Skocz do zawartości

ddr 1866 vs 2133


Recommended Posts

Z tym zestewem nie zamierzam sie rozstać przez min. 1 rok a raczej okolo 2lat. Wiec mowisz żeby odpuścić zmiany na jakiś z leprzym potencjalem oc?

Zreszta i7 3770k raczej i tak odpuszcam, tak mi doradzili ponieważ jest na glucie a nie lucie. :)

Link to post
Share on other sites

Tym bardziej ze cena za i7 3770k to min.800zl. To mowisz zeby odpuścić poszukiwania innej sztuki 2600k?

Ewentualnie 2700k.

Tym bardziej ze cena za i7 3770k to min.800zl. To mowisz zeby odpuścić poszukiwania innej sztuki 2600k?

Ewentualnie 2700k.

Za swojego i7 2600k dałam 700zł i niby sklep dał rok gwarancji. Miałam nadzieje ze pojdzie z niższym napięciem i troche wyżej.

Procek ponoć pochodzi ze sprzetu który działał w jakieś firmie, wiec ponoć nie był krecony.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

W grach i tak nie chodzi na 100%, w far cry 4 ma 1.38 max 1.4. Tylko w occt max jakie osiaga to 1.42-43.

Ale jest to jakaś myśl :)

Jak jest z tym Bclk mozna kręcić, nic sie nie zknoci?

Ja obecnie ustawilem na 102mhz, a asus jak ustawi sie automatyczne oc to co prawda z niższym mnoznikiem, ale bclk podnosi na 103mhz.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

A były już takie sytuacje że komuś się karta popsuła poprzez podnoszenie bclk? Przykładowo jak ktoś ma zablokowany mnożnik na procesorze, to niektórzy mówią że można podnieść przez bclk, ale nieznacznie. Ponoć tak bezpieczna granica do to 106.

Ja ostatnio przez niewiedze robiłem testy i podnosiłem bclk, System startował do 105.1, powyżej bios nie starował. Jakieś stabilne to chyba do 104. A od 106-111 to wcale nie stawiał systemu. :)

To były chwilowe testy i nie zauważyłem by się coś popsuło. Na razie ustawiłem 100.4 x 45 i tak pewnie zostanie. Ponoć do 0.4 można sobie podbić by mieć stabilne takty.

Jak myślisz jest sens kombinowania i szukania lepszej sztuki 2600k lub 2700k? Takiej która pójdzie na 4.8- 5ghz z 1.4v

Zastanawiam się bo może za rok albo dwa zmienię kartę na jakąś pokroju gtx 1070.


No glut to druga sprawa. Z miejsca trzeba doliczyć koszt skalpa. Do tego zazwyczaj gorsze OC i mała różnica w wydajności zegar w zegar. Wydaje mi się, że nie warto dopłacać do 3770K.

Czy w przypadku zakupu 3770k bez skalpa sie nie obędzie? Jesli będę chciał utrzymać max.70c z zegarem min. 4.5ghz? Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem lepiej wziąc i7 2600k, lut a nie glut, tańszy , zegar w zegar minimalnie wolniejszy, ale za to lepiej się kręci, więc i tak będzie to samo albo nawet szybszy

sam sie nad tym zastanawiałem, tylko ze u mnie w 95% gier to mnie 1050ti ogranicza :D więc troche bez sensu wymieniać cepa nie wymieniając grafy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Zależy jak trafisz. Raczej musisz się liczyć ze skalpem. To 50-60zł więc tragedii nie ma.

Moge kupić od kolesia co sprzedaje na benczmarku, mówi ze wczesniej chodził bez oc. Ostatni kilka miesięcy na automatycznym oc z płyty na 4.3ghz, chłodzenie thermalright macho bw 120, nie przekraczał 60c. Tak mi napisał.

Pomyślałam że może nie wymeczona sztuka przez wysokie takty, to sie może bez skalpa obejdzie.

I znów sie zastanawiam czy cena warta świeczki 800zł+ skalp + thermal grizzly lub ewentualnie ta moja co zastosowałem do na procek, jak sie nada.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem lepiej wziąc i7 2600k, lut a nie glut, tańszy , zegar w zegar minimalnie wolniejszy, ale za to lepiej się kręci, więc i tak będzie to samo albo nawet szybszy

sam sie nad tym zastanawiałem, tylko ze u mnie w 95% gier to mnie 1050ti ogranicza :D więc troche bez sensu wymieniać cepa nie wymieniając grafy

Wszystko zależy jaka trafie sztuke, tylko iya dochodzi skalp, ktorego nigdy nierobilem.

W twoim wypadku to sie troche mija z celem do 1050ti. Chociaż jesli myslisz o zmianie karty na mocniejszą niebawem, to nie jest to glupi pomysł. :)

Uważam ze jak kupować niepewną sztukę to z możliwości zwrotu w ciągu 14dni. A z paczkomatu to nawet za free jest taki zwrot.

Ten sprzedawca mi poszedł na rękę z tym 3770k i powiedział ze moze tak wystawić z możliwości zwrotu, jakby była slaba sztuka. Zakladam ze chcialbym takie min. 4.5ghz na 3770k.

Ale kolega wyżej pisze że żadna z 3sztuk mu sie taka nie trafila. :/

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Ta sztuk ktora mam obecnie 2600k leci na 4.5 ghz przy napieciu 1.43max przy temperaturze max 1r66c 2r72c 3r70c 4r68c. To max po 2g. w occt. Normalinie w teście chyba cyber15v to max 68c i 1.41v. I tak by bylo pewnie w wiekszosci gier. Taka sztuka sie trafiła. Ale może trzeba zwrócić i upolować coś lepszego.

Tylko od sklepu ciężko coś kupić z gwarancja i za rozsądną kase. A na necie nowa 2600k kosztuje 850zł, ale w zasadzie tez nie wiadomo co sie trafi.

Link to post
Share on other sites

zależy w co grasz, jak wiem , ze gra wykorzystuje więcej ramu, to staram sie nie mieć zbędnych rzeczy powłączanych w tle, dodatkowo używam memory cleaner, uruchamiam przed grą, a w trakcie jak mi pod 7gb juz podchodzi (np w BF1) to się przełączam na ten program i zwalniam 1-1-5gb  :menda:

Link to post
Share on other sites

Hm to może też zastsosuje narazie takie rozwiązanie. :) Teraz bede wlasnie kupował BF1. Ale w tym teście pokazuję ze i tak daje radę 8gb. Assasins i CoD już gorzej sobie radzi. Niebawem nabede GTA 5 a tam też jest zapotrzebowanie. W zasadzie to pewnie teraz każda nowa produkcja, będzie miała wiekszy narzut na ram.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to wszystko zależy od ustawień, wszystko na maxa pewnie bedzie więcej żarło. :) Fajnie że wrzuciles filmik na youtuba.

Chyba sobie odpusze, bo odsprzedaż bedzie i tak ze stratą. :/ niby mogę zwrócić, ale wtedy przepada mi kupon który wykorzystałem.

A Wiedźmin 3 chyba też styka 8gb?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...