Skocz do zawartości

Mooding zestawu. Prośba o rady i sugestie.


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam nadzieje że zagoszczę tu na dłużej. Przechodząc do rzeczy. Mam do was prośbę w "odpicowaniu" mojego komputera. Jestem w trakcie jego budowy. Wszystko oprócz karty graficznej mam już na biurku. Kartę będę miał dostarczoną w przyszłym tygodniu. Podzespoły mojej maszynki:

 

Intel Core i5-8600K, 3.60GHz

ASrock Z370 Extreme4

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V

SeaSonic Focus Plus Gold 550W 

CPU Scythe Mugen 5 Rev.B 

MSI GeForce GTX 1080 8GB DDR5X/256bit GAMING X 

SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 

Fractal Design Meshify C

 

Pierwsza rzecz którą trzeba zmienić to końcówki kabli zasilających (kolor czerwono-czarny). Znalazłem coś takiego:

 


 

Myślicie że to dobry wybór? Czy to jest cały komplet? Czy trzeba coś dokupić?. 

 

Znalazłem też zestaw kabli do przedniego panelu 

 


 

Nie wiem tylko czy poradzę sobie z ich instalacją i czy nie wiąże się to z utratą gwarancji.

 

Komputer jest póki co w pudełkach, nie wiem więc jak będzie prezentować się kultura pracy. Ale już myślę o kupnie AIO ( pewnie Kraken z racji wyglądu) Myślicie że ma to sens?. Procesor planuję oczywiście podkręcić. Użytkownik z innego forum stwierdził że AIO na ten procesor nie ma sensu i mój Mugen będzie ok.

 

Kolejna sprawa to ilość i wielkość wentylatorów w obudowie. W grę wchodzą wentylatory nzxt lub corsair, oczywiście z podświetleniem. Zależy mi na wyglądzie i funkcjonalności. Coś polecacie? Jaki rozkład w budzie?

 

Jestem raczej zielony w temacie PC. To znaczy zrobiłem się zielony. Ostatnie lata to raczej zabawa z konsolami. Ostatni komputer kupiłem ponad 8 lat temu, więc ze względu na postęp technologiczny jestem lekko zacofany. Stąd ten post i prośba o rady, sugestię itd.

 

Z góry dziękuje za każdą odp.

 

Link to post
Share on other sites

1.  Jeśli chodzi o kable to to są przedłużki, nie da się tam czegoś zrobić źle, podpinasz i gotowe. Na gwarancje to również nie wpływa ponieważ wrazie problemu sciągasz je i gotowe (swoją drogą dzięki za pomysł z kablami na front panel, wszystkie zasilajace już oplotłem ale o tych nie pomyślałem :D)

2. AiO to trochę sztuka dla sztuki, żeby miało to ręce i nogi trzeba by procesor skalpować.

3. Jeśli chodzi o wentylatory, możesz wsadzić tam same 120mm 3 wtłaczające na froncie i 3 wyciągowe na topie. Tylko jeśli nie masz kontrolera to warto by było takowy dokupić albo sprawdzić ile płyta główna obsłuży wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...