Skocz do zawartości

Wood Define Nano S


Recommended Posts

Projekt oparty na obudowie Define Nano S od Fractal Design. Do tego zasilacz jak i chłodzenie wodne od tej samej marki.

 

Wstępny Szkic: brak ;)

 

Wstępne założenie jest takie że obudowa będzie posiadała drewniane nakładki – drewno w lakier, MDF w czarny mat.

 

Sama obudowa będzie stała na stojaku na którym będą zamontowane 2 chłodnice 360, do tego być może jedna 240 będzie w środku.

 

Chłodzenie wodne od Alphacool (plastikowe rurki), do tego płyta od Biostar, ram i SSD nie mam ale coś się wymyśli - zresztą sprzęt to najmniejszy problem :) .

Trochę fotek:

 

njKLWIJ.jpg

 

P5xrk8T.jpg

 

MOtWgKO.jpg

 

yoLKoQo.jpg

 

OHrcXb3.jpg

 

sUDw8xw.jpg

 

 

Nakładki drewniane jak i podstawa jest już wykonana, teraz trzeba zrobić wnętrze ;) Ogólnie mało miejsca, a chce jeszcze schłodzić ram jak i GPU. Podstawa jest nieco za wysoka - ale to nic, jest z czego ciąć ;)

 

Nie wiem jak to wyjdzie – rezerwuar mogę dać na górze i wyjdzie z tego naprawdę „dziwny” twór ;)

 

eywsqbC.jpg

 

RaOqIoh.jpg

 

77yLaUd.jpg

 

Podziękowania dla Alphacool jak i Fractal Design za wsparcie w kolejnym projekcie.

 

ejXVE5S.jpg

 

lT1nRQY.jpg

 


udało się skompletować podzespoły :)

 

Ja już wiem jak będzie układ wykładał - niedługo się tym pochwale ;)

 

Dd9VDHD.jpg

 

Skp4Fa6.jpg

 

gwR6I3o.jpg

 

Teraz muszę wykonać nakładki na Mobo ( sekcje zasilania i chipset) .


CPU, ram i bloki już są :) , teraz trzeba zamontować pompę FD na dole, jak i wentylatory z przodu z których chciałem zrezygnować ale bez nich będzie pusto. Obudowa dostanie jeszcze drewnianą nakładkę na prawo od płyty będzie można tam zamontować jeden dysk 2,5” więcej dysków nie przewiduje.

YPTyEBy.jpg

lGOjaL6.jpg

i2vh4Zj.jpg

hBUWDa1.jpg

n3MVmoa.jpg

Crm2OhK.jpg


chłodnice zamontowane - jeszcze parę drobiazgów i będzie można giąć rurki :)

42WaVIH.jpg

TmkCl0Q.jpg

nMP9YEr.jpg

pGusxxw.jpg

EpzveTF.jpg

5GN9Ikj.jpg


Środek będzie wyglądał tak:

gigdbNL.jpg

qVFn9rB.jpg

tu już nic się nie zmieni oprócz okablowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podziękowania dla ModMyMods !

 

Dta24kw.png

 

Za wsparcia w projekcie w postaci chłodzenia wodnego, okablowania, jak i urządzeń oraz narzędzi do jego wykonania !

 

gaMWqzS.png

 

Miłych słów ciąg dalszy – podziękowania dla Polskiego oddziału Firmy WD, który sam z siebie ofiarował dysk WD Black 6TB do wykonywanych przez mnie projektów ! – rewelacja !

 

Jak paczki dojdą na pewno się pochwale zawartością, miłym akcentem szczególnie jest wsparcie od ModMyMods ponieważ Firma jest z USA, a sam koszt wysyłki części jest drogi. Niektórzy mogli zauważyć że Firma WD wsparła mnie w pierwszym projekcie, pochwaliłem się im zdjęciami wykonanymi przez mnie projektami jak i tymi które są w budowie i proszę... bardzo miły gest :)

 

Fotki z prac:

 

OlLltMB.jpg

 

PcDDaOD.jpg

 

VK10Zvp.jpg

 

3nU6VHG.jpg

 

ednfWaD.jpg

 

Podstawa została pomalowania oraz polakierowania jak i sklejona w całość. Do zrobienia zostało okablowanie a także zamontowanie wentylatorów na przedniej chłodnicy ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

paczka od ModMyMods doszła - (2 tyg szła z USA :D ) - w ciągu 12H wyrobiłem się z okablowaniem do obudowy :)

h7lCBRB.jpg
J4N8Ryw.jpg
kbf48Uj.jpg
peaYJIe.jpg
UBCcCFZ.jpg

- pozostało wyciąć logo FD jak i moje laserem, maznąć to na czarno i przykleić na osłonkę zasilacza :)

Zalewamy całość białym pastelem :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ostatnie detale :

 

JIGeodD.jpg

 

L5oxi9g.jpg

 

s8gTg7I.jpg

 

LYw5Olp.jpg

 

i zalewamy ! :

 

YPwo329.jpg

 

rano sesja zdjęciowa i następny projekt wykonany ;)

Kaszane odwaliłem - zamiast "S" wyszło mi "Z" w logu FD -  ale już poprawione  xD

I5t0Imh.jpg

Jak to szło " nie myli się te co nic nie robi " - nie ma co się tłumaczyć ale zmęczenie dało się już we znaki :)


jestem po sesji zdjęciowej ;) Efekty pracy będą wieczorem

 

3WqrR6z.jpg

 

-----------------

 

Witam Was wszystkich z dzisiejszym dniem ogłaszam koniec prac nad projektem Wood Define Nano S.

Projekt ten zacząłem 26 stycznia 2018 roku i skończyłem 25.03.2018. Na wykonanie projektu poświęciłem ponad 80 roboczogodzin.

Specyfikacja:

  • CPU – Intel I7 7700K
  • RAM – Apacer PANTHER RAGE DDR4 2400MHz 32GB (2 x 8GB ) 16-16-16-36.
  • Motherboard – Biostar B250GTN Ver. 5.x
  • Obudowa – Fractal Design Define Nano S
  • GPU – Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC 4GB DDR5 512bit
  • PSU –  Fractal Design Edison M 750W
  • HDD – WD BLACK 3.5” 6TB
  • WATER COOLING – Costum LC by Alphacool/ Fractal Design
  • Okablowanie: ModMyMods

 

Galeria:

ePA3WWJ.jpg

VDHHMZJ.jpg

et5YoKS.jpg

4RafhLh.jpg

p3e14P4.jpg

cGu0uVK.jpg

72V4F5s.jpg

25xGF6J.jpg

2tfTunc.jpg

awg8U8u.jpg

Zh8TYNW.jpg

QS8YloY.jpg

 

 

Podziękowania dla sponsorów – bez których ukończenie projektu byłoby nie możliwe :

QQyNtjn.png

I do następnego projektu ;)

Edytowane przez rafbgo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...