Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kamera z dobrym ZOOMem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 anield

anield
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:51

Witam

zastanawiam się nad kamerami typu 

Dahua IPC-A46P DAHUA IPC-HDBW2421RP Foscam FI9826P

potrzebuje kamery która będzie mi nagrywała obraz (2tyg. min) z możliwością przybliżenia w dowolnym momencie oraz także abym mógł się z nią połączyć z dowolnego miejsca

dodam ze potrzebuje kamerę do obserwowania budowy 

kamera będzie cały czas w domu przy oknie 

Który z tych modeli byście wybrali może macie jakieś inne warte uwagi ale z parametrów te chyba są jedne z lepszych tak do 700zł

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 18 styczeń 2018 - 12:48

Zmiksowałeś wszystko - kamerę wewnętrzną z zewnętrznymi, rozdzielczości, stałogniskowe i zmiennogniskowe... w zupełnie różnych cenach.

Z tego co widzę w specyfikacjach to jedynie FI9826P ma zdalne sterowanie zoomem, tyle, że z tego co pamiętam to jest zoom cyfrowy z interpolacją. A46P to z tego co widzę na stronach ma obiektyw stałoogniskowy o ta druga Dahua ma zmiennoogniskowy ale sterowany ręcznie.

Jeśli szukasz zewnętrznej kamery o dobrej rozdzielczości, z zoomem optycznym i do tego z dobrym przetwornikiem (Sony) to obejrzyj Foscam FI9928P.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:24

Nie znam sie za bardzo, potrzebowałbym kamerki do której mogę się podłączyć z każdego miejsca ponieważ chcę kontrolować pracę budowlane ,kamerka mialaby mieć dobry zoom (automatyczny)wyraźny żebym wszystko widział bez zaciec oraz bez rozmazanwgo obrazu z duzymi pikslami czy rozdzielczość przy fajnym zoomie nie wiem ktory zoom jest lepszy optyczny czy cyfrowy czy jakis motozoom? Kamerka wewnętrzna bedzie przy oknie stała, jeżeli chodzi o odbijanie światła to nie problem w nocy nie zależy mi nagrywać 

znajdzie sie coś takiego ?

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:33

Moto zoom to optyczny zoom zmotoryzowany. Jest to 'prawdziwy' zoom w odróżnieniu od cyfrowego który polega na powiększanie gotowego obrazka. W kamerach wewnętrznych, szczególnie tych tańszych, motozoom jest niezbyt często spotykany.

Sprawdziłem i Foscam podaje ze zoom jest optyczny https://www.foscam.com/FI9826P.html

Wiec spełnia twoje oczekiwania. W nocy tak jak zauwazyles za wiele przez okno nie zobaczysz.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:04

Rozumiem, znalazłem jeszcze takie 3 opcje i czy te będą lepsze od tego Foscam?

https://mdh-system.p...zoom-dahua.html

https://mdh-system.p...-apti-41v3.html

https://zabezpieczen...mpx-p-1835.html

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:25

Nie wiem czy czytasz to co napisałem bo znowu mieszaszczęśliwego koncepcje. Bulety są nieruchome - nie obrocisz takiej kamery żeby sobie coś wybrać z kadru i przybliżyć. A jeśli chodzi o to apti to nie widzę informacji żeby miała motozoom. Hikvision podobnie.
  • 0

#7 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:47

Oki już chyba mam idealną trochę droższa ale chyba niszczy konkurencję co o tej sądzisz będzie dla mnie odpowiednia? 

https://mdh-system.p...m-motozoom.html

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:55

Wg mnie to nie jest kamera PT.To jest dome ze zoomem.
  • 0

#9 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:58

To jak z tych wszystkich będzie najlepsza? 

• 0

#10 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:02

Jeśli ma być możliwość obrotu, góra dół i zoom to z powyższych te funkcje ma tylko Foscam FI926P.
  • 0

#11 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 20:36

A gdzie pisze na tej kamerze że się nie obraca?

https://mdh-system.p...m-motozoom.html

W opisie jest kąt widzenia od 100 do 35 stopni to chyba sie rusza?

• 0

#12 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:11

Kat widzenia zależny jest od ustawienia zoomu. Zdjęcie wnętrza pokazuje że czesc z obiektywem jest przymocowana do podstawy. Podobnie w opisie nie ma słowa o PT (pan tilt).
  • 0

#13 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:11

No to teraz nie wiem który wybrać , ponieważ foscam ma wszystko ale chyba jakoś nagrywania kiepska i mała pamięć, ostatnią którą dodałem jest oki tylko jak piszesz sie nie obraca i teraz nie wiem który wybrać?w sumie jeżeli  będę nagrywał przez okno to nie mam za bardzo dużej możliwości na obroty kamerą , chyba że masz jakąś alternatywę?

• 0

#14 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 23:49

Co to znaczy mała pamięć?

• 0

#15 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 00:18

32GB

• 0

#16 benutzer

benutzer
  • Zapaleniec

• 1107 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:24

A dzwoniłeś po różnych instalatorach telewizji CCTV? Bez urazy ale to nie jest forum o tematyce monitoringu i nikt ci nic sensownego nie poleci.

• 0

Iiyama X2483 V1

i7 8700, 24 GB DDR4, 1TB WD Blue, 4 TB WD Red

#17 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6379 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 09:24

A dzwoniłeś po różnych instalatorach telewizji CCTV? Bez urazy ale to nie jest forum o tematyce monitoringu i nikt ci nic sensownego nie poleci.

Jak to nic, nikt? Wszystko rozpisałem, ale jak ktoś nie chce zrozumieć to co ja poradzę.

P.S. W komplecie karty SD nie są dostarczane, wielkość obsługiwanych kart znajdziesz w instrukcjach do nich.

Nawiasem mówiąc ten wątek bardziej nadaje się do działu sieciowego.

• 0

#18 anield

anield
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 85 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:09

dobra ludzie rozumiem wszystko , dzwoniłem do CCTV i polecają  takie typy

https://zabezpieczen...p66-p-2417.html

https://zabezpieczen...r30-p-2418.html

https://zabezpieczen...-30-p-2042.html

to która byłaby the best ?

• 0