Skocz do zawartości

DVI-D nie działa, HDMI działa, a ogólnie to kicha


Recommended Posts

Witam, 

jakiś czas temu kupiłem używany monitor lg 23EA63. Był sprawdzany przez właściciela na moich oczach na złączu DVI-D oraz HDMI. Mając w karcie graficznej zestaw 1x DVI-D, 1x HDMI oraz 3x DP, wpadłem na pomysł podpięcia mojego starego małego monitora 19" za pomocą przejściówki z HDMI na VGA (które to VGA podpinane jest do rzeczonego 19-calowego Acera) oraz nowego LG używając DVI-D. Taki zestaw 2 monitorów dla ergonomii, bo mi często brakowało takiego pomocniczego ekranu na boczku. Sprawa wygląda następująco :

 

LG podpięty przez HDMI - działa, ale zajmuje jedyne wolne HDMI, więc nici z drugiego monitora

 

LG podpięty przez DVI-D, Acer przez przejściówkę na VGA - LG wykrywa podłączenie, ale nie odbiera sygnału, Acer działa, komputer jednak nie wykrywa dwóch monitórów, a jedynie jeden, ten podpięty pod gniazdo HDMI na grafie.

 

Sprawdzałem na dwóch innych monitorach, ze złączem DVI-D i w jednym wyświetlał się tylko pulpit, a właściwie tylko tło pulpitu bez niczego innego, nawet kursora, a w drugim nie wykrywało sygnału. 

Co można w takiej sytuacji zrobić? Podejrzewam grafe, ale do tej pory (od kwietnia 2017) nic sie z nią nie działo, śmiga bez zarzutów. Jeszcze dzisiaj kupowałem kabel DVI-D, początkowo kupiłem Single-Link, ale, po podpięciu do monitora nie było sygnału, więc wróciłem do sklepu i wymieniłem na Dual-Link. Nie przyniosło żadnych skutków.

Resetowałem BIOS mobo, próbowałem wymusić wykrycie dwóch monitorów, Win+P nie działa-sprawdzałem -nic nie daje. Sterowniki grafiki aktualne, nic innego nie robiłem, Biosu oprócz tego resetu (po którym tylko włączyłem OC Genie i ustawiłem krzywe wentylatorów, żeby na łeb nie dostać) nie ruszałem.

Jeżeli jednak zły dział, to proszę o przeniesienie, pewnie do monitorów (miałem dylemat gdzie to napisać)

 

Gigabyte radeon RX 480 G1 Gaming 4GB, nie kręcona ; MSI Z170 PC Mate ; I5 6600K 4,1 GHz ; bequiet System power 8 500W

Edytowane przez RatajReplay
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...