Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

ethernet doesn't have a valid ip configuration

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kakami

kakami
  • Amator

• 30 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:47

Jak w tytule, po formacie wyskakuje komunikat "ethernet doesn't have a valid ip configuration" nie pomagają komendy

"netsh winsock reset

netsh int ip reset
netcfg -d
ipconfig / release
ipconfig / renew
ipconfig / flushdns
ipconfig / registerdns"

jak i dostępne na yt, dodatkowo usunięcie i ponowna instalacja sterowników realtek nie pomogła, 2 kolejne formaty również, system windows 10.Pobrałem internet repair 5 i też nie pomogło jak i reset modemu, wyłączyłem go z prądu na 10 minut, sprawdziłem czy wszystko dociśnięte i tak jest a internet sprawny bo w laptopie działa. Wszystko ustawione na automatyczne jeżeli chodzi o ip w konfiguracji karty tak jak powinno być. Naprawa poprzez prawy przycisk w okienku internet w pasku zadań nic nie daje, czas w windowsie jest dobrze ustawiony, dodam również że przy starcie na 2-3 sekundy pokazuje się okienko że jest internet a po chwili przeskakuje na okienko z wykrzyknikiem. Gdyby kabel był uszkodzony to w laptopie bym stacjonarnego nie łapał. Co do płyty to praktycznie nowa od Asusa, wczoraj jeszcze wszystko śmigało, musiałem zrobić format bo zmieniłem kartę graficzną a miałem problem z pozostałościami po poprzedniej a raczej jej sterownikami które coś pozostawiły po sobie. Tak czy inaczej macie jakieś pomysły?

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 7305 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 12 styczeń 2018 - 23:06

A wgrałeś po formacie wszystkie sterowniki do płyty głównej pod win 10 ? Poczytaj trochę tutaj: https://www.google.p...chrome&ie=UTF-8

Użytkownik jarrino edytował ten post 12 styczeń 2018 - 23:08

• 0

i5 4670 ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#3 kakami

kakami
  • Autor tematu
  • Amator

• 30 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 23:13

@up tak, prosto z płyty dołączonej do płyty głównej, problem tkwi w tym że wcześniej na win10 nawet przed instalacją sterów miałem neta tak że mogłem zaktualizować sobie sterowniki chociażby pobierając manualnie z internetu.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 7305 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 12 styczeń 2018 - 23:38

Przeglądnij temat na stronie,którą podałem. Każ ewentualnie przetłumaczyć. Marne to tłumaczenie ale czasem da się coś zrozumieć...

• 0

i5 4670 ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#5 Longhorn

Longhorn
  • Inteligentna Androida

• 3070 postów
  • Miejscowość:Sędziszów Młp.
  • 3DMark 06:31787

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:50

Z ciekawości sprawdź może jak system zachowa się przy manualnej konfiguracji adresów. Bramę, maskę i DNS ustaw jak na innych PC. Adres IP musi być unikatowy.
  • 0

PC i5 4690K + Fortis 2 | MSI Z97-G55 SLI | TG Vulcan 2x4GB 2400MHz | MSI GTX780 | Crucial MX100 256GB + 2TB WD + Maxtor 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * HP Pavilion 13 X360 i5 6200U 8GB 250GB SSD

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy Pełne zestawienie Ekspertów

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 5850 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:25

Odpal jakiegoś linuxa z live cd. Wykl uczysz uszkodzenie sprzętowe.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; Maskownicę: Abit NF7-S. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych