Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne ~250 zł


Recommended Posts

Witam.

 

Zepsuły mi się słuchawki i poszukuję nowych. Przeglądając blog Audiofanatyka i wątek o polecanych słuchawkach ciężko jest mi się na cokolwiek zdecydować. Do tej pory miałem sporo słuchawek i nie bardzo miałem szczęścia jeżeli chodzi o wytrzymałość. 

 

Budżet: ~250zł

PrzeznaczenieMuzyka elektroniczna wszelkiej maści od tej undergrandowej jak techno czy deep house do tej festiwalowej jak future house czy hardstyle.

Źródło: Maya U5
Oczekiwania: Oczekuje przede wszystkim wygody i wytrzymałości. Ostatnie słuchawki wytrzymały mi ok.1-1,5 roku. Potrafię też przesiedzieć cały dzień w słuchawkach dlatego nie powinny one za bardzo dociskać głowy. Preferowany podwójny pałąk.

 

Słuchawki jakie miałem do tej pory (w kolejności od tych których najlepiej wspominam):

 

  • Takstar TS-662: używałem i całkiem długo, lubiłem ich brzmienie i dosyć łatwo przyszło mi do przyzwyczajenia się do otwartych słuchawek. Po wielogodzinnych sesjach pałąk dawał się we znaki. Złamał mi się w nich pałąk nad jedną ze słuchawek.

 

  • AKG K518 DJ: cenię sobie w nich wytrzymałość, wytrwały ok 3-4 lata, dźwięk ok, ale lekko za bardzo basowy. Za ich największą wadę uważam to że strasznie uciskały głowę i po ok. 3 godzinach były nieznośne. Dodatkowo cienki kabel i to właśnie on urwał mi się w jednej ze słuchawek

 

  • Superlux HMC-631: używałem ich do tej pory, dźwiękowo najlepsze jakie miałem ex æquo z Takstarami. Bardzo wygodne. Największą wadą była jakość wykonania, zwłaszcza pilota na kablu, który potrafił się rozpadać i to właśnie w nim pourywały mi się kabelki.

 

  • Steelseries Siberia V2 Frost Blue: Słuchawki mega wygodne, ale to chyba na tyle z zalet ;)  Zostały sprzedane, bo kupiłem kartę dźwiękową. Z tego co wiem to po ponad 3 latach od zakupu dalej służą.

 

  • Creative HS-880: Dostałem jako prezent, niestety nie trafiony. Grały słabo, praktycznie sam dół grał. Jakość wykonania też tragiczna, pałąk pękł po około 3-4 miesiącach.

 

Polecacie jakieś konkretne modele? Przyjmę propozycje zarówno słuchawek otwartych jak i zamkniętych. Osobom, które zamierzają krzyczeć: "Ja mam takie i żadnych innych nigdy nie miałem, ale polecam, bo są super" podziękuję  :)

Edytowane przez Fabi118
Link to post
Share on other sites

Hmm. Akg k240/m220 tyle, że nie napędzimy ich majką :/

Mi się dobrze ciężkiej elektronicznej słuchało na isk hp580. Za resztę $ można dokupić fajne pady.

Rock master OE ewentualnie... Miałem je dosyć krótko i nie miałem bezpośredniego porównania.

Link to post
Share on other sites

Może Superluxy HD-330 + wymiana padów na wygodne? Konstrukcja pancerna - kopia DT990 metalowy pałąk + twardy wytrzymały plastik w kopułkach. Bas dobrze schodzi a dokładając/wyjmując wkładki akustyczne można je bardzo łatwo stroić pod własne preferencje. Ja swoich używałem wraz z padami od DT770 jakoś ponad rok po czym oddałem mamie która używa ich już też mniej więcej ponad rok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...