Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Tak jak w temacie, zmieniłem komputer, a dokładnie to zrobiłem duży upgrade.
Wymieniłem
płytę główną
zasilacz
procesor
ram
(z sygnaturki)
na:
aorus z370 ultra gaming
i7-8700k
2x8gb 2400 goodram iridium ddr4
zasilacz silentiumpc 550w z certyfikatem gold

Karta została ze starego komputera, gtx980 oraz dyski. 
Posiadam 1 dysk ssd hyperx savage 240gb i 2 dyski hdd 1 tb. Wcześniej komputer bootował się w miarę szybko, windows stawał po jednym i pół kółku animacji ładowania windowsa. Teraz komputer robi aż 4 kółka żeby system doszedł do logowania. Nie mówią już o długim POST z biosu, próbowałem użyć opcji ultra fast boot ale to nic nie zmienia. Jak jest włączona to wszystko zachowuje się tak samo jakby była wyłączona. Przeinstalowałem system bo okazało się że zainstalowałem go bez UEFI, jedyne co zmieniło się po reinstallu to to że system wczytuje się zamiast z logiem windowsa to z logiem aorus. Czas dalej taki sam. 
Proszę o pomoc co do długiego post screenu i samego bootowania windy. Z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Inny komp inne sterowniki może tak musi być. Mi akurat kółka nic nie mówią o czasie uruchamiania Windowsa. Ile sekund dłużej to trwa. Ostatnio testowałem uszkodzony dysk ssd. I jak był podłączony to bardzo spowalniał mi moje dyski. Ale u ciebie raczej wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites

Zmierzyłem i od kliknięcia przycisku do zalogowania jest to 45 sekund

W laptopie w którym jest słabszy ssd czas ten wynosi 19 sekund. W bootlogu zauważyłem ze problemem może być sterownik dxgkrnl.sys, a znowu jest problem bo w płycie głównej mam opcje Fast boot ale ta nie działa

Znalazłem problem, prawdopodobnie na długość bootowania wpływają tu dyski hdd. Gdy zainstalowałem dziś system od nowa, ale bez podpiętych dysków hdd, bios przechodził szybko, sam system też ładował się prędko. Kiedy tylko podpiąłem spowrotem dwa dyski hdd, opcja ultra fast w biosie nic nie dawała, i bootowanie systemu wydłużyło się, jakby komputer sprawdzał te dyski i próbował coś z nich sczytywać podczas ładowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...