Skocz do zawartości

Acer Predator XB271HUABMIPRZ - niedoświetlona matryca


Recommended Posts

Witam,

Z góry przepraszam, jeżeli temat był wałkowany, bezskutecznie szukałem podobnych na forum.

Kilka dni temu zakupiłem monitor Acer Predator XB271HUABMIPRZ i byłem zadowolony, do momentu, kiedy zauważyłem, że lewy górny róg (i ogólnie lewa boczna krawędź monitora, w mniejszym stopniu) jest po prostu niedoświetlona - kolor biały jest wyświetlany jako siwy bądź popadający w brąz. Początkowo myślałem, że przywyknę i nie będę zwracać na to uwagi - faktycznie, w grach nic a nic nie przeszkadza, natomiast przy zwykłej pracy (przeglądarka/dokumenty tekstowe) stało się to mega irytujące.

Problem mogę zniwelować ustawiając jasność monitora na 90%, ale to wypala okropnie oczy.

Mam jeszcze kilka chwil na zwrot i zastanawiam się nad kilkoma opcjami, bowiem opinii w sieci jest tyle, że można rozkładać ręce:

1. Zwrócić i nie zawracać sobie głowy Predatorami (podobne przypadki trafiają się np. w XB241Hbmipr)

2. Reklamować - czy można reklamować takie rzeczy do producenta/sprzedawcy i mieć nadzieję na poprawę?

3. Wymienić na nowy, ten sam model - tu chyba sporo zależy od sprzedawcy

 

Ogólnie - to sprzęt chętnie bym zatrzymał i zastanawiam się jak postąpić w takim przypadku. Czy jest sens reklamować, czy odesłać w diabły? Zwroty uwzględniają w przeciągu 2 tygodni - istnieje ryzyko, że zapakują mi ten sam sprzęt, jeżeli zwrócę i zechcę kupić ten sam model :)

Pomyślałem jeszcze o jakimś sofcie, który posiada możliwość rozjaśnienia ekranu w pewnych punktach - cóż, półśrodek, ale niestety nie znalazłem nic ciekawego w necie.

Będę wdzięczny za wszelkie możliwe wskazówki i podpowiedzi. 

Dziękuję!

 

Link to post
Share on other sites

najszybszy i najmniej kłopotliwy będzie zwrot -tylko żeby nie było zaraz że jak sklep sprawdzi to obwini cię za wadę. reklamacja będzie trwała dłużej... a jak już jesteś o tyle mądrzejszy że znasz wady tego modelu - a nie jest to wada "losowa sztuki" skoro nawet w sieci o tym piszą, to możesz zainteresować się innym sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...