Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mooding zestawu. Prośba o rady i sugestie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blaviken84

Blaviken84
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:40

Cześć wszystkim. Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam nadzieje że zagoszczę tu na dłużej. Przechodząc do rzeczy. Mam do was prośbę w "odpicowaniu" mojego komputera. Jestem w trakcie jego budowy. Wszystko oprócz karty graficznej mam już na biurku. Kartę będę miał dostarczoną w przyszłym tygodniu. Podzespoły mojej maszynki:

Intel Core i5-8600K, 3.60GHz
ASrock Z370 Extreme4
G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V
SeaSonic Focus Plus Gold 550W 
CPU Scythe Mugen 5 Rev.B 
MSI GeForce GTX 1080 8GB DDR5X/256bit GAMING X 
SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 
Fractal Design Meshify C

Pierwsza rzecz którą trzeba zmienić to końcówki kabli zasilających (kolor czerwono-czarny). Znalazłem coś takiego:

Myślicie że to dobry wybór? Czy to jest cały komplet? Czy trzeba coś dokupić?. 

Znalazłem też zestaw kabli do przedniego panelu 

Nie wiem tylko czy poradzę sobie z ich instalacją i czy nie wiąże się to z utratą gwarancji.

Komputer jest póki co w pudełkach, nie wiem więc jak będzie prezentować się kultura pracy. Ale już myślę o kupnie AIO ( pewnie Kraken z racji wyglądu) Myślicie że ma to sens?. Procesor planuję oczywiście podkręcić. Użytkownik z innego forum stwierdził że AIO na ten procesor nie ma sensu i mój Mugen będzie ok.

Kolejna sprawa to ilość i wielkość wentylatorów w obudowie. W grę wchodzą wentylatory nzxt lub corsair, oczywiście z podświetleniem. Zależy mi na wyglądzie i funkcjonalności. Coś polecacie? Jaki rozkład w budzie?

Jestem raczej zielony w temacie PC. To znaczy zrobiłem się zielony. Ostatnie lata to raczej zabawa z konsolami. Ostatni komputer kupiłem ponad 8 lat temu, więc ze względu na postęp technologiczny jestem lekko zacofany. Stąd ten post i prośba o rady, sugestię itd.

Z góry dziękuje za każdą odp.

• 0

#2 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3206 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 11 styczeń 2018 - 11:54

Odnośnie kabelków wszelkiej maści to polecam http://www.modding.bit-tech.pl. Najlepszej jakości kabelki dostępne u nas na rodzimym rynku

• 0

i7 4790k/Asus MVIF/Corsair Dominator GT/SLI GTX 980Ti/SSD Crucial BX100 250Gb/Samsung 2Tb/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Alphacool

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu 

#3 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 735 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:40

Tylko w bittechu wraz z jakością idzie cena :)
  • 0

#4 jasnemocne

jasnemocne
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 16:25

1.  Jeśli chodzi o kable to to są przedłużki, nie da się tam czegoś zrobić źle, podpinasz i gotowe. Na gwarancje to również nie wpływa ponieważ wrazie problemu sciągasz je i gotowe (swoją drogą dzięki za pomysł z kablami na front panel, wszystkie zasilajace już oplotłem ale o tych nie pomyślałem :D)

2. AiO to trochę sztuka dla sztuki, żeby miało to ręce i nogi trzeba by procesor skalpować.

3. Jeśli chodzi o wentylatory, możesz wsadzić tam same 120mm 3 wtłaczające na froncie i 3 wyciągowe na topie. Tylko jeśli nie masz kontrolera to warto by było takowy dokupić albo sprawdzić ile płyta główna obsłuży wentylatorów.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych