Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna ~700 zł


Recommended Posts

Witajcie,

 

Obecnie korzystam z Logitech k800 i jestem z niej w zasadzie zadowolony jeśli chodzi o codzienny użytek / net / pracę.

 

Ostatnio jednak dosyć często napotykam problem "nie łapiących klawiszy" czy opóźnień w trakcie grania - stąd decyzja o zakupie dodatkowej klawiatury mechanicznej.

 

Budżet: ~700 zł

Dodatkowe wymogi: Możliwość całkowitego wyłączenia podświetlenia.

 

Zastanawiałem się nad:

 

Corsair k70 z MX Cherry Red bądź Brown

Corsair k95 z MX Cherry Red bądź Brown

Steelseries Apex M400

Logitech G PRO - tutaj tylko pod względem estetyki.

 

 

Jako, że używam komputera głównie do pracy i dosyć dużo piszę, nie wiem czy dobrym pomysłem jest przechodzenie na drugą klawiaturę stąd pomysł aby mechanik był klawiaturą dotykową.

 

Serdecznie dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę zależy od twojego zapotrzebowania, wszelkie makry etc. to K95, brak zapotrzebowania takowych w grach to np. k70, ale może nie potrzebujesz jeszcze bloku numerycznego i zwolni ci to miejsce na biurku (czym też przynajmniej dla mnie zwiększy komfort grania) to jakiś TKL. 

Link to post
Share on other sites

@ Tankersss - zapewne masz racje jeśli chodzi o makra, gram raczej w tytułu gdzie makra podpinam pod przyciski w myszce.

 

@ Leminairre - kupuje tam gdzie jest najtaniej, chyba, że różnica w polskich sklepach to max ~50 zł.

 

@ iamnotreal - technicznie klawiatura prezentuje się ok, jednak wygląd nie do końca mi odpowiada. Dzięki za sugestię!

 

Zasugerujecie coś odnośnie przełączników? Jak już pisałem granie to dodatek i głównie dużo piszę / korzystam ze skrótów.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie MasterKeys - przełączniki Cherry, podświetlenie białe LED lub RGB do wyboru plus wybierasz też rozmiar (np. bez klawiatury numerycznej lub z).

 

 

Od niedawna mam masterkeys pro L z białym podświetleniem na mx brown. Świetna klawiatura do pisania/grania, zakochałem się. Poprzednia na niebieskich tańszych przełącznikach to był szrot w porównaniu z nią.

 

Brałem też pod uwagę tego corsaira. Wg mnie na korzyść cooler master była jakość użytych materiałów i bardziej elegancki wygląd, a w corsair podobało mi się pokrętło do zmiany głośności (taki detal ale raczej wygodne rozwiązanie).

Edytowane przez tonysopr4no
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...