głośniki.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Nad biurkiem mam szafkę, zagospodarowaną. No po prostu nijak mam gdzie wcisnąć ten wzmacniacz. Prędzej rozważałem zakup standów ale też układ pokoju sprawiałby, że jedna z kolumn spadałaby na ziemię za każdym razem jakby ktoś wchodził do pokoju..

 

 

Udało mi się ustalić takie propozycje:

Behringer Truth B3031A

Presonus Eris E8

 

Skłanialbym się do Erisów. Jest coś lepszego?

Edytowane przez rekkluse
Link to post
Share on other sites

Koło 1.5 k do tego doliczyć jeszcze dobre źródło bo z byle czego nie zagrają jakiś DAC czy interfejs czyli tak czy siak budżet razy 2 pod monitory pianki trzeba kupić jeszcze no i poprawne rozstawienie

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

To już zależy jakiego dźwięku oczekujesz. Tu już doradzamy odsłuch ew czytanie recenzji ja mam focal alpha 80 wpięte w aune s6 wcześniej miałem Eris e5 i Scarlett 6i6 i behringera hd204 czy jakoś tak ale z interfejsami audio grało strasznie sucho

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...