Skocz do zawartości

Wymiana LG G2 na coś za ~1500zł


Recommended Posts

Witam, 

W najbliższym czasie prawdopodobnie będę wymieniał mojego wysłużonego już LG G2, więc chciałbym usłyszeć propozycję ludzi, którzy są bardziej w temacie.

 

Oto czego oczekuję od telefonu:

  • Cena - tak jak w tytule tematu, około 1500zł, ale wolałbym oczywiście nie przekraczać tej sumy za bardzo.
  • Aparaty - nie jestem typem, który robi sobie 10 selfie dziennie, więc przedni aparat nie musi być jakiś super, niech po prostu będzie dobry. Z kolei chciałbym, żeby tylni aparat był bardzo dobry. O ile da się coś takiego w tej cenie.
  • Bateria - G2 mam już tak zjechaną, że muszę mieć ją podłączoną praktycznie cały czas. Często w szkole przez kilka godzin z 100% spada do np. 30%, więc w nowym telefonie jak bateria wytrzyma cały dzień to będzie fajnie, ale im dłużej tym lepiej ;)
  • Wydajność - po prostu chciałbym, żeby mi wystarczył na kilka lat. G2 już powoli mi się zacina, ale sformatowałbym i pewnie by działała jeszcze długi czas, także coś podobnego.
  • Dźwięk - przynajmniej dobry. Muzyki słucham bardzo dużo, głównie na słuchawkach.
  • Wykonanie - oczywiście jak najlepsze. Jeszcze nigdy nie pękł mi telefon, trzymajmy się tego  :D
  • Łączność - bezproblemowa łączność z GPSem, i LTE. Nie wiem czy to problem G2 czy sieci, ale czasami nie łapie mi LTE w miejscu, w którym raczej powinno być.

 A do czego używam telefonu? 

Głównie słucham muzykę, oglądam filmy czy przeglądam internet, czasami cyknę jakąś fotkę czy nagram filmik, nie używam jakiś super wymagających aplikacji typu gry, tylko coś do biegania, do liczenia kalorii, snapchat, spotify, przeglądarka, głównie tyle.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej z tych wymieniony przez was telefonów pasuje mi G6, ale jest jedna wada. Poczytałem trochę bootloopie w tym modelu i czy rzeczywiście jest to częste zjawisko? Szkoda by mi było wydawać tyle pieniędzy na coś co mogłoby przestać działać.

Link to post
Share on other sites

No to nie wiem, ja czytałem w jakimś artykule, że to częste zjawisko, do tego na tym forum w temacie z polecanymi smartfonami jest o tym wzmianka: wiele modeli LG cierpi na bootloop przez co nie są dobrym wyborem na wiele lat.

Z opisu wnioskuje, że aktualnie posiadasz G6, jak Ci się sprawuje? 

Link to post
Share on other sites

słyszałem o tym ale w modelach G3 i G4... ale jeszcze się nie spotkałem, żeby coś było w G6 ;)
Ja go mogę polecić, sam mam i uważam, że to świetny sprzęt ale ma kilka minusów:
- dobra jakość zdjęć, ale nie rewelacyjna (widoczne szumy i bardzo ostre wyostrzanie)
- brak diody powiadomień (mimo always on display, boli ten brak)
- czasami zdarza mu się "zastanowić" jak wykonujesz pewne czynności za szybko lub na pamięć, ja bym to określił w ten sposób, że czasami jest za mało intuicyjny w obsłudze.
- szkiełko aparatu sakramencko się rysuje przez zastosowanie powłoki oleofobowej (przeciw palcowaniu) samo szkło jest wytrzymałe, ale ta warstwa sakramencko zbiera rysy i ja to załatwiłem delikatną pastą polerską do szkła i spolerowałem te warstwę i rysy zniknęły
ale i tak nakleiłem szkiełko ochronne w razie czego

Reasumując jestem zadowolony z tego telefonu głównie dzięki ekranowi 18:9, ale w ogólnym rozrachunku, nie chwycił mnie ten telefon i jeśli miałbym ponownie wybierać po Galaxy S6 to drugi raz bym go nie kupił. Na te chwilę Galaxy S6 był moim najlepszym telefonem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój głos również na LG G6.

 

 

oglądam filmy czy przeglądam internet, czasami cyknę jakąś fotkę czy nagram filmik
 

Do tych zastosowań wydaje się być idealna większość słuchawek w budżecie, ale za sprawą wyższego wyświetlacza, treści będzie przeglądać się wygodniej.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to raczej za 1500zł cudów nie uświadczymy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mój głos również na LG G6.

Do tych zastosowań wydaje się być idealna większość słuchawek w budżecie, ale za sprawą wyższego wyświetlacza, treści będzie przeglądać się wygodniej.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to raczej za 1500zł cudów nie uświadczymy.

Czy treści przegląda się wygodniej to sprawdź zanim kupisz i to tak dłużej niż 1 min w euro czy media (również filmy) bo moim zdaniem wygodniej jest na szerszych, a G6 ma szerokość ekranu smartfonów 5,2, a w kieszeni gniecie jak 6""

 

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...