Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybór nowego telefonu - do 2400zł

telefon smartphone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vito_m

Vito_m
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 01:48

Witam
Przymierzam się do zakupu nowego telefonu - mój poprzednik Huawei P8 Lite był niesamowicie miłym zaskoczeniem - dość nowa firma Huawei zrobiła konkretny telefon - ale pomyślałem, że czas na coś nowego.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to maks ok. 2400zł, chociaż to i tak ogromna suma, jak na telefon, więc wydam jedynie w wypadku ekstra-kosmo telefonu.
Moimi głównymi pretendentami, które sprawdzałem to:

Huawei P10 - pierwszy telefon, który sprawdziłem - to z racji poprzednika, iż był mega konkretnym telefonem. Ten też wydaję się dobry i ma przynajmniej dość mały ekran patrząc na aktualne telefony.

Samsung S7 Edge - już ta sama cena co Huawei, a to w końcu Samsung. Dość paskudnie wygląda według mnie, ale całokształtem jest niezły

Samsung S8 - mega desing, ale jednak to najdroższy z moich propozycji i nie mam pojęcia czy warto przepłacać za ten telefon, minus według mnie - jest dość spory ekran

OnePlus 5T - nieidealny, ale chyba stosunek=cena dość dobry poziom, minus - jest dość spory ekran

Huawei Mate 9 PRO Dual SIM - ma dużą baterię, aparat jest niezły, czytnik z przodu, aktualnie aktualizacje na bieżąco, tylko cenowo drogo - jakby za 2000zł to pewnie bym wziął.

Telefon mam zamiar kupić z polskiej dystrybucji.
Myslałem też o poczekaniu na prezentację nowych flagowców, ale to bezsensu - telefony będą miały wysokie ceny + te same ceny szybko spadną w przeciągu roku, więc wolałbym kupić teraz, a po 1-1,5roku sprzedać i kupić których z flagowych gnatów.

Dzięki z góry za wszelką pomoc! :D

• 0

#2 piwot

piwot
  • Entuzjasta

• 506 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 13:51

Nie napisałeś czego wymagasz od telefonu, głównie z których funkcji korzystasz?

• 0

CPU: AMD Ryzen 5 1600           GPU: GTX 1060           MOBO: Asus Prime B350-PLUS

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB         SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB           HDD: WD Blue 1Tb

PSU: Vero L2 Cooler: Fera 3           Case: Aquarius X70W

Monitor: BenQ XL2411T           OS: Windows 10

Pomogłem? Daj mi plusik, to nic nie kosztuje ;)
Oprogramowanie i strony www w infosun.pl

#3 Vito_m

Vito_m
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 15:16

Chciałbym wszystkiego po trochu :D

Nakładka Huawei'a jest dla mnie fajna, bo ma szereg funkcji.

Aparat nie musi być najlepszych lotów - ważne żeby był dobry.

Im lepsza bateria tym lepiej.

Często przeglądam internet na telefonie i lubię czasem posłuchać muzyki/YT na słuchawkach.

Znalazłem taki zestaw z Mate 9 Pro

http://allegro.pl/sm...6784702562.html

Warty uwagi, czy przesadnie drogi? Szczerze powiem, że jakbym miał mieć Mate 9 - to takie etui, to pierwsze co bym do niego kupił.

• 0

#4 AudiAWX

AudiAWX
  • Krzysztof

• 705 postów
  • Miejscowość:Podlaskie

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:14

A może to http://allegro.pl/Sh...item=7110136627
  • 0

#5 piwot

piwot
  • Entuzjasta

• 506 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 08:34

Ja stawiał bym na One Plus 5T.

Po pierwsze smartfon ten idzie z duchem czasu jeżeli chodzi o wyświetlacz.

Jest niesamowicie szybki i responsywny.

Robi przyzwoite zdjęcia.

To OP więc będzie trzymał cenę.

• 0

CPU: AMD Ryzen 5 1600           GPU: GTX 1060           MOBO: Asus Prime B350-PLUS

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB         SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB           HDD: WD Blue 1Tb

PSU: Vero L2 Cooler: Fera 3           Case: Aquarius X70W

Monitor: BenQ XL2411T           OS: Windows 10

Pomogłem? Daj mi plusik, to nic nie kosztuje ;)
Oprogramowanie i strony www w infosun.pl

#6 Vito_m

Vito_m
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 21:27

Ciężko wytłumaczyć, ale spodobał mi się bardzo ten Mate 9 Pro (chyba głównie rodzi się we mnie dobra myśl po poprzednim Huawei'u).

Tylko aktualnie żadnych promocji i wszystkie ceny za nowy model to 2400zł+, więc trochę przesadnie.

OnePlus 5T - bardzo fajnie wygląda, jednak mimo iż nie mam mega wymagań, co do aparatu, to boję się, że będę żałował w tym polu - lubię cykać zdjęcia i fajnie żeby wyglądały ładnie oraz sporadycznie nagrywać coś kamerą, a brak stabilizacji może dać się we znaki.

Swoją drogą ten Face Unlock mnie nie przekonuje - bardziej bym polegał na samym czytniku.

S8 przykuwa moją uwagę, bo raczej pewny produkt na teraz i nie będzie problemu żeby go sprzedać za jakiś czas - teraz kosztuje koło 2350zł na bestcenie, więc chyba całkiem spoko.

Myślałem o S7 Edge, ale jeśli miałbym dołożyć te 400zł na S8 - to chyba lepiej mi tak wyjdzie. Tym bardziej, że jakby nie przesiadam się z telefonu - tylko kupuję sobie nowy.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: telefon, smartphone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych