Skocz do zawartości

Pykanie w słuchawkach


Recommended Posts

Witam

 

Od dłuższego czasu mam problem podczas grania/słuchania muzyki i wszystkim innym związanym z audio występują u mnie "pyknięciach" w słuchawkach.

 

Na początku testowałem różne słuchawki na wszystkich było słychać ten dzwięk.

Format nie pomógł, reinstalacja sterowników również.

Wymieniłem płytę główną przez 2 tyg był spokój i od pewnego czasu znów problem powrócił.

 

Posiadam i7 6700k, corsair vegance 3000mhz, asus maximus hero viii, gtx 1070 od asusa. WIndows 10

 

Dzwięk pojawia się przy stockowych ustawieniach oraz przy OC.

 

Występuje średnio co kilka sekund czasami co paręnaście.

 

Nie mam już pomysłów..

Pomóżcie

Link to post
Share on other sites

Tak na innym sprzęcie grają bez zarzutu.

Dziś zauważyłem dziwna rzecz słuchawki podpiąłem do klawiatury bo tam tez mam wejście słuchawkowe włączyłem komputera ale zapomniałem kablem Usb podłączyć klawiatury do komputera gdy tylko lekko zahaczyłem kablem a dokładniej wtyczka o tylna maskownice portów był ten sam dźwięk który pojawia się i nazywam go „pykaniem”.

Link to post
Share on other sites

Przez obudowę usb leci masa czyli masz jakieś przebicie z zasilacza sprawdź kable zasilające szczególnie wiązkę biegnącą do płyty głównej czy nie jest gdzieś uszkodzona a najlepiej jeśli masz na podorędziu inny zasilacz to go podepnij i sprawdź.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

No tak ale za diagnozę zapłacę a tak kupię zasilacz sprawdzę czy jest ok jeśli bd ok to super jak nie to oddam i tyle

Zasilacz kupiłem problem nadal występuje, reinstall systemu, testowanie bez karty graficznej ciagle problem jest.

Przy włączaniu komputera również słychać ten dźwięk taki „trzask”.

 

Brak mi już pomysłów..

Link to post
Share on other sites

Jakieś mikroskopijne szanse na to że dwie płyty główne podrząd maja uszkodzoną sekcje audio niby są ale jakoś wątpię. A próbowałeś czy pod linuxem też jest ten problem. Możesz zrobić sobie bootowalny obraz systemu na pendrive np programem Linux Live USB creator

https://www.linuxliveusb.com/

Jak pod linuxem będzie OK to będzie wiadomo że sprzęt jest w porządku 

Link to post
Share on other sites

Jak kupiłem płytę lekko był skrzywiony jeden pin(od socketu w płycie) zaraz przy brzegu, zegarmistrz go wyprostował komputer został złożony i wszystko śmigało


Mój monitor ma głośniki i tutaj tego "pykania" nie ma, jest podłączony przez display

Link to post
Share on other sites

To już wszystko zależy od budżetu :) Po USB najtaniej dobrej jakości jest FX-Audio DAC-X6 (z amazon.de dostaniesz go w cenie jak z chin czyli ~250zł w Polsce ok 350zł) i taki dac/amp będzie lepszy od dźwiękówki na płycie głównej. Poziom Hi-Fi to sprzęt np typu Aune x1s za lekko ponad 1000zł.  W przypadku PCIe najtaniej znajdziesz Asus Xonar DGX (poziom może odrobinę poniżej DAC-X6 ale wyżej od integry) a z kolei bardzo dobre są karty AIM SC808 za ok 400zł (poziom tego Aune). Szrot usb z Allegro z przedziału 5-50zł odradzam nawet jeśli znajdziesz pochlebne recenzje konkretnego modelu to to badziewie nie jest powtarzalne tzn jedne sztuki graja ok, inne szumią na potęgę a jeszcze inne mogą w ogóle nie działać. Istna loteria a w najlepszym razie i tak będzie to poziom poniżej integry, szczególnie że alc1150 to bodajże najbardziej rozbudowany układ wśród zintegrowanych rozwiązań.

Link to post
Share on other sites

Hmm dobre pytanie wszystko zależy od tego co faktycznie się dzieje na tej płycie głównej. Teoretycznie nie powinien bo to osobny układ tyle że też zasilany z płyty głównej (poprzez PCIe). Póki co możesz korzystać z dźwiękówki w monitorze.


Ten FX-Audio DAC -X6 też jest zupełnie w porządku. Recka:

Link to post
Share on other sites

Sound Blaster Omni to nie jest żadna rewelacja, jedyna przewaga nad FX-Audio DAC-X6 to wejście na mikrofon. Omni ma dużo mniejszą moc wyjściową (DAC-X6 jest zasilany dodatkowym 12V zasilaczem a Omni ma zasilanie po USB), gorsze parametry techniczne no i jest cały z plastiku. Niestety ale firma Creative w ogromnej mierze bazuje na sentymencie klientów i dawnej renomie marki ich obecne produkty są no cóż ujmę to tak - kiedyś Creative podawał pełną dokładną specyfikacje produktów a teraz sypie marketingowymi sloganami i ogólnikami. Pod względem kart na PCIe dawno ich przegonił np Asus z serią Xonarów. 

Z uznanych produktów pod USB w rozsądnych pieniądzach masz jeszcze

FiiO E10K

SMSL M2 i M3

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (wejście mikrofonowe)

 

Generalnie mógłbyś założyć nowy temat na forum w dziale dźwiękowym to koledzy jeszcze podrzucą jakieś opcje.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja. Uruchom komputer ponownie poprzez start > uruchom ponownie. Jeżeli pykanie ustanie to znaczy że winny jest fast boot od windowsa i sterowniki od nvidii. Tutaj jest bardziej opisany problem

 

http://forum.benchmark.pl/topic/253331-zak%C5%82%C3%B3cenia-karty-graficznej/

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/7hsmw8/fixi_believe_for_anyone_with_audio_crackling_on/

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Odkopuje mój stary temat:

Kupiłem nowy zasilacz nic nie pomogło

Kupiłem kartę na usb dac i przez kartę też słychać to pykanie.. w słuchawkach

Różne wersje windowsa nie pomogły..

Juz nie mam pomysłów cały internet przekopałem

Edytowane przez toxek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...