Skocz do zawartości

ethernet doesn't have a valid ip configuration


Recommended Posts

Jak w tytule, po formacie wyskakuje komunikat "ethernet doesn't have a valid ip configuration" nie pomagają komendy

"netsh winsock reset


netsh int ip reset
netcfg -d
ipconfig / release
ipconfig / renew
ipconfig / flushdns
ipconfig / registerdns"

jak i dostępne na yt, dodatkowo usunięcie i ponowna instalacja sterowników realtek nie pomogła, 2 kolejne formaty również, system windows 10.Pobrałem internet repair 5 i też nie pomogło jak i reset modemu, wyłączyłem go z prądu na 10 minut, sprawdziłem czy wszystko dociśnięte i tak jest a internet sprawny bo w laptopie działa. Wszystko ustawione na automatyczne jeżeli chodzi o ip w konfiguracji karty tak jak powinno być. Naprawa poprzez prawy przycisk w okienku internet w pasku zadań nic nie daje, czas w windowsie jest dobrze ustawiony, dodam również że przy starcie na 2-3 sekundy pokazuje się okienko że jest internet a po chwili przeskakuje na okienko z wykrzyknikiem. Gdyby kabel był uszkodzony to w laptopie bym stacjonarnego nie łapał. Co do płyty to praktycznie nowa od Asusa, wczoraj jeszcze wszystko śmigało, musiałem zrobić format bo zmieniłem kartę graficzną a miałem problem z pozostałościami po poprzedniej a raczej jej sterownikami które coś pozostawiły po sobie. Tak czy inaczej macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

A wgrałeś po formacie wszystkie sterowniki do płyty głównej pod win 10 ? Poczytaj trochę tutaj: https://www.google.pl/search?q=ethernet+doesn%27t+have+a+valid+ip+configuration+windows+10&oq=%22ethernet+doesn%27t+have+a+valid+ip+configuration%22&aqs=chrome.1.69i57j0l5.3647j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...