Skocz do zawartości

allegro karty graficzne


Recommended Posts

@up

Dolicz do tego ~42zł za przesyłkę. 

 

Tu jeszcze trochę taniej itx od EVGA 1060 6GB SC (z półpasywem i stosunkowo cichy model):

https://www.amazon.fr/gp/product/B01IOWT538/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1X6FK5RDHNB96

Wychodzi ze wszystkim ~1220zł, czyli 110zł taniej :). Deklarują wysyłkę u mnie na 25.01.

Link to post
Share on other sites
Powód jest prosty, krypto-waluta Ethereum (ETH) dużo stoi, jest wysoki popyt, więc ceny będą rosnąć

 

Witam. Co sie stalo na allegro z cenami np. zotac 1060 3gb amp kosztowal 999zl a teraz 1599zl ocb.

 

Ten hazard na czele z gównikami jest nie powodem a okazją dla <ciach> januszy,identyczna sytuacja z DRAM - Samsung,Micron,SK Hynix.

Każda w.w sytuacji to pretekst i bezpodstawne podwyżki cen do takich wartości,że lepiej się teraz 2x zastanowić czy warto.A wszelkie informacje w sieci np o problemach producentów pamięci ram to ściema,rynek każdą bujde przyjmie.

Edytowane przez Crout
Wulg
Link to post
Share on other sites

@Up, mnie też szlag trafia jak parzę co się dzieje z cenami i można bardzo łatwo stracić nerwy. Widać to nawet w cenach używek (już nie tylko Radków, ale pozostałych kart ze starszych generacji). Skoro Eth, ktróre przekroczyło próg $1400, nadal szybuje w górę, to nie zdziwiłbym się gdyby ludzie zaczynali kopać na smartfonach, laptopach itp.

 

W takiej sytuacji to pozostaje tylko ostro kampić na okazje i bliżej zaprzyjaźnić się z myślą o sprzęcie przechodzonim albo.... czekać // nie uznaję opcji "konsola" za wyjście z sytuacji  

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

takie ps4 na przeczekanie nie jest złe, masz kupę gier free to play (darmowych) , w które możesz grac bez płacenia żadnych abonamentów za rozgrywkę sieciową, sam sie zaczynam nad tym zastanawiać (miałem kiedyś ps3 i x360, dużo słabsze a mile wspominam gry które na nich przechodziłem - głównie te co nie wychodziły na PC ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gtx 1060 6gb już pod 2 tysiace podchodzi

Gtx 1070 za mniej jak 2,5k nie podchodź

Gtx 1080 w cenie 1080ti sprzed podwyżek

Gtx 1080ti za 4k...

 

Pisze o wersjach z dobrym chlodzeniem

 

Jak tak dalej pojdzie to gtx 20xx będą najmniej 3 tysiące kosztowac...

 

Edytowane przez kakarotosongo
Link to post
Share on other sites

Całe szczęście że przestałem w tym względzie gonić nowości i poczciwy gtx 1050ti świetnie się sprawdza w sporadycznym graniu na PC. Dużo więcej frajdy jednak jest na PS4.

Przecież w cenie gtx 1080ti można mieć już PS4 pro i do tego nieduży telewizor 4k hdr.

Link to post
Share on other sites

Wtrącę się do dyskusji, miałem kompa modernizować na wiosnę, m.in. i7 haswell i jakiś gtx 10xx/rx5xx i co ? I wybrałem rozsądne rozwiązanie w postaci XKlocka, teraz siadam wieczorem wygodnie, włączam NFSa, Mass Effect czy Forzę i sobie gram, bez zastanawiania się czy pójdzie/będzie ciąć/dostosowanie detali, włączam i gram, a z 3m na 47" nie widać różnicy czy to full max ultra czy medium  pomieszane z high. Ceny kart i ramu są tak chore, że składanie czy modernizacje PC typowo pod gry stają się obecnie mało rozsądne przy cenach konsol.

Link to post
Share on other sites

Ceny kart i ramu są tak chore, że składanie czy modernizacje PC typowo pod gry stają się obecnie mało rozsądne przy cenach konsol.

 

qc? czołgi? lol? hots? upośledzone pady nie ogarną pewnych rzeczy, można mysz i klawę podłączyć pod konsolę ale 144hz na pc vs co tam konsola ma. Dla mnie konsole nie oferują nic ciekawego poza grami typu mortal kombat, tekken czy ninja storm przy czym wszystkie powyższe dostępne są pod pc. Pc ogarniający te gry to obecnie prosto ze sklepu jakieś 2k....używany mniej. 

Link to post
Share on other sites
Skoro Eth, ktróre przekroczyło próg $1400, nadal szybuje w górę, to nie zdziwiłbym się gdyby ludzie zaczynali kopać na smartfonach, laptopach itp.

 

O ile na lapkach jest to groźne dla sprzętu, o tyle na smartfonach da się kopać jak najbardziej - trzeba tylko cierpliwości.

 

 

Czyżby na zachodzie nie było problemu dostępnością?

Na zachodzie również zaczynają się problemy. Najpopularniejszy niemiecki sklep jeszcze parę dni temu miał mieć dostawy Radeonów 17-18.01 teraz już stan zmieniony na Zamówione lub Niedostępne, no chyba że chcesz Vegę za 800 ojro :)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites
Na zamówienie może być, ważne po jakiej cenie

Nie "na zamówienie" tylko zostały zamówione (zarezerwowane) a to różnica, więc generalnie jeszcze ich nie było fizycznie w magazynie, a już zostały sprzedane

Pojawiło się parę modeli choćby w Proline (pewnie nie na długo), ale ceny chore.

 

Początek roku wyprzedają kryptowaluty, doniesienia z Chin i Korei Płd. też nie napawają optymizmem, więc może coś się ruszy o ile znowu nie będzie problemu z dostępnością pamięci ;)

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/kurs-bitcoina-ostro-w-dol-zalamanie-na-kryptowalutach/slv5hc0

 

z drugiej strony taki Goldman Sachs:

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/goldman-sachs-pisze-bardzo-pochlebnie-o-kryptowalutach/4jtr76k

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...