Skocz do zawartości

Monitor głównie do gier do 1500zł


Recommended Posts

Witam,

 

W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić monitor, który będzie głównie wykorzystany do grania, rzadziej do oglądania filmów, sporadycznie do jakieś grafiki.

 

Szukam czegoś co będzie spełniało następujące kryteria:

- przekątna min 24"

- rozdzielczość min FullHD

- taktowanie 144Hz

 

Monitory z matrycą IPS raczej tu odpadają - ze względu na cenę.

 

Na razie co wypatrzyłem - co wydaję mi się w miarę by mi odpowiadało to:

- AOC G2770PF z matrycą TN Link

 

- Drugi to Samsung C24FG70 z matrycą VALink

 

Który z nich będzie rozsądniejszym zakupem, może znacie jakieś inne modele, którymi warto się zainteresować ?

Edytowane przez kamil814
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał samsunga ze względu na matrycę VA. Swoją drogą to są dwie wersje tego monitora - pierwsza to ta, którą przedstawiłeś oraz druga, która różni się podstawką, a potrafi być tańsza, jednak z tego co się orientuje to ma mniejsze możliwości regulacji.

 

Swego czasu trochę czytałem o tym samsungu i część ludzi narzeka na zakrzywienie w tym monitorze, argumentując tym, że 24" to zbyt mała przestrzeń, aby ją zakrzywiać. Aczkolwiek mi się wydaje, że to tylko zwykłe narzekanie nie mające poparcia w rzeczywistości. Zresztą nigdy nie przeczytałem żadnej opinii, ani komentarza na ten temat, który by jakikolwiek sensowny argument podawało w tej kwestii (że 24 cale to za mało, żeby zakrzywiać).

Wracając do matrycy... IPS-ipeesem, ale przecież matryce VA też są niczego sobie i wcale nie postawiłbym znaku większości pomiędzy IPS a VA.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się na samsunga to weź nowszą wersję (FG70 vs FG73) Pierwszy ma podobno problem z wyświetlaniem fioletowych artefaktów. Poza tym i kształtem nogi różnic brak.

W morele Battlefronta dorzucają
https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24fg73fquxen-star-wars-battlefront-ii-979056/

Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się na samsunga to weź nowszą wersję (FG70 vs FG73) Pierwszy ma podobno problem z wyświetlaniem fioletowych artefaktów. Poza tym i kształtem nogi różnic brak.

W morele Battlefronta dorzucają

https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24fg73fquxen-star-wars-battlefront-ii-979056/

 

W wolnej chwili poszukam jeszcze różnych opinii, ale model, który zaproponowałeś, posiada na w/w stronie 4 komentarze - wszystkie raczej negatywne, być może wadliwa seria. Zastanawia mnie też cena FG73 w mediaexpert jest za 1239, a FG70 za 1450 ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się na samsunga to weź nowszą wersję (FG70 vs FG73) Pierwszy ma podobno problem z wyświetlaniem fioletowych artefaktów. Poza tym i kształtem nogi różnic brak.

W morele Battlefronta dorzucają

https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24fg73fquxen-star-wars-battlefront-ii-979056/

 

Ja z kolei słyszałem, że owe fioletowe artefakty dotyczą obu modeli, ale tylko tych z pierwszej rewizji, bo podobno odbyła się takowa i obecnie wszystkie są wolne od tego defektu. Przeczytałem taki komentarz pod jedną z recenzji tego monitora oraz na jakimś zagranicznym forum - niestety nie pamiętam jakim, bo to z pół roku temu było. I właśnie dlatego zastanawiają mnie te komentarze pod tym produktem z moreli, gdyż są dość świeże. Albo to co sprzedają to jakaś wadliwa seria, albo pierwsza rewizja i do tego wadliwa, albo po prostu to mit że Samsung przeprowadził lifting tego urządzenia i teraz jest wszystko cacy.

Link to post
Share on other sites

Na pewno będę chciał też monitor obejrzeć na miejscu, za kilka dni będę w Katowicach, więc na pewno kilka sklepów z monitorami odwiedzę.

 

Czy macie też jakieś rady w jaki sposób sprawdzić monitor pod względem wyświetlanego obrazu - oczywiście w warunkach sklepowych.

 

Orientuje się ktoś dlaczego model FG70 (starszy ?) jest droższy od FG73 (młodszy ?).

Swoją drogą w sklepie mediaexpert nastąpiła niezła podwyżka na modele FG70 - zarówno 24" i 27" poszły cenowo w górę.

Jeszcze wczoraj 24" kosztował 1450 a dziś już 1700 zł.

Ogólnie zdecydowałem się na FG73 24" z morele - aktualnie mają do końca stycznia promocje (kod rabatowy z newsletera) za 999 zł.

W zestawie z tym monitorem dają również grę. Orientuje się jak to wygląda w przypadku późniejszych uszkodzeń - gwarancja ?

Wymagają dołączenie gry do reklamowanego monitora?

 

Pewnie też chwyt na anulowanie 14 dni na zwrot - większość pewnie by rozpakowała grę zaraz po otrzymaniu.

 

Zamieszanie z ceną na mediaexpert się wyjaśniło (FG70 24") stara cena 1450 nowa 1700 promocja 1400 (I wtedy klient widzi promocje na 300zł, a nie 50zł.)

Link to post
Share on other sites

część ludzi narzeka na zakrzywienie w tym monitorze, argumentując tym, że 24" to zbyt mała przestrzeń, aby ją zakrzywiać. Aczkolwiek mi się wydaje, że to tylko zwykłe narzekanie nie mające poparcia w rzeczywistości. 

chodzi raczej o to, że bez sensu jest dopłacać za zakrzywienie monitora 24" jako że przy tej wielkości nie robi różnicy. Aktualnie cena tego monitora jest bardzo korzystna i opłaca się go kupić ale jak byś miał dopłacić 400zł w porównaniu z płaskim monitorem 24" o tych parametrach to kaszana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...