Skocz do zawartości

Recommended Posts

Planujesz wydać 3k+ na monitor, więc warto trochę poczytać. Nawet tu na forum był ostatnio podobny temat, ale jak większość zamiast szukać założyłeś nowy.

Wystarczy wejść na stronę sklepu i przefiltrować tym co podałeś. Jak odejmiesz matryce TN z listy to na prawdę za dużo nie zostaje.

 

144hz+ i 2k

 

I oto mamy:
https://www.x-kom.pl/g-6/c/1291-monitory-led-27-28-9.html?f[146][63606]=1&f[146][63609]=1&f[149][3077]=1&f[150][77046]=1

PG279Q, AG271QG i XB271HU to bardzo podobne monitory z g-sync (możliwe, że na tej samej matrycy IPS) i poza ceną różnią się głównie wyglądem i osd.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Planujesz wydać 3k+ na monitor, więc warto trochę poczytać. Nawet tu na forum był ostatnio podobny temat, ale jak większość zamiast szukać założyłeś nowy.

Wystarczy wejść na stronę sklepu i przefiltrować tym co podałeś. Jak odejmiesz matryce TN z listy to na prawdę za dużo nie zostaje.

 

 

I oto mamy:

https://www.x-kom.pl/g-6/c/1291-monitory-led-27-28-9.html?f[146][63606]=1&f[146][63609]=1&f[149][3077]=1&f[150][77046]=1

PG279Q, AG271QG i XB271HU to bardzo podobne monitory z g-sync (możliwe, że na tej samej matrycy IPS) i poza ceną różnią się głównie wyglądem i osd.

Tak naprawde szukam monitora od miesiaca  jestem praktyczne zdecydowany na Asus PG279Q  tylo im wiecej czytam ogladam tym wiem mniej jest tyle roznych opini na temat tego monitora ze masakra.Na szczescie kupuje go na amazonie czyli ze zwrotem zero problemu jak by cos bylo nie tak

Edytowane przez jarzynakrzys
Link to post
Share on other sites

PG279Q to świetny monitor. O ile trafisz dobrą sztukę... (badpixele, backlight bleed)

Większość złych opinii pochodzi od osób, które nie mogły trafić. Szczerze mówiąc zastanów się, czy nie wziąć 2 sztuk i wybrać lepszą. Niby dziwne podejście, ale takie czasy nastały przez producentów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponad rok temu samsung zapowiadał monitory z g-sync'iem. Kiedyś może coś wypuszczą.

Imo przy matrycach 144Hz g-sync staje się zbędnym bajerem. Można iść w dwie strony. Ustawienia na jakość, ~60fps i wtedy się przydaje upłynniając do maksimum wahania klatek. Przy wysokim odświeżaniu raczej idzie się w maks fps, który jest często wyższy, niż Hz monitora. Wtedy warto włączyć fast sync i mamy tą samą płynność, mniejszy input lag i 600zł w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak nie gram w sieci. ( CS może dla mnie nie istnieć) Z gier to raczej coś w stylu Assasin, Mass Efect, Wiedźmin3, Owszem lubię pograć w Facr Cry, czy Wolfensteina, ale tylko single, to tak naprawdę już sma nie mam pomysły jaki monitor wziąć, Tyle tych opinni,ze aż głowa zaczyna boleć :P

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam taki:

i5 4690

16 GB ram

GTX 1070 8 GB RAM

 Prawdę mówiąc nigdy nie sprawdzałem ile wyciąga klatek  np w Far Czy czy Nowym Wolfensteinie. 

Planuje zmienić procesor, płytę, Kartę też, ale jak już wyjdą nowe układy, W pierwszej kolejności procesor tylko niech się trochę sytuacja tam ogarnie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli raczej "wybierz model i weź 2 egzemplarze", ale tak też można :P

 

@Bartek111 do ~60fps w 1440p obecny sprzęt powinien styknąć. Jeśli nie grasz kompetytywnie to nie ma sensu inwestować w 144Hz. No chyba, że bardzo chcesz. Grając np. w Wieśka 3, albo Far Cry'a lepiej pooglądać widoki na full detalach niż mieć 100+ klatek.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie ciągnie mnie do granie  w sieci. Wolę na spokojnie pograć sam.  Po prostu bardzo wiele się mówi o tym, że wyższe odświeżanie i płynność dużo dają. także jeżeli chodzi o zwykłe użytkowanie i np mniej męczy się wzrok.  G-sync też może się przydać, jeżeli klatki spadną np poniżej 60hz

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę i jesteś pewny, że chcesz wydać 2,5-3,5k na monitor to jak najbardziej. 144Hz daje płynność obrazu i niższy czas reakcji.

Sam chciałem kupować taki monitor i testowałem kilka. Szybko się wyleczyłem. 1440p to piękna sprawa do gier, ale żeby to napędzić w sensownym fps trzeba wywalić też masę kasy na resztę sprzętu. G-sync najbardziej pomaga przy niskim fps, przy wysokim nawet bez synchronizacji rwanie obrazu jest bardzo mało widoczne.

Wszystko kwestia $. Osobiście szkoda mi było wywalać 600zł na g-sync. Gdybym nie grał w fps'y online pewnie brałbym coś pokroju va/ips 75Hz.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej pewny jestem tego, ze chcę monitor 1440p i 27 cali.  Do większego ekranu jakoś nie mam przekonania i takiej potrzeby :) Natomiast jeżeli chodzi o 144hz czy g-sync to raczej się waham głównie ze względu na cenę (pieniądze by były, tylko nie do końca jestem przekonany o sensie dopłacania tyle) i raczej preferuję lepsze detale. 

Wyszukałem sobie jeszcze takie monitory.

 

Asus

https://www.morele.net/monitor-asus-mx27aq-714009/

 

i Dell

 

https://www.morele.net/monitor-dell-u2715h-705494/

 

Chyba raczej ten Asus, bo ma 75 Hz Dell 60 a po za tym widziałem opinie, że tego Della trzeba samemu skalibrować (ściągnąć profil itp) aby naprawdę ładnie obraz wyglądał, chociaż nie wiem czy to prawda. Jako,ze jestem raczej leniwy w takich kwestiach to trochę mi się nie chce :P

 

Chyba, że masz jakąś propozycje monitora 75 Hz, 27 cali oprócz tych co podałem. Oczywiście IPS albo VA. Nie chcę TN (  to jeszcze jedna rzecz której jestem pewny :) )

 

Pieniążki jaki by mi pozostały nie dokładając do 144hz, g-sync itp, to dorzucę do procka, płyty itp. Z karta i tak zaczekam, ze względu raz na chore ceny przez krypto kopaczy :) Dwa za rok i tam mają wyjść nowe układy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...