Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wsztystkich ponownie po długiej przerwie! :)

 

Posiadałem do dzisiaj w nocy Fiio E10k (2) niestety robiąc wzmacniacz zwarłem 18v i wszystko poszło we wzmacniacz na Fiio... Samo Fiio jest wykrywane przez komputer jednak po przekreceniu głośności i włączeniu urządzenia wydaje krótki odgłos tego co jest odtwarzane i gaśnie. 

 

Trudno się mówi, ale nie wiem czy teraz inwestować w nowego DAC-a, czy bawić się już tylko w zmiany wzmacniaczy? W tej chwili działam na M-audio fast track jako DAC i mam zrobiony niskim kosztem wzmacniacz podobny do Grado RA1. Niedługo będę robił wzacniacz hybrydowy (części w drodze).

 

Największą różnicą pomiędzy m-audio i fiio e10k był sam wzmacniacz oraz próbkowanie 44kHz do 96kHz. Jednak korzystam głównie z muzyki przez portale streamujące a one i tak dźwięk nadają w 44kHz 16bit. Myślicie, że warto kupić coś nowego czy interfejs M-audio wystarczy?

 

 

Przepraszam, za długi post, ale lubie się rozpisywać. (Z tymi pytaniami to pewnie prędzej mp3forum, albo elektroda ale Benchmark to moje ulubione forum :) )

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej majsterkuje, zacząłem od słuchawek i robiłem efekty do gitar. Wziąłem się teraz za wzmacniacze i głupi zapomniałem, że przecież mogę zewrzeć tu kanał. Separator USB nie słyszałem o tym za chwile poczytam więcej. Dziękuję za informację. M audio w sumie to nie, po prostu bylem zadowolony z tamtego brzmienia to teraz też nie jest najgorsze.


Po prostu potrzebuje czegoś, co będzie w miarę dobrą podstawą pod kolejne wzmacniacze. Póki co szykuje się hybrydowy wzmacniacz na jednej lampie i mały wzmacniacz kieszonkowy.

Link to post
Share on other sites

Widzę ze rozumiesz jedna istotną rzecz - na ile ważny jest stopień wzmacniający. Ludzie zmieniaja daci i karty a ciągle mają napęd oparty na jednym/dwóch opampa ch. Wydaje im się ze coś zmieniają a tak naprawdę ciągle mają ten sam problem z napedzeniem sluchawek.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki ogólnie mam o niskiej impedancji. Bodajże moimi głównymi są creative aurvana live modowane całe. Ogólnie bardziej się tym bawie hobbystycznie co można wyciągnąć i jak to działa. 

Teraz zabieram się za ten projekt: http://www.instructables.com/id/Class-A-Hybrid-Headphone-Amp/ Nigdy nie miałem wzmacniacza słuchawkowego na lampie. Póki co coś prostego :) fx01 wyglada bardzo ciekawie.

 

To chyba zaspokoiło moje pytanie, dzięki wielkie.

Edytowane przez simon96
Link to post
Share on other sites

Fajna hybrydka DIY podobna do mojego Little Bear P1. Jakbyś potrzebował więcej mocy to zdaje się zmiana 12AU7 na 12AX7 powinna ci dać sporego kopa. Ja w swoim mam wstawioną lampę National 6922


a jak lubisz majsterkować:

https://pl.aliexpress.com/item/CS8416-CS4398-DAC-DIY-Kit-with-USB-Coaxial-24-192K-decoder-Kit-AC15V-32K-192K-24BIT/32809556807.html

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to 12AX7 to nowsza wersja, tych AU. Na początek to kupie najtańsze, aby sprawdzić czy całość mi się nie spali, a tak to można je zamieniać. co do mocy raczej nie zabraknie w tej chwili mam głośność ustawioną na 10% i jest wystarczajaco. 

 

Komputer (przerobiony serwer dl360g6 z chłodzeniem Pecetowym aby nie był głośny 60 stopni to maks) [usb]> m-audio fast track [jack]> tak zwane Gwado :) [jack]> przerobione maxelle Retro DJ, wypinany kabel watolina itp, chyba wycinalem dziure w przetwornikach juz nie pamiętam. Tak wygląda moje audio na dzień dzisiejszy. A zazwyczaj to Aurvanki.

Link to post
Share on other sites

Pod majsterkowicza to polecam kupić Superluxy HD-330. Te słuchawki fantastycznie reagują na strojenie wkładkami akustycznymi (lub ich brakiem). Można bez problemu je rozebrać i w parę chwil zmienić z fabrycznie pół otwartych na w pełni totalnie otwarte lub na prawie zamknięte.  A jak sobie wymienisz okablowanie i założysz któreś z poniższych padów zagrają jeszcze lepiej

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&th=1

Link to post
Share on other sites

Wiem bardzo bym chciał te słuchawki, ale... mam ich póki co dość sporo:

 

1. Creative aurvana live (wygłuszenie, kabel zmieniony na jedna strone, akustycznie zmienione i chyba basy zmniejszałem poprzez zaklejenie otworu na przetworniku)

 

2. Aiaiai The capital (standardowe pady i dodatkowe wielkie skórzane) [można było te słuchawki dorwać za 50zł na allegro, brzmienie za te cene nie do pobicia, wadą jest brak wygody, ale idzie sie przyzwyczaić, ja doszyłem do nich inne pady. Szczerze je polecam, niezniszczalne bestyjki :) ]

 

3. Superluxy HD661 (Wygłuszenie i dodane otwory bass reflex recabling przewodów wewnątrz muszli i zmiana przewodu)

 

4.Maxelle Retro DJ (Wygłuszenie, wycinane chyba dziury na tyle przetwornika, przerobienie na wypinany kabel)

 

5. Creative Fatalitki o zgrozo :D (zaklejone otwory od basów, jeden czy dwa zostały, watolina wygłuszenie, zmieniony przewód, rozciagnięty pałąk, dwa rodzaje padów) [to były pierwsze jakie modowałem, ale drugi raz podeszły potem, grają nawet nawet :) ]

 

6. Superluxy HD681, może b nie pamietam (czekają na mody, jednak są pożyczone przyjacielowi)

 

7. Xiaomi pistonki v3 ? Chyba v3

 

8. Jeszcze ostatnie to jakieś Aeriale, ale z nimi jeszcze nie wiem co zrobić

 

9. i inne o których juz nie warto wspominać (turtlesy, creativy w proszku itp)

 

Chciałbym Dorwać HD330, albo Somic v2. Problem taki, że mieszkam w niewielkim mieszkaniu, a serwer nadal nie pracuje idealnie cicho, więc słuchawki zamknięte dość dobrze rozwiązują sprawę z dźwiękami zewnętrznymi (no nie ma co mnie wołać z innego pokoju w skrócie :) ). 

Link to post
Share on other sites

To zawsze możesz poeksperymentować z zamkniętymi Superlux HD660 (klon Beyerdynamic DT770). Mają takie same 150 ohmowe przetworniki jak HD330. Swoją drogą to ciekawe że chyba nie ma innych tanich słuchawek z takimi przetwornikami, a te muszę przyznać się Superluxowi naprawdę udały. W porównaniu do np HD681 EVO, HD330 grają o klasę lepiej. Jak je pierwszy raz założyłem to byłem w szoku jak dużą różnicę w stosunku do EVO było słychać (jedne i drugie napędzane były z FiiO E10K). A w momencie gdy porównywałem HD330 (na padach od DT990) do Beyerdynamic DT990 Premum 250 Ohm to muszę powiedzieć że aż takiej przepaści nie było a to w końcu słuchawki za raptem 30 euro + 24 euro welurowe pady od DT990.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Jak już to celuje w HD330. Za dużo już zamkniętych. Teraz już na dobrych komponentach skonczyłem "Grado RA1" i jest znośne. Domawiam dzisiaj podstawkę pod lampe i kończe wzmacniacz lampowy.

 

Co do "Grado"

Nie znam się do końca na opamach, a chyba bym zmieniał jednak z njm4556 na opa2134. Wszystkie rezy bym musiał chyba pozmieniać, nie wiem można to od tak zamienić, niby zasilanie w opie sie będzie zgadzać. Wiesz może?

Link to post
Share on other sites

Jak napięcie się zgadza i wymieniasz podwójny opamp na podwójny (albo pojedynczy na pojedynczy) to nic się nie stanie. Włóż i zobacz jak ci podejdzie. Z tego co się orientuje w budowie wzmacniaczy to rezystorami sterujesz gainem ale ja się nie kryguje na eksperta :)


A jeśli chodzi o słuchawki to polecam Sennheisery HD430 - z tego co sie doszukałem w sieci był to topowy model Senków z lat 80. Od kilku dni używam i jestem zachwycony jakością dźwięku a kupiłem je na ebay za 16,50 euro :)

https://zapodaj.net/images/c971f5c7b78ee.jpg

Założyłem na nie pady które polecam do dowolnych praktycznie słuchawek. Jest to wariacji na temat padów od Brainwavz HM5 tylko dwa razy tańsze i w dostępne w większej ilosci wariantów

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to post
Share on other sites

Mam na zbyciu AKG M220 prawie nowe (maja półtory miesiąca) mogę się ich pozbyć za powiedzmy 45 euro jakbyś był zainteresowany. Wysyłka do Polski (mieszkam w niemczech)wyjdzie jakoś 10 euro  

recka:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

M220 to nie te z mass dropu przypadkiem? Byłbym chętny, ale muszę póki co odmówić, bo wydaje wszystko na wzmaki. Właśnie zakupiłem lampy i tym podobne. Najprędzej w czerwcu będę załatwiał sobie kolejną parę słuchawek. Audiofanatyk bardzo przyjemna strona, często z niej korzystam.

Link to post
Share on other sites

No do czerwca to ich raczej na pewno nie będę trzymał bo muszę wymienić kartę graficzna. Apropo wzmacniaczy taki pre-amp lampowy od chińczyka jest cokolwiek wart w twojej ocenie czy tak gó*****y ze lepiej omijać szerokim łukiem (na ebay mam dość dobry wybór lamp wiec na pewno te chińskie poszły by do śmietnika)

https://www.ebay.de/itm/Valve-6J1Tube-Amplifier-Preamp-AMP-Pre-Amplifier-Board-Headphone-Buffer-Kit-DIY/272643128415?hash=item3f7acbfc5f:g:z34AAOSwWiBY~ZPa

Link to post
Share on other sites

6j1 to podobno bardzo słabe lampy ogólnie. To jest aukcja samej płytki, więc dla mnie też byłoby kiepsko.

 

Wolę wytrawić, albo robić na prototypowych. To jaką jakość ogólnie by miało zależy głównie od komponentów, które sam dobierasz. Jeśli dźwięk Ci się podoba i twój wzmacniacz jest w stanie napędzić słuchawki to bym nie dodawał do toru kolejnego przedwzmacniacza. Niskiej jakości może wprowadzić szumy do toru i wyjdzie kicha. Jak już to zmieniałbym sam wzmacniacz słuchawkowy. 

 

Co do porównania, mam dwie identyczne konstrukcje Grado RA1, tyle że jedna jest całkowicie na elektrolitach i średniej jakości przewodach. Czuć dodany szum i zniekształcenia. Druga natomiast ma wewnątrz niezłe przewody głośnikowe i polypropylenowe kondensatory i dorzuca minimalna ilosc szumu, a nawet nie jest w obudowie tylko jest świeżakiem leżącym na stole. Poza tym w cholere głośne to, maksymalnie do słuchania to 25%, więc mógłbym nawet dorzucić jakiś filtr z rezystorem to może uciąłbym je do końca.
 

Wracając do Gradków, to jeden pójdzie do salonu jako preamp właśnie pod wzmacniacz stereo, a drugi będzie dodatkowy na wyjazdy czy coś. Głównym wzmacniaczem słuchawkowym będzie lampa 12au7. 
 

Spoko, spoko ja sobie jakieś słuchawki znajdę.

 

PS jak nie jesteś audiofilem to też nie warto wrzucać tony na wzmacniacze słuchawkowe i przedwzmacniacze. Głośnik i same słuchawki zmieniają najwięcej. Oczywiście na beznadziejnym układzie dużo nie zrobią, jednak to one są głównym źródłem (może nie źródłem, wiadomo o co mi chodzi). Przynajmniej ostatnio trafiło mi sie gdzieś właśnie bardzo proste i łopatologiczne przedstawienie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...