Skocz do zawartości

Problem z zakupem na Banggood


Recommended Posts

05.01.2018 dokonałem zakupu na Banggood.com, wybrałem płatność przez DotPay i zapłaciłem od razu. Kasa z mojego konta zniknęła i dosłownie wyparowała gdzieś po drodze, a konkretnie na drodze DotPay->Banggood. Status na Banggod ciągle mam "Payment Pending", kontaktowałem się z supportem podając numer płatności DotPay i twierdzą, że taka płatność nie miała miejsca. Kontaktowałem się też z DotPay i twierdzą, że pieniądze ode mnie do nich wpłynęły (czyli z mojej strony jest wszystko OK) i zostały przekazane na rachunek odbiorcy - Banggod - który twierdzi, że ich nie otrzymał! Jakaś paranoja normalnie, kasa wyparowała po drodze. Napisałem kolejnego maila do DotPay z prośbą o interwencję, podając im mój numer zamówienia z Banggood i prosząc o wyjaśnienie sprawy ale szczerze nie wiem czy mogę z ich strony liczyć na jakąś realną pomoc. Miał ktoś jakiś podobny przypadek? Jest jakaś szansa na to że hajs jednak się odnajdzie czy raczej pora pogodzić się z tym że wtopiłem i nic się nie da zrobić?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, tyle że płatność z 11.01.2018 r. Sam mam sklep z systemem dotpay i często jest tak, że płatności trzeba potwierdzać w panelu ręcznie, mimo że powinno się to robić automatycznie. Napisałem do dotpay i do banggood, i również jedni odsyłają mnie do drugich, z tym że faktycznie banggood po około 10 mailach wysłał mi screenshot ze statusem dotpay i wygląda to tak jakby płatność do nich w ogóle nie dotarła. Jeżeli możesz podeślij numer zamówienia, wspomnę im w mailu że nie tylko ja mam ten problem może coś to da i ktoś się pofatyguje, bo mają wielki problem żeby skontaktować się z dotpayem w tej sprawie. Sam sklep banggood jest raczej wiarygodny i nie mają na celu oszustwa, wydaję mi się że mają od niedawna dotpay i nie mają pojęcia że niektóre płatności się zawieszają z niewiadomej przyczyny. 

Link to post
Share on other sites

Wczoraj po raz drugi wysłałem do banggood maila z numerem zamówienia i numerem PSP płatności DotPay z prośbą o ponowną weryfikację i ufff, na szczęście dzisiaj rano dostałem maila z odpowiedzią, że pieniądze jednak są. DotPay wysyła właśnie tylko numer PSP płatności i datę zaksięgowania, na kontakt DotPay->Banggood raczej nie ma co liczyć, bo mimo mojej prośby piszą tylko, że należy kontaktować się bezpośrednio z odbiorcą przelewu i powoływać się właśnie na numer PSP. Także po 11 dniach od wykonania płatności wszystko u mnie zakończyło się OK, tylko tak jak mówisz - to powinno się robić automatycznie, a ja łącznie do jednych i drugich napisałem 10 maili za każdym razem czekając przynajmniej dzień-dwa na odpowiedź. Teraz status mojego zamówienia to "processing" więc powinno być już z górki.

Link to post
Share on other sites

Przedmiot który kupiłem to rejestrator Viofo A119v2 z GPS, zapłaciłem chyba około 262pln więc cła nie będzie, bo poniżej 150 euro wartości chyba nie ma? Zresztą ewentualne cło to nic nie znaczące grosze, gorzej jak VAT dorzucą na granicy, ale nawet jeśli to i tak wyjdzie za rejestrator ze 150pln taniej niž gdybym kupował u nas w kraju, więc się opłaca. Dopłaciłem też 2$ do wysyłki Priority Direct Mail która ponoć sprawia, że szanse na dodatkkwe koszta na granicy znacznie maleją. Kiedyś zamówiłem z Aliexpress YI 4K za 580pln jakąś zwykłą pocztą z trackingiem i nie było ani cła ani VATu, więc ponownie liczę w tej kwestii na trochę szczęścia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...