Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem monitora i TV


Recommended Posts

Cześć wszystkim, ostatnio zakupiłem telewizor LG 43LJ500V, który miał służyć jako drugi odbiornik do gier, jednak mam problem z podłączeniem obu monitorów na raz. Monitor miałem podłączony kablem (DVI-DVI). W karcie graficznej mam również wejście HDMI, więc kablem (HDMI-HDMI) chciałem podłączyć telewizor. W momencie kiedy oba sprzęty zostały podłączone okablowaniem i odpaliłem komputer, na monitorze pojawia mi się fioletowe tło windowsa (8.1) takie jak przy logowaniu, ale nie ma możliwości wpisania hasła i zalogowania, a TV w ogóle nie reaguje. Kiedy odpiąłem kabel HDMI od telewizora i włączyłem komputer z samym monitorem (DVI-DVI), wszystko zadziałało poprawnie. Podłączyłem więc ponownie TV (HDMI-HDMI) i w ustawieniach wybrałem opcje "wyszukaj ekran", wtedy monitor zgasł, włączył się ponownie sam pulpit bez ikon i nie dało się nic zrobić. Spróbowałem więc podłączyć sam telewizor (HDMI-HDMI) i nie było reakcji ani na pierwszym porcie, ani drugim - wyskakiwał komunikat brak sygnału. Pomyślałem, że spróbuję podłączyć TV innym sposobem mianowicie kablem (DVI-HDMI). Telewizor uruchomił się poprawnie. Jak zrobić, żeby podłączyć oba monitory? Karta graficzna Radeon HD 7800, monitor AOC TFT22W90PS F22s+. Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Której wersji sterowników używasz?

Od czego sterowników, od karty graficznej? Gdzie to sprawdzić?

Wyjście, jak już.

Ok

Czyli masz obraz na dwóch ekranach ale nie to samo na obu. Użyj skrótu klawiszy Windows+P i wybierz opcje duplikuj będziesz miał to samo na obu ekranach. 

Nie, mam obraz tylko na jednym ekranie, może trochę chaotycznie napisałem, bo była 4 rano :D

Link to post
Share on other sites
Od czego sterowników, od karty graficznej? Gdzie to sprawdzić?

Jasne, że od karty graficznej. Prawym myszy na Pulpicie i powinnien być pasek np. Radeon Control Center, generalnie chodzi mi o to czy używasz starszej wersji Catalyst, czy nowszej Crimson/Adrenalin

 

Jeśli Crimson/Adrenalin to w Panelu Główny masz dwie zakładki Obraz (Display) i Eyefinity.

W pierwszej zobaczysz czy poprawnie wykrywa oba podłączone ekrany, a w Eyefinity ustawiasz np. Duplikuj.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Jasne, że od karty graficznej. Prawym myszy na Pulpicie i powinnien być pasek np. Radeon Control Center, generalnie chodzi mi o to czy używasz starszej wersji Catalyst, czy nowszej Crimson/Adrenalin

 

Jeśli Crimson/Adrenalin to w Panelu Główny masz dwie zakładki Obraz (Display) i Eyefinity.

W pierwszej zobaczysz czy poprawnie wykrywa oba podłączone ekrany, a w Eyefinity ustawiasz np. Duplikuj.

Jeszcze raz spróbowałem podłączyć monitor na DVI-DVI, a telewizor HDMI-HDMI. Z pulpitu znów zniknęły ikony, ale prawym udało mi się wejść w ustawienia ekranu i ustawić monitor jako ekran główny. W ustawieniach wykrywa TV, jednak jest brak sygnału.

 

http://i65.tinypic.com/1t0w1f.png

http://i65.tinypic.com/oz43a.png

 

Wygląda to tak.

Link to post
Share on other sites

Widać, że działasz jeszcze na starych Catalystach :)

Na pierwszym obrazku masz po prawej wiele ekranów Eyefinity.

Poniżej ustawienia TV i jeszcze niżej ustawienia monitora.

 

Raczej nie używaj ustawień Windowsa (drugi obrazek).

 

http://support.amd.com/en-us/download

ew. pobierz nowe sterowniki.

Pobrałem nowe sterowniki i teraz kiedy biorę opcje wykryj, wyłącza mi się sygnał monitora już kompletnie. Wcześniej pojawiał się pulpit bez ikon, teraz odcina go zupełnie. Na TV nadal brak sygnału 

 

http://i64.tinypic.com/ra6uq8.png

 

Teraz panel wygląda tak i jest dużo mniej opcji niż wcześniej, nawet nie ma wykryj, musiałem to robić z ustawień systemowych

Edytowane przez Sonisphere
Link to post
Share on other sites

Wykryj - teraz masz Identyfikuj u góry po prawej (ikona z okiem) :) ale widać, że monitor znalazło.

sorki, ale wrócę z roboty to dokończymy (bo tu na intelu siedzę i z pamięci trochę trudno :)

To tylko identyfikuje, który monitor jest który, wyswietla się jedynka, albo dwójka. Opcja wykryj była, żeby znaleźć ten drugi sprzęt. Teraz po aktualizacji, kiedy po podłączeniu TV hdmi-hdmi próbuję systemowo wykryć drugi ekran, monitor gaśnie i jest no-signal.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak po podłączeniu monitora i TV w Radeon/Ekran mam dwie pozycje Ekran1 - Monitor, Ekran2 - TV i opcje do ustawień.
Na TV wybieram tylko źródło sygnału jako HDMI i wszystko działa (2 kable HDMI)

Zróbmy tak:

1. Podłącz monitor DVI-DVI

2. Podłącz TV HDMI-HDMI,
3. W Radeon/Ekran powinny pojawić się dwa urządzenia, jeśli nie kliknij w prawym górnym rogu na Rozmieść Ekrany - przełączy do ustawień systemowych (tam powinny być dwa urządzenia) i Wiele Ekranuów: Duplikuj/Klonuj Obraz

4. Na obu urządzenia powinno być to samo.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak po podłączeniu monitora i TV w Radeon/Ekran mam dwie pozycje Ekran1 - Monitor, Ekran2 - TV i opcje do ustawień.

Na TV wybieram tylko źródło sygnału jako HDMI i wszystko działa (2 kable HDMI)

 

Zróbmy tak:

1. Podłącz monitor DVI-DVI

2. Podłącz TV HDMI-HDMI,

3. W Radeon/Ekran powinny pojawić się dwa urządzenia, jeśli nie kliknij w prawym górnym rogu na Rozmieść Ekrany - przełączy do ustawień systemowych (tam powinny być dwa urządzenia) i Wiele Ekranuów: Duplikuj/Klonuj Obraz

4. Na obu urządzenia powinno być to samo.

 

Zrobiłem według Twojej instrukcji i ciągle jest to samo. Po kliknięciu Rozmieść Ekrany przełącza do ustawień systemowych, jednak tam widać tylko jeden ekran, a kiedy biorę opcję wykryj, monitor gaśnie i muszę resetować kompa.

Link to post
Share on other sites

Nawet w FAQ AMD jest napisane, że Monitor może być podłączony do byle czego, a TV musi być HDMI

Jeśli nie używasz żadnych przejściówek do kabli, to już do głowy przychodzi mi tylko wersja DVI (są 3 wersje i 5 różnych końcówek) - wersja analogowa sprawia problemy.

 

Napisałem PW
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...