Skocz do zawartości

Asus ROG Maximus X czy Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 ?


Recommended Posts

Witam chciałem się was poradzić, która płyta główna z tych droższych modeli będzie najlepszym wyborem do procesora i7 8700K, a konkretnie od którego producenta najlepiej brać ?

 

Zastanawiam się nad dwoma modelami wymienionymi w temacie:

-Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7

-Asus ROG Maximus X Hero

 

Jeżeli ktoś miał do czynienia z przynajmniej jednym z wymienionych wyżej modeli to byłbym wdzięczny za kilka słów o danej płycie. Głównie zależy mi żeby mieć w miarę rozsądne temperatury sekcji zasilającej i też żeby mieć te min. 6 portów USB na tylnim panelu. Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 ma dodatkowo mały wiatrak, który wieje na sekcję, ale czy jest on warty rozważania? No i która płyta lepsza do OC procesora?

Na jakimś filmie na youtube było, że ten ASUS maximus od razu po zainstalowaniu i włączeniu podbija taktowanie procka na wszystkich rdzeniach do 4700MHz i występuję throttling.

I czy nie ma problemu z profilem XMP pamięci RAM ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie o tych produktach, dlatego tak jak mówię najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto miał do czynienia z daną płytą główną i może ją polecić lub odradzić. :)

Link to post
Share on other sites

Nie dzięki Maximus X Apex to nie dla mnie, mimo że ma dużo usb typu A. Najprawdopodobniej zdecyduję się na Maximus X Hero (możliwe że wersja WiFi AC), ale mam pytanie: Czy w tym modelu z WiFi można zamiast tej anteny dołączonej w zestawie, która jest podłączana kablem wkręcić jakieś małe antenki bezpośrednio (tak jak jest to rozwiązane w modelu MSI Z370 GODLIKE GAMING) ?

Link to post
Share on other sites

Wnioskując po kształcie końcówek anten i nagwintowanych gniazdach wejścia anten powinno się dać wkręcić cokolwiek co będzie pasowało do rozmiaru gwintu użytego przez Asus-a ( zakładam, że to jakiś standard ).

 

https://imgur.com/a/eBHvx

 

Pozdraiwam ;)

 

 

P.S.

 

Zgodnie z zapowiedzią odebrałem dzisiaj nowe zabawki :P

apex.jpg

 

Za jakiś czas napisze troszkę o tej płycie, teraz mogę powiedzieć zainteresowanym, że waży parę deko i pozbawiona jest zbędnych elementów z tworzywa, Full Metal Solid :D

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

No to się będziesz bawił :D A ja się nadal z tą płytą zastanawiam, bo może jednak Gigabyte Aorus, ponieważ kartę mam już Aorus'a i to by fajnie pasowało, ale z drugiej strony bardziej jestem przyzwyczajony do płyt Asus'a. Do Niedzieli muszę się na jakąś zdecydować, a nie chciałbym potem żałować, bo się okaże że na płycie którą wybrałem będzie throttling albo RAM nie będzie trzymał taktowań lub jeszcze jakiś inny problem.

Także jak ktoś jeszcze ma coś do dodania i chciałby polecić lub odradzić, którąś z płyt to niech teraz pisze, bo potem już będzie za późno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...