Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z tabletem graficznym Wacom CTL-472.

wacom ctl-472 problem

Najlepsza odpowiedź wieju, 12 styczeń 2018 - 19:58

On w ogóle nie działa. Mruga tylko dioda, wcześniej działał i na pulpicie i w paincie, mogłem nim klikać (dotykając powierzchni tabletu), nie mogłem natomiast używać przycisków przy piórku bo są one programowalne w Wacom'owskim oprogramowaniu :c @edit nie działa to po instalacji tego oprogramowania, bez niego zaś nie działał aż tak płynnie

@edit2

Testowałem tablet u siostry na laptopie z Windowsem 10 i wszystko działa jak należy. Ja mam Windows 7, a powinien on działać także i tu :c

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieju

wieju
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:41

Witam. Zakupiłem sobie tablet One By Wacom CTL-472, dziś przyszła paczka. Ucieszony podłączyłem go do PC poprzez port USB, włączyłem osu! i sobie testowałem jak działa tak na świeżo. Nieco wcześniej zorientowałem się "jako tako" w temacie z konfiguracją tabletu i żeby móc tego dokonać musiałem wejść na stronę firmy Wacom podaną na ulotce znajdującej się w pudełku, pobrać i zainstalować sterownik (jako krok drugi, pierwszym było podłączenie tabletu).

Tak też postąpiłem. Zgodnie z instrukcją konieczne było ponowne uruchomienie komputera - klik, czekam. Po uruchomieniu dioda tabletu zaczęła sobie mrugać, nie jakoś chaotycznie, mniej/więcej wygląda to tak: sekundę świeci, sekundę nie świeci - tak cały czas.

Pobrane oprogramowanie nie wychwytuje mojego tabletu twierdząc, że go nie podłączyłem. Próbowałem podłączać go w każdym możliwym porcie USB - bez rezultatu. Przeinstalowywałem sterowniki, pozbyłem się problemów w rejestrze za pomocą CCleaner - nic. Nie mam już zielonego pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić.

Mam nadzieję, że napisałem w dobrym dziale.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

ps. Nie miałem jeszcze do czynienia z tabletem graficznym, jest to mój pierwszy.

• 0

#2 worm

worm
  • π

• 9032 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:56

Oprócz tego softu do tabletu, sprawdzałeś w jakimś programie czy działa?  Nawet na pulpicie powinien, jak mysz.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 wieju

wieju
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:58   Najlepsza odpowiedź

On w ogóle nie działa. Mruga tylko dioda, wcześniej działał i na pulpicie i w paincie, mogłem nim klikać (dotykając powierzchni tabletu), nie mogłem natomiast używać przycisków przy piórku bo są one programowalne w Wacom'owskim oprogramowaniu :c @edit nie działa to po instalacji tego oprogramowania, bez niego zaś nie działał aż tak płynnie

@edit2

Testowałem tablet u siostry na laptopie z Windowsem 10 i wszystko działa jak należy. Ja mam Windows 7, a powinien on działać także i tu :c

Użytkownik wieju edytował ten post 12 styczeń 2018 - 23:54

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wacom ctl-472, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych