Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dobór chłodzenia cpu do obudowy

obudowa cooler cpu procesor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 KonradK

KonradK
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 21:39

Witam!

Postanowiłem złożyć komputer, lecz mam problem z doborem chłodzenia. Nadmienię, że posiadam już 3 dyski w tym 1 ssd.

Podzespoły:

Procesor        i7- 6700k

Karta Graficzna         Gtx 1060 6gb Windforce (1419zł wersja z dwoma wentylatorami)

Zasilacz        be quiet! Pure Power 10 600W
Płyta główna        MSI B150A Gaming Pro

Ram DDR4 Ballistix Sport LT 8GB (2*4GB) (w sumie myślę, że będą dobre. Oczywiście dokupię kolejne 8gb w niedalekiej przyszłości)

Także wracając do tematu to mam problem z doborem chłodzenia do obudowy Gladius M20 (wybrana ze względu na frontowy panel na froncie a nie na górnej części obudowy). Chłodzenie o którym myślałem to Shadow Rock 2 od firmy be quiet. 
Na koniec dodam, że zasilacz jak i chłodzenie cpu została wybrane z myślą o cichej pracy komputera, na czym mi bardzo zależy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ^^

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 29192 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 08:43

MSI B150A Gaming Pro

i7- 6700k

Połączenie mocno bez sensu. Procesor pod OC na płycie która to uniemożliwia.  

http://forum.benchma...wy-komputerowe/

• 0

Kupię dolną obudowę do laptopa HP DV7 4015ew

#3 KonradK

KonradK
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 11:35

Połączenie mocno bez sensu. Procesor pod OC na płycie która to uniemożliwia.  

http://forum.benchma...wy-komputerowe/

Zdaję sobie sprawę, że połączenie takiej płyty głównej a tego procesora nie jest najlepszym wyborem, ale nie o tym był mój post!
Chciałem się dowiedzieć jakie chłodzenie dobrać do obudowy i ewentualnie zaproponowanie jakiejś innej obudowy. (aby cooler cpu się zmieścił)

• 0

#4 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 29192 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 12:27

Mądry człowiek po szkodzie. 

M20 mieści chłodzenia do 158 mm. Wrzuć sobie Fortisa 3 z 140 mm wentylatorem, zjedź z RPM i będzie git. 

• 0

Kupię dolną obudowę do laptopa HP DV7 4015ew

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obudowa, cooler, cpu, procesor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych