Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Przejrzałem sobie forum w poszukiwaniu karty graficznej dla mojego procesora, ale odpowiedzi było mnóstwo i były bardzo wymieszane, i każdy na koniec wybierał co innego dlatego sam nie wiem na co w końcu postawić, i wybrałem kilka modeli, które by mnie interesowały.

Moja specyfikacja sprzętu:
Procesor: Phenom II 965BE
Zasilacz: Jak narazie z czarnej listy Modecom Feel III 500ATX jednak planowana zmiana na zasilacz o mocy pokroju 600+W z tym, że jestem w trakcie wyboru jakiegoś odpowiedniego (rozważam zasilacze z firm SilentiumPC, Seasonic, ThermalTake, be quiet!)
RAM: Kingston HyperX Fury CL10 2x4GB
Procesor mam w planach podkręcić do około 4.0GHz z tym że nie zabieram się narazie za to ze względu na zasilacz ;)
Tutaj podaję listę kart graficznych które wybrałem ze znalezionych porad w Internecie i jestem ciekaw waszej opinii, mianowicie która karta będzie w stanie współpracować w pełni z tym procesorem tak żeby się nie nudziła za bardzo. Jeżeli ktoś ma inne propozycje zapraszam do dyskusji tymczasem podaję swoją listę wytypowanych kart:
 

nVIDIA GeForce GTX 660Ti Karta graficzna GeForce GTX 660 Ti oparta na architekturze Kepler|NVIDIA
nVIDIA GeForce GTX 760Ti Karta graficzna GTX 760 z technologią GPU Boost 2.0 | GeForce|NVIDIA
nVIDIA GeForce GTX 950 Karta graficzna GeForce GTX 950 | GeForce|NVIDIA
nVIDIA GeForce GTX 960 Karta graficzna GeForce GTX 960 | GeForce|NVIDIA
nVIDIA GeForce GTX 1050 Karta graficzna GeForce GTX 1050 | NVIDIA
nVIDIA GeForce GTX 1080Ti http://www.nvidia.pl/graphics-cards/geforce/pascal/gtx-1080-ti/

Dodam, że komputer służy mi głównie do gier w takie tytuły jak: Counter Strike: Global Offensive, Fortnite: Battle Royale, PUBG, Far Cry 3, Payday 2, COD 4, Warframe i parę innych tytułów.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i czekam na pomoc, pozdrawiam!

Edytowane przez seweryn_1313
Link to post
Share on other sites

Ten 1080 ti fajnie się wkomponowuje w zestawienie na koniec :) Nie miałeś czasem na myśli 1050 ti?

W sumie to możesz mieć rację, trochę się zapędziłem z tym 1080ti, ponieważ aż takim budżetem w sumie nie dysponuję haha

1050Ti już by było lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o kwestię finansową, jednak pozostaje pytanie czy w przypadku tej karty i procesora nie będziemy mieli do czynienia z bottleneckiem od strona proca? Może warto byłoby rozważyć zwykłą wersję 1050 aniżeli Ti.

 

Warto też byłoby dodać, że ten komp ma mi posłużyć jeszcze przez jakieś powiedzmy 1,5roku spokojnego grania na w miarę przystępnych warunkach tudzież do momentu aż nie będę w stanie sobie złożyć jakiejś fajnej maszyny na kilka kolejnych lat :D.

 

960 w sam raz

Dzięki za odpowiedź, kolejny krok do wyboru odpowiedniej karty!

Edytowane przez seweryn_1313
Link to post
Share on other sites

Ook czyli pozostaje mi się zastanowić teraz na jaką postawić czy 960 czy 1050, ale jak narazie chyba bliżej mi do 960. Widziałem też, że są wersje 2GB i 4GB, różnica +/- 200 zł. Która opcja byłaby najbardziej rozsądna, jak myślicie?

+ Mam jeszcze na oku gtx 770, kumpel który ma podobny procesor już nie pamiętam jaki, używa tej karty i mówi, że w sumie też byłoby rozsądną opcją do mojego procesora, że sam używa i nie może narzekać, że może polecić, przykładowo BF4 na max itp. itd.

Link to post
Share on other sites

@k0chan dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź w sprawie 1050 z tym że niestety ta karta nawet używana jest tak z 300-200 zł poza moim budżetem i niestety choćbym chciał (a chciałbym), to nie mogę się na nią zadecydować, chociaż nie ukrywam, że z chęcią bym sobie taką zakupił co by możliwe że na późniejszy set-up PC'ta styknęła :D. Ale kto wie, może się wstrzymam i dozbieram na nią. Czekam na kolejne opinie, a jeśli w międzyczasie się na coś zdecyduję, to na pewno dam znać co kupiłem i jak to ze sobą współgra :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...