Skocz do zawartości

Zestaw do 3500 zł (bez karty graficznej)


Recommended Posts

Witam, uprzejmie proszę o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego do 3500 zł.
Jestem w posiadaniu karty graficznej GeForce GTX 970, którą zakupiłem w zeszłym roku, zależy mi na jak najlepszym zestawie właśnie z pominięciem tejże karty graficznej. Posiadam też kości ramu( 8 gb ), ale chyba starego typu. Nie znam się niestety dostatecznie na sprzęcie komputerowym, by zrobić to samemu, dlatego proszę o jakieś sugestie. Słyszałem, że AMD teraz wypuszcza dobre procesory przy niewielkiej cenie, więc takowe też biorę pod uwagę. Obecny zestaw ciągle mi się zawiesza, nawet przy stosunkowo niewielkim obciążeniu, stawiam więc, że to wina zasilacza, więc ten również pragnę wymienić. Jeżeli to istotne to korzystam z 144 hz monitora Benq 27". Pozdrawiam i czekam cierpliwie na Wasze odpowiedzi, dodam też że zakup planuję na marzec - zaraz po zakończeniu mojej sesji.

Link to post
Share on other sites

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:


  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500-4000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Marzec - Kwiecień
  • Których części potrzebujesz?: Sama buda bez Karty graficznej
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie znam się na tym, potrafię nasmarować procesor, i zmienić ustawienia w biosie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500-4000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Marzec - Kwiecień
  • Których części potrzebujesz?: Sama buda bez Karty graficznej
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie znam się na tym, potrafię nasmarować procesor, i zmienić ustawienia w biosie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: BenQ XL2720
  •  
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?

     -Karta graficzna - GeForce GTX 970

     -2x dysk: SSD - OCZ -VERTEX4

                    HDD - WDC WD5000AAKX - 001CA0

    -Obudowa to (chyba) Cooler Master ELITE 430 (przynajmniej tak wygląda)

     

  • Inne: Zestaw możliwie cichy - często nagrywam coś na mikrofonie pojemnościowym i potrafi zbierać, chyba że to dodatkowe ogromne koszta, to wolę jednak nie tracić na mocy zestawu.

     

    @HAKELBERY i5 3570K, ale możliwe że coś się z nim niedobrego dzieje, więc chciałbym go koniecznie wymienić.

     

    Przepraszam , że wcześniej nie sprecyzowałem moich oczekiwań i pozdrawiam : )

     

Edytowane przez matkow
Link to post
Share on other sites

 

  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Marzec - Kwiecień

 

1.) w kwietniu wychodzi odświeżony Ryzen+ (2000 seria),

 

i jeszcze Intel powinien zaatakować nową pośredniczą platformą Z390

 

więc ceny jak i opłacalność obecnych platform mogą się dużo zmienić, 

 

 

 

2.) dla monitora 1920x1080@144Hz będzie potrzebny mocny procesor z wysokim zegarem np. 5GHz+

 

jak i pamięci ram tylko Dual Channel z taktami co najmniej 3000 MHz, (najlepiej 3600)

 

podkręcanie już nie jest takie trudne, nie które płyty posiadają dobre automatyczne OC z rozsądnym voltarzem

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/29c2f0e4/

 

Wybrałem sprzęt moim zdaniem najlepszy w tej cenie. Zestaw skompletowany pod OC, różnica ceny jest niewielka, ze względu na brak płyt głównych niższych segmentów, ale wszystko dobrane bardziej przyszłościowo. Nawet jeśli nie będziesz chciał podkręcac teraz, to może za jakiś czas się przekonasz. Obudowe polecam zmienić na taką jaką dorzuciłem do koszyka. Twoja jest już nieco stara, a jeśli zależy Ci na cichej pracy komputera to warto. Chłodzenie wodne również pod cichą prace, to jedno z tańszych chłodzeń wodnych, ale otrzymuje dobre opinie. Ten sprzęt z Twoją kartą graficzną jeszcze długo pociągnie. Co prawda karta graficzna może okazać się bottleneck'iem tego zestawu, co oznacza, że karta graficzna przy wymagających tytułach będzie pracować na 100%, a procesor i reszta będzie miała jeszcze zapas. Zależnie od Twoich wymagań kartę graficzną wymienisz za rok, może dwa.

 

P.S nie jestem ekspertem, sprzęt wybrany według mojego zdania i wiedzy, jeśli ktoś zauważy, że można coś poprawić lub są lepsze opcje w tej cenie to śmiało :)

Edytowane przez MamNaImieAdam
Link to post
Share on other sites

Można procesory podkręcić do takiego poziomu co mija się z celem, bo wydajność jaką uzyskasz przy podkręceniu względem temperatur i obciążenia nie jest opłacalna. Przy chłodzeniu, które dla Ciebie wybrałem spokojnie podkręcisz ten procesor do 4.5 GHz, ale na Twoim miejscu przed podkręcaniem sprawdziłbym możliwości tego komputera i czy OC w ogóle będzie Ci potrzebne. Furtke podkręcenia zawsze masz otwartą.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Marzec - Kwiecień

Dziś mamy 19 stycznia, wrzuć na luz. Składanie czegokolwiek teraz mija się z celem, ceną się zmienią jak i dostępność. 

 

Co do propozycji wyżej:

- nieopłacalny zasilacz, z dopłatą 50zł mamy SeAsonica Focus 650W Gold, jednostka o dwie półki wyżej pod względem wykonania, kultury pracy czy samej gwarancji

- przepłacone kości, dopłata 300zł do 3600MHZ gdzie za 820zł mamy 3200MHZ 16CL nie ma sensu. Za 950zł są Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Viper LED

- tanie AIO bym sobie darował z racji na jakość/użyte podzespoły jak pompka, wentyle do zmiany. Taniej wyjdzie chłodzenie powietrzne, będzie ciszej, równie chłodno i bezpieczniej

- SB600 w tej cenie nie oferuj zbyt wiele. Okno przy wyciszonej obudowie mija się z celem bo tracimy sporo na samym wyciszeniu. Sama obudowa do przewiewnych nie należy. Fractal Meshify C TG wypada pod tym względem lepiej, jeszcze bardziej przewiewny jest Enthoo Pro M TG.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kajtek. BenQ XL2720 - to jest model, a czy jest to FullHD czy WQHD tego nie wiem.
@3ndurek sugerujesz, żeby poczekać - sądziłem dotychczas, że te ceny zbytnio się nie zmieniają, idealnego zestawu pewnie się nie wymyśli, ani teraz, ani wtedy, bo każdy ma na to inny pomysł.  : )

Jeszcze pytanie, skąd u niektórych niechęć do procesorów AMD, czytałem sobie trochę to co ludzie piszą i wiele osób bardzo negatywnie odnosi się do ich produktów.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie, skąd u niektórych niechęć do procesorów AMD, czytałem sobie trochę to co ludzie piszą i wiele osób bardzo negatywnie odnosi się do ich produktów.

 

W latach 2011 - 2017(Q2), sprzedawali te swoje badziewne FXy, które były słabsze we wszystkim od i5/i7, przez to Intel praktycznie robił co chciał, podnosząc wydajność co roku o 5% i ceny

 

Po 6 latach gnojenia, ukazały się Ryzeny, w końcu zrobiły duży postęp względem poprzedników fx, nawet szczytowo przez krótki czas AMD miało większą sprzedasz od Intela

 

Intel w odpowiedzi, do swoich procesorów dodał po 2 rdzenie dla i3,i5,i7 i ponownie mamy małą powtórkę z rozrywki m.in:

 

1. średnia wydajność w programach

 

srednia_app.png

 

2. średnia wydajność w grach

 

srednia_gry.png

 

Link to post
Share on other sites

Normalna wymiana ciosów pomiędzy AMD a Intelem. Ryzen przywalił 4,5,6 generacji Intela, a Intel przywalił Ryzenowi  ósmą generacją, wiec teraz kolej aby AMD odświeżonym Ryzenem przywaliło Intelowskiej 8 generacji itd, itd... Ważne jest to że AMD w końcu podjęło walkę a nie leży na macie i daje się kopać.

Edytowane przez mandalor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...