Skocz do zawartości

Adapter WiFi/ ethernet.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xGatki,

Recommended Posts

Witam, potrzebuje router/ access point, aby podłączyć mediabox+ do internetu kablem z routera się nie da bo za daleko i nie wiem co kupić. Myślałem ze karta sieciowa pod usb zadziała, ale NIE. :D

 

Odległość od routera z 15 metrów.

 

VZJYBlA.png

Edytowane przez xGatki
Link to post
Share on other sites

Jaki jest poziom sygnału wifi z routera w pokoju z TV/dekoderem (najlepiej w okolicy samego dekodera)?

 

PS. Jak to kablem się nie da bo za daleko - skrętką, przy takiej odległości, spokojnie mógłbyś to zrobić nawet prowadząc ethernet po ścianach "zewnętrznych" - jedynie co to ewentualne wiercenie dziur w ścianach i "ukrywanie" kabla przy podłodze stanowi problem.

Link to post
Share on other sites

Wg. obrazka, tryb media bridge to, w porównaniu do trybu w którym będzie pracował Asus w tym przypadku (repeater), podłączenie TV/STB do netu jest zrealizowane "po kablu". Zakładam, że w tym trybie też działa jako repeater bo nie miałem okazji tego modelu przetestować. Natomiast przetestowany przeze mnie tplink, choć to nie asus, działa w trybie "hybrydowym" - dostarcza łączność po wifi, jak i po kablu ethernet jednocześnie.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites
Po prostu ma odbierać WiFi z routera(ok 15m, w smartfonie sygnał jest w miare), po czym kablem doprowadzać internet do dekodera. :D
Wzmacniacz sygnału to urządzenie mało wydajne pod względem przepustowości, w jakim paśmie i jakim standardzie router generuje sygnał wi-fi? jeśli 2,4 ghz i 150 mbps możesz mieć problem nawet z full hd

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy zauważyłeś ale tutaj ma służyć jako klient. Wiec nie wiem jak ma zmniejszać przepustowość. Jaką i dlaczego? Druga sprawa - najwidoczniej nie testowales repeaterów dual bandowych.
obojętnie jaki wzmacniacz by niebył, 1 lub 2 zakresowy, zawsze odbija się to na przepustowości, fizyki nie oszukasz

 

w tym przypadku, najwydajniejszym rozwiązaniem jest bridge na 5ghz

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

obojętnie jaki wzmacniacz by niebył, 1 lub 2 zakresowy, zawsze odbija się to na przepustowości, fizyki nie oszukaszw tym przypadku, najwydajniejszym rozwiązaniem jest bridge na 5ghzWysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Opowiedz nam o tym. Najlepiej z pomiarami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...