Skocz do zawartości

Wybór obudowy BeQuiet vs Fractal


Recommended Posts

Witam,

Mam dylemat co do zakupu obudowy do swojego PC. Stopniowo coś w nim zmieniam i teraz wybór padł na obudowę.
Podobają mi się BeQuiet Dark Base 700 oraz Fractal Design Define R6.
Mam nadzieję, że ułatwicie mi wybór albo nakierujecie na coś równie funkcjonalnego a jednocześnie estetycznego.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie obudowy be quiet! Pure Base 600 i Dark Base Pro 900. 600-tka oprócz dziadowskiego montażu górnego panelu praktycznie nie miała minusów. 

 

Wersja 900 - rewelacja byłem i nadal jestem pod wrażeniem. 

 

Co do Fractala miałem R4 - bardzo pozytywna konstrukcja ze stonowaną stylistyką (R5 i R6 to to samo tylko, że jeszcze bardziej solidne i dopracowane). 

 

Ogólnie bardziej pobadają mi się obudowy be quiet! i szedłbym w tym kierunku. Nie mają praktycznie minusów. Fractal według mnie jest nudny stylistycznie (to tylko moje zdanie).

 

Warto się zastanowić czy potrzebujesz tak drogiej obudowy? Jeżeli przez drogą obudowę nie rezygnujesz z niczego (np. SSD, słabsza karta czy procek) to spoko jeżeli jest inaczej to kasę dorzuciłbym do dysku SSD czy kolejnej kości pamięci ram.

 

Cena Dark Base 700 trochę odstrasza, ale wiadomo coś jest warte tylko, ile ktoś za to zapłaci ;) 

Link to post
Share on other sites

Aaaaach przestań to zakup raz na 15 lat chyba że się znudzi ;)

Co  do fractala to są nudne ale bardzo solidne obudowy.Wystarczy przejrzeć wagę

 

Jak  dobierasz  obudowe to tez warto choć  przewidywany konfig podać bo np  w  wysokim tpd lepiej sprawdza się  mesh a  w niskim wyciszane

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

No to tak, komputer składałem w kwietniu 2017, pożegnałem się z laptopem i jako, że mi długo służył to zostałem "fanboyem" marki Asus. Docelowo miałem zamienić procesor w ciągu roku na inny, ale wyszła generacja ósma i teraz mam dylemat czy nie przesiąść się na nią właśnie zamiast pozostawać w siódmej, no ale to i płyta dodatkowo do wymiany (chyba, że chińczycy coś wymyślą, intel się ugnie...eh). A obudowa ma być na 10 lat conajmniej :D

 

Obecna konfiguracja:

MB: Asus Strix Z270G
CPU: i5-7500 (docelowo miała być i7-7700K no ale teraz mam dylemat)
RAM: HyperX 16GB 2400Mhz Fury Black
GPU: Asus Strix GTX 1060 6GB

SDD: Samsung 960 evo 250gb
FAN: BeQuiet Dark Rock 3 Pro
PSU: Silentium 550W jakiś
HDD: WD Blue 1TB, WD WD RED 4TB

Link to post
Share on other sites

W takiej cenie wybierz co ci się podoba .  

Każda obudowa ma wady i zalety .  

Jeśli zależy ci na ciszy i preferujesz stonowany , design to fractal jest fajnym wyborem R6 jest w wersji z oknem hartowanym co w połączeniu z pozasłanianym wnętrzem robi go całkiem nowoczesnym . 

BeQuiet Dark Base 700 jest sporo droższą obudową czy warto dokładać ? :rotfl: 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...