Skocz do zawartości

Używana Lustrzanka czy kamera?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez benutzer,

Recommended Posts

Dobry wieczór, prosiłbym o poradę, bo naprawdę nie wiem na co się zdecydować.
Chcemy wraz ze znajomymi kręcić filmy na nasz kanał na youtube. Tematyka to siłownia ale raczej filmy dynamiczne, nagrania z domu itd.

Budżet do 1500 zł, mikrofon zewnętrzny posiadam marki Rode.

Widzę że bardzo dużo osób teraz używa lustrzanki w nagraniach, jakość jest naprawdę (moim zdaniem) o wiele lepsza niż kamery do nagrywania, jednak lustrzanka to aparat z możliwością nagrywania.

Może ktoś poleci na co się zdecydować ostatecznie ??

Kamery jakie mam na oku to:

Panasonic HC V770
Sony HDR CX730


Lustrzanka:

tutaj prosiłbym o doradzenie 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, tak jak w temacie chodzi o sprzęt używany.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie odnośnie żywotności sprzętu, lustrzanki mają określoną żywotność migawki, jednak jak jest z bezlusterkowcami z wymiennymi obiektywami, też mają określony zużywania się sprzętu ?

Nurtuje mnie to, bo tak naprawdę nie mogę się zdecydować, a nie chcę się nadziać na sprzęt, na który wydam ponad 1-2 tys i potem nic z nim nie będę mógł zrobić, odsprzedać, a wymiana migawki praktycznie mija się z celem.

Canon g7x mark II jest naprawdę super kompaktem małych rozmiarów jednak brak uchwytu do Rode'a którego posiadam.

Lumix g7 też jest godny uwagi, posiada wszystko czego oczekuję, czyli obracany ekran, uchwyt na mikrofon oraz wejście mic, tylko właśnie chciałbym aby ktoś mi to wytłumaczył, jak to jest z żywotnością bezlusterkowców.

Pozdrawiam.
 

Edytowane przez darecki94
Link to post
Share on other sites

Autorze drogi. Nie dziw się takim wypowiedziom ale część z ludzi (dziwne,że młodych) myśli,że sprzęt powinien działać  latami. Już tak nie jest i nie wiem czy będzie. Nie podam przykładów,ale sam się rozejrzyj....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...