Skocz do zawartości

Jaka grafika do zestawu


Recommended Posts

Witam,

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowej karty graficznej, lecz ciągłe podwyżki mnie zniechęcają przed podjęciem decyzji. Mimo to chciałbym się dowiedzieć, czy do poniższego zestawu warto pakować GTX 1080 lub GTX 1080Ti.

Budżet 2400 - 2800 zł na kartę

 

Myślałem nad Asusem (może nie zmieścić się w obudowie) oraz EVGA:

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1080-advanced-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-strix-gtx1080-a8g-gaming-959912/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1080-ftw-gaming-acx-3-0-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-3xdp-hdmi-box-08g-p4-6286-kr-1009508/

 

 

Mój aktualny PC poniżej:

Procek - i7-3770K (bez OC)
Chłodzenie - Spartan 3 PRO
Mobo - MSI Z77A-G43 
RAM - 2x8GB CORSAIR VENGEANCE DDR3 1600MHz
Grafika - ASUS GeForce GTX 970 OC DirectCU II 4GB 256 bit DDR5
SSD -Plextor PX-128M5S
HDD - ST2000DM001 2TB
Zasilacz - Cooler Master G550M 550W
Buda - Zalman Z9
 
Z góry dziękuję za pomoc.
Link to post
Share on other sites

GTX1080Ti zdecydowanie zbyt mocny, ale 1080 może będzie ok jeśli podkręcisz procesor, dlaczego trzymasz procka na fabrycznych zegarach jeśli masz model z literka K i płytę Z77 czyli zestaw typowo do podkręcania?

Ok. Dzięki za info w takim razie muszę polować na 1080. A co do OC, to po prostu w danej chwili nie potrzebuję kręcić procka, ale testowałem OC i na 4,5 GHz działał stabilnie nawet na tym chłodzeniu  :)

Edytowane przez perzu25
Link to post
Share on other sites

Jeśli musisz myślę odpowiedź jest prosta GTX 1080 lecz jeśli możesz poczekać i nie śpieszy się tobie tak jak mi (brak karty) to polecam poczekać na nowe układy Volta. 

No właśnie się zastanawiam, czy nie poczekać na nowe karty. Wtedy z pewnością 1080 stanieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...