Skocz do zawartości

Karta graficzna do mojego komputera, jaka?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechu15,

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wyborze karty graficznej do mojego "staruszka". Może być nowa, może być używana. Budżet to najlepiej w okolicach 100zl jeśli chodzi o używana, 200-250 nowa. Tak przedstawia się blaszak:

CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400 3GHz

MOBO: Asus P5QL PRO

HDD: Dysk Samsung HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

RAM: Kingston HyperX DDR2 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 (KHX6400D2LLK2/4G)

CASE: Obudowa Cooler Master Elite 330

PSU: MODECOM Carbon MC530 530W ATX

CD-ROM: Nagrywarka DVDRW Samsung SATA

 

A to jest GPU która była dotychczas i która mi w końcu siadła: Zotac GeForce GTX260 896MB

 

Dodam że fajnie było by żeby obsługiwała DirectX 11

 

Z góry Dziękuję za wszystkie sugestie ☺️

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosta odpowiedz.Zakup GTX 1050 lub 1050 Ti.

 

 100zl jeśli chodzi o używana, 200-250 nowa. Tak przedstawia się blaszak:

 

 

Napisz co chciał byś żeby ta karta robiła, czy grasz w coś czy tylko pulpit i filmy.

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Budżet to najlepiej w okolicach 100zl jeśli chodzi o używana, 200-250 nowa.

 

Bardzo prosta odpowiedz.Zakup GTX 1050 lub 1050 Ti.

 

Trochę nie ten budżet ale lecimy dalej 

 

CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400 3GHz

 

Przy tym procku to często nawet 1030GT nie rozwinie pełnej mocy a co dopiero GTX1050.

 

Z uwagi na niezbyt mocny zasilacz.

PSU: MODECOM Carbon MC530 530W ATX

Polecam coś na poziomie HD7770, HD7790, R7 250X, R7 260 itp za jakieś 150-200zł gdyż radeony dobrze współgrają z 2rdzeniami.

OC procka wskazane ale uważaj na temperatury bo chłodzenie pewnie BOX.

Jeśli chcesz nową kartę to tylko tego 1030GT w jakiejś taniej wersji za jakieś 270zł choć czasami procek będzie niedomagał a co dopiero z mocniejszymi kartami.

1030GT może nie jest jakaś tam super wydajna w cenie do 300zł ale jest nowa ciągnie 30W i ma gwarancję a poza tym wspomaga rozdzielczość 4K i jakby cię naszło na oglądanie filmów 4K to dzięki tej karcie to możliwe.

Pamiętaj jeszcze że Geforce 10XX nie mają analogowego konwertera i można podłączyć monitor tylko przez wyjście cyfrowe (HDMI, DSP, albo DVI) albo dokupić konwerter.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za szybką reakcję i podpowiedzi.

Skłaniam się bardziej w kierunku: HD7770, HD7790, R7 250X, R7 260, mam pytanie czy musiałbym robić jakieś przeróbki komputera (czy wszystko działałoby bez modernizacji kompa po podłączeniu którejś z tych kart). Nie chcę wchodzić w koszty. Kompa używam do przeglądania internetu, oglądania filmów, czasem gram w LoLa ☺️.

Link to post
Share on other sites

HD7770, HD7790, R7 250X, R7 260, mam pytanie czy musiałbym robić jakieś przeróbki komputera (czy wszystko działałoby bez modernizacji kompa po podłączeniu którejś z tych kart).

Wymontować starą i zamontować nową kartę (nie zapomnij o podłączeniu dodatkowego zasilania karty 6pin).

Odinstalować obecne sterowniki i zainstalować nowe AMD do radonów.

http://support.amd.com/en-us/download

I to wszystko.

Link to post
Share on other sites

260x za 300zł? Przecież to karta która na premierę była porównywana do 650ti, czyli w zasadzie będzie gdzieś na poziomie 1030. Nie lepiej mieć w tych pieniądzach kartę która praktycznie nie weźmie prądu, będzie cicha, nowa z nawet trzyletnią (pięcio? ->Zotac) gwarancją? Po co pchać się w pięcioletnią (2013) kartę bez gwarancji za te pieniądze, skoro 1030 będzie równie wydajna, a co więcej i tak nadto do tego procka.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Myślę, że wojciechu15 ma rację i kupię kartę z gwarancją czyli GT 1030, proszę tylko o sugestie jakiego producenta byście mi polecili?

Dodatkowo proszę o rozwianie mych obaw, bo tak jak pisał wyżej Centik: Jeśli chcesz nową kartę to tylko tego 1030 GT...choć czasami procek będzie niedomagał. Co to właściwie znaczy, czy w codziennym przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów czy graniu w LoLa będzie to odczuwalne, w sensie komputer będzie się resetował itp. ?

Dodatkowo tak myślę żeby dodać jeszcze RAM: Kingston HyperX DDR2 4GB (2x2GB), żeby mieć łącznie przynajmniej te 8GB. Jest w tym sens podpowiedzieć proszę?

Link to post
Share on other sites

1030GT wspomaga nowsze formaty video oraz rozdzielczość 4K tak że procek przy necie albo filmach będzie miał lżej lub tak samo jak przy starszych kartach tak że tutaj będzie tylko lepiej i o żadne niedomaganie procka się nie obawiaj co nie zmienia faktu że można by go podkręcić i zyskać dodatkowo trochę na wydajności. O niedomaganie procka chodziło mi tylko i wyłącznie w grach gdzie karta woła więcej danych niż procek może dostarczyć. Ale to tylko w niektórych grach i w niczym to nie przeszkadza, żadnych problemów a jedynie czasem procek będzie działał na 100% a karta powiedzmy na 70%. Zobacz użycie CPU i GPU na filmiku z FAR CRY co wrzuciłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...