Skocz do zawartości

Błąd CPU Fan Error po instalacji chłodzenia wodnego


Recommended Posts

Witam

Wymieniałem obudowę i przy okazji zamieniłem chłodzenie procesora na wodne Be Quiet Silent Loop 240mm...

Kabel zasilania jednego wiatraka wpiąłem do kości CPU Fan a zasilanie pompy pod inną wolna wtyczkę do wiatraków na płycie głównej...drugi wiatrak wpiąłem do wolnej kości od zasilania wiatraków z tyłu obudowy...

Przy włączaniu komputera zapala mi się błąd CPU Fan error...wyłączyłem w biosie wchodzenie do Biosu przy błędach przez F1 i komputer startuje normalnie...

Wszystkie wiatraki chodzą , pompa chyba też (temp. procka tak 30-35) ale jak pozbyć się tego błędu?

Płyta P979Pro

Procesor I7 3820

Obudowa Be Quiet Dark Base 900 Pro

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Sebastian

Link to post
Share on other sites

Powinieneś tu wpiąć zasilanie pompki.

 

...czytałem na necie że zrobić tak jak zrobiłem...ale na początku było tak jak pisałeś i też był ten błąd...poza tym na mojej płycie nie ma 3-pinowego wejścia , więc podpiołem tąpompke pod 4pinowe- tak może być ???

Pozdrawiam

...podłączyłem tak jak pisałeś , zmieniłem obroty w Biosie na CPU fan na turbo aby było stałe napięcie i chyba wszystko ok...wiesz może jak sprawdzić czy całe chłodzenie chula ok...???

Link to post
Share on other sites

Be Quiet zaleca  „Proszę eksploatować pompę tylko przy napięciu 12 woltów" Regulatory napięcia nie powinny być używane. Jednocześnie w instrukcji są wpisy „Podłącz pompę do płyty głównej i Podłącz wentylator do płyty głównej" Płyta gł. maksymalną obsługiwaną moc wentylatora ma 1A i 12W czyli napięcie 12V, co powinno być utrzymane przy wyłączonym CPU FAN

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...