Skocz do zawartości

Jaki TV wybrać? LCD 4k czy OLED FullHD do 5000 zł?


Recommended Posts

Witam

szukam pomocy przy zakupie TV. Obecnie posiadam LG 47LN5400 i jestem średni zadowolony. Przeczytałem trochę recenzji, testów i opinii co powinno zaowocować wyrobieniem sobie jakiejś klarownej postawy do wyboru konkretnego modelu. Niestety, w moim wypadku jest zupełnie odwrotnie, im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości :)

W nowym TV najbardziej chodzi mi o jakość obrazu, cena w granicach 5000 zł, 50-55 cali. To chyba najważniejsze aspekty.

Co oglądam na TV - podpinam laptop ewentualnie dysk zewnętrzny (filmy BluRay, WEB-DL 1080p), Dekoder "HD" NC+, konsola PS4, Nerflix. Jestem też ogromnym fanem piłki nożnej. 

I właśnie tutaj mam największą problem, otóż w ogóle nie korzystam z treści 4k. Powodów jest kilka, albo dekoder nie obsługuje, albo zbyt wolne łącze internetowe do Netflixa i filmów lub seriali w takiej rozdziałce.

W najbliższej przyszłości raczej to się nie zmieni, no chyba, że zainwestuje w PS5 :) Czy w takiej sytuacji powinienem się rozglądać za TV z 4k czy może jednak pójść pod prąd, w ogolę nie będąc na czasie i kupić TV bez wsparcia dla UHD?

Pisząc to mam na myśli konkretny model  - OLED LG 55EG9A7V. 

Oczywiście są to tylko moje gdybania i być może jesteście w stanie odwieźć mnie od tej myśli i zaproponować coś innego? Zastanawiałem się też nad Sony KD-55XE900.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą sugestię 

 
Link to post
Share on other sites

Najlepiej wziąć na pendrive ze 3 filmy ew.jakieś próbki i w sklepie zobaczyć jaki obraz daje oled a jak lcd4k . Ja widziałem te oledy fhd ( czyli starsze) i szczerze powiedziawszy ,,du*y nie urywają ''. Dlatego po najbliższej rodzinie kupili 55 sony 4k lcd i samsunga bodaj 6400 55 fhd też lcdka. Filmy ogląda sie super chociaż czasami ,,chmurki'' na samsungu w filmach sf troszkę wkurzaja. Zresztą moim zdaniem dawać 5k za telewizor np 55 cali to już rozrzutność, bo za 3k kupisz cos co właściwie niczym nie odbiega od droższego.

Edytowane przez Dunny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nawet nie miałem pojęcia, że istnieje taka możliwość jak sprawdzenie ze swojego pena ? Pewnie to zależy na jakiego sprzedawce się trafi. Ja jak swego czasu rozglądałem się za TV (obecny LG był wtedy w serwisie i myślałem, że już nie wróci^^) to pytałem się w Euro i MM czy mogą wejść w parametry techniczne TV i sprawdzić mi ile razy był włączany i ile godzin "pracował" to za każdym razem mnie zbywali.

Co do tych 5 kafli, to niestety ja jestem laikieim. Zasugerowałem się tym

https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/

dlatego najbardziej spodobały mi się ww Sony i LG. Tylko im więcej czytam, mam większy mętlik w głowie :)

Tak jak pisałem, zależy mi najbardziej na jakości obrazu za rozsądną cenę, a moja styczność OLEDami i LCD 4k ogranicza się do tych ze sklepowych ekspozycji. Jak masz jakieś ciekawe propozycji za niższą cenę to chętnie poczytam.

Link to post
Share on other sites

bo za 3k kupisz cos co właściwie niczym nie odbiega od droższego.

Jeśli masz na myśli kształt i to, że coś tam wyświetlają, to tak - nie ma różnicy.

Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę możliwości, jakość obrazu i zastosowane rozwiązania to jest między TV za 3 i za 5 tys. bardzo duża różnica.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz na myśli kształt i to, że coś tam wyświetlają, to tak - nie ma różnicy.

Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę możliwości, jakość obrazu i zastosowane rozwiązania to jest między TV za 3 i za 5 tys. bardzo duża różnica.

Tzn jakie te rewolucyjne rozwiązania w tych droższych ?

Jedyną rzeczą na jaka warto zwrócić uwagę przy kupnie telewizora to matryca MVA ( bron Boże  IPS )  i odświeżanie tejże , reszta to marketingowe bajanie. Brać tańsze w którym podoba się obraz i tyle na temat.

Wyrafinowane technicznie,  majace kapitalny obraz telewizory zaczynają sie od około 10 tys. zł wszystko poniżej to wciskanie ludziom kitu bo tak naprawde wszystko oferuje podobny poziom.

Przykałd. Stoje w  sklepie ogladam w rogu chinski tv marki AAA...obraz przepiękny, kolory, ostrość, kosztuje 2600zł w miedzyczasie tata z synem wybieraja tv, ogladają i po 20 minutach wyszli z tv firmy BBB który kosztował 2000 wiecej. Obraz na nim był po prostu tragiczny ,,da sie ? da :P Im pasował.

 

Moim zdaniem nie da sie kupic tv bez zobaczenia tegoż przynajmniej w sklepie...dlatego ,ze każdy ma swoje oko. Jeden kocha obrazy jasne przesycone nienaturalne inny obraz ciemny stonowany , jeszcze inny narobi w  kalesony widząc ambilight i nie zwróci uwagi ,ze np. tv Philipsa mają takie dziwne zamglone matryce (przynajmniej te które widziałem). TV trzeba włączyć postać przy nich i wybrać po prostu ten w którym obraz wygląda najlepiej.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Witam mam również podobny problem co do telewizora proszę o pomoc.

 

Witam , mam problem z wybraniem telewizoru do swojego domu. Mianowicie zależy mi na jakości obrazi jak i o niski input do gier. Przeczytałem już multum recenzji i jeszcze bardziej mam mentlik w głowie czy to ma być już Panasonic panasonic tx58ex780e , czy może jakaś 9 seria sonego np sony xe9005 czy xe9305

a może wgl coś całkiem innego. Dopowiem ,że mam czas do maja także nie muszę się spieszyć z decyzją chodź jeśli ktoś widziałem fajne promocje ,można się skusić o kupno.

 

Ogólnie mi zależy na jakości czy stosunkowo fajnej cenie. Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...