Skocz do zawartości

Realtek PCIe GBE Family Controller - po aktualizacji do Win 10 przestala działać karta sieciowa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Amadeusz z CentrumXP,

Recommended Posts

Cześć,

Mam następujący problem.
Zaktualizowałem ostatnio system operacyjny PC'ta z Win7 na Win10. Od tego czasu przestał działać mi internet na komputerze. Przed aktualizacją nie było takiego problemu. Komputer podpięty jest do routera przez kabel ethernetowy. Inne komputery łączą się z siecią bez problemu. Podpinałem komputer pod dwie rożne sieci, więc problem ewidentnie leży po stronie komputera.

http://files.tinypic.pl/i/00956/sknzedfgbqre_t.jpg
http://files.tinypic.pl/i/00956/u5pqjqobfo35_t.jpg

Znalazłem, że problem już pojawiał się po aktualizacji u innych osób, jednak można było go naprawić na podstawie rozwiązań tej strony. Niestety u mnie nic nie pomaga.
Przy próbie użycia narzędzia do rozwiązywania problemów pojawia się następująca informacja.
http://files.tinypic.pl/i/00956/4zyreu5ik5dh_t.jpg
 

Zgodnie z opisem próbowałem znaleźć nowsze sterowniki. Zaktualizowałem biosa oraz sterownik karty sieciowej. Nowy sterownik karty sieciowej: Realtek - 10.23.1003.2017. Wcześniej posiadałem wersję 7. Niestety sieci dalej nie ma.

Bardzo proszę o pomoc, chciałbym uniknąć reinstalacji windowsa. 

Link to post
Share on other sites

Czy zainstalowałeś sterownik pod Windows 10 ze strony producenta? Jeżeli nie to pobierz ten ftp://europe.asrock.com/Drivers/All/LAN/Realtek_LAN(v10006).zip

Zainstaluj całe oprogramowanie i sprawdź czy to da poprawę.

 

Tak instalowałem.

Dodatkowo znalazłem na stronie płyty głównej sterownik dla karty sieciowej wrzucony w grudnia 2017, ale nie pomaga.

Dla pewności spróbowałem jeszcze raz, ale dalej to samo.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niektóre karty sieciowe strasznie gryzą się z Windows 10, swego czasu nawet nie dało się pewnych modeli laptopów przez nie uaktualnić - oczywiście do momentu wykręcenia odpowiednich modułów. Wcale się nie zdziwię, jeśli Microsoft uznał ten konkretny komponent za przestarzały i pominął po prostu, lub też nie miał niezbędnych certyfikatów cyfrowych. Nie chcę cię martwić, ale możliwe, że czeka cię po prostu wymiana karty sieciowej lub powrót do wcześniejszego systemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz po nowym roku miałem też problem z sieciówką na złącze RJ 45 dod Windows 10 ( w managerze sprzęt był sterowniki były, ale połączenia z internetem brakowało).

  Zauważyłem że na routerze świeci się tylko jedna z dwóch diod sygnalizujących przy porcie RJ 45, zrobiłem reset karty i router-a i nie pomogło, pomogła wymiana przewodu.

Karta 1217V od Intel-a.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na wstępie, przepraszam że tak późno odpisuję.
 

Odinstaluj lub usuń sterownik do wszystkich karty z opisem WAN. Wyłącz VPN w Ustawieniach-Sieć i Internet-VPN. Uruchom ponownie pc.  

@gepardmak: Zrobiłem, niestety dalej pojawiał się ten sam problem. Brak internetu.
 

Zaraz po nowym roku miałem też problem z sieciówką na złącze RJ 45 dod Windows 10 ( w managerze sprzęt był sterowniki były, ale połączenia z internetem brakowało).

  Zauważyłem że na routerze świeci się tylko jedna z dwóch diod sygnalizujących przy porcie RJ 45, zrobiłem reset karty i router-a i nie pomogło, pomogła wymiana przewodu.

Karta 1217V od Intel-a.

@MESSER: Próbowałem podpinać komputer do dwóch różnych sieci, do różnych routerów oraz na różnych kablach. Dodatkowo przepinałem kabel z jednego komputera do drugiego. Na innych komputerach sieć od razu się pojawiała. Na opisywanej jednostce cały czas brak internetu.
 

Niektóre karty sieciowe strasznie gryzą się z Windows 10, swego czasu nawet nie dało się pewnych modeli laptopów przez nie uaktualnić - oczywiście do momentu wykręcenia odpowiednich modułów. Wcale się nie zdziwię, jeśli Microsoft uznał ten konkretny komponent za przestarzały i pominął po prostu, lub też nie miał niezbędnych certyfikatów cyfrowych. Nie chcę cię martwić, ale możliwe, że czeka cię po prostu wymiana karty sieciowej lub powrót do wcześniejszego systemu.

@Amadeusz z CentrumXP: Wygląda na to, że masz rację... 

 

Nic nie pomagało, więc po prostu przywróciłem poprzednią wersję systemu operacyjnego, czyli do Windows 7. Po ponownym uruchomieniu komputera, sieć od razu się pojawiła... :/ 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc oraz poświęcony czas!  :)  :)  :)

Edytowane przez piopp
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...