Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

DVI-D nie działa, HDMI działa, a ogólnie to kicha

monitor kable dvi-d hdmi sygnał kicha gigabyte LG mobo bios

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 RatajReplay

RatajReplay
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 19:25

Witam, 

jakiś czas temu kupiłem używany monitor lg 23EA63. Był sprawdzany przez właściciela na moich oczach na złączu DVI-D oraz HDMI. Mając w karcie graficznej zestaw 1x DVI-D, 1x HDMI oraz 3x DP, wpadłem na pomysł podpięcia mojego starego małego monitora 19" za pomocą przejściówki z HDMI na VGA (które to VGA podpinane jest do rzeczonego 19-calowego Acera) oraz nowego LG używając DVI-D. Taki zestaw 2 monitorów dla ergonomii, bo mi często brakowało takiego pomocniczego ekranu na boczku. Sprawa wygląda następująco :

LG podpięty przez HDMI - działa, ale zajmuje jedyne wolne HDMI, więc nici z drugiego monitora

LG podpięty przez DVI-D, Acer przez przejściówkę na VGA - LG wykrywa podłączenie, ale nie odbiera sygnału, Acer działa, komputer jednak nie wykrywa dwóch monitórów, a jedynie jeden, ten podpięty pod gniazdo HDMI na grafie.

Sprawdzałem na dwóch innych monitorach, ze złączem DVI-D i w jednym wyświetlał się tylko pulpit, a właściwie tylko tło pulpitu bez niczego innego, nawet kursora, a w drugim nie wykrywało sygnału. 

Co można w takiej sytuacji zrobić? Podejrzewam grafe, ale do tej pory (od kwietnia 2017) nic sie z nią nie działo, śmiga bez zarzutów. Jeszcze dzisiaj kupowałem kabel DVI-D, początkowo kupiłem Single-Link, ale, po podpięciu do monitora nie było sygnału, więc wróciłem do sklepu i wymieniłem na Dual-Link. Nie przyniosło żadnych skutków.

Resetowałem BIOS mobo, próbowałem wymusić wykrycie dwóch monitorów, Win+P nie działa-sprawdzałem -nic nie daje. Sterowniki grafiki aktualne, nic innego nie robiłem, Biosu oprócz tego resetu (po którym tylko włączyłem OC Genie i ustawiłem krzywe wentylatorów, żeby na łeb nie dostać) nie ruszałem.

Jeżeli jednak zły dział, to proszę o przeniesienie, pewnie do monitorów (miałem dylemat gdzie to napisać)

Gigabyte radeon RX 480 G1 Gaming 4GB, nie kręcona ; MSI Z170 PC Mate ; I5 6600K 4,1 GHz ; bequiet System power 8 500W

Użytkownik RatajReplay edytował ten post 11 styczeń 2018 - 19:52

• 0

#2 k0chan

k0chan
  • Maniak

• 4244 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:42

jakiej tej przejściówki używasz? bo do podłączenia monitora vga potrzebujesz konwertera hdmi-vga, albo dp-vga, coś takiego

http://allegro.pl/ad...7099714998.html

• 0

MB: Asus P8P67-M ! CPU: I7 2600 (4,0ghz non K) ! GPU: Inno3d GTX 1060 3GB Compact (uv 0,931v, boost 1920MHz) ! RAM: 8GB RAM @1866 MHz ! SSD: Goodram Iridium Pro 240 GB ! HDD: 1x 2 TB Toshiba p300; 2x 500 GB Samsung F3 ! PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ Gold

#3 RatajReplay

RatajReplay
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:47

Używam czegoś wyglądającego dokładnie jak to co wstawiłeś, pisałem o tym wyżej, że ten Acer chodzi właśnie na takim cudzie inzynierii

Użytkownik RatajReplay edytował ten post 11 styczeń 2018 - 21:04

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, kable, dvi-d, hdmi, sygnał, kicha, gigabyte, LG, mobo, bios

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych