Skocz do zawartości

Mikrofon z headsetu przechwytuje dźwięki ze słuchawek


Recommended Posts

Witam,

przejrzałem pół polskiego internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczący mnie problem. Znalazłem wiele tematów na ten temat, większość jednak kończyła się tym, że nic się nie zmieniało i autorzy zostawali z niczym.
Mianowicie, mój mikrofon przechwytuje dźwięki ze słuchawek, oraz wszelakie systemowe. To znaczy, że na przykład grając w jakąś grę online - dajmy na to CS'a, nie ma co się oszukiwać - używając mikrofonu, tworzą się przestery, oraz słychać dokładnie to, co słyszę w słuchawkach. Z tego też powodu gracze myślą, że gram na głośnikach, i do tego ten problem można porównać.
Najciekawszym w tym błędzie jest to, że mikrofon działa nawet, gdy jest fizycznie odłączony od jacka. Najłatwiej będzie mi to wytłumaczyć na faktycznym przykładzie jaki ma miejsce - siedzę sobie w poczekalni w CS:GO (gdzie czeka się na swój mecz, oraz działa mikrofon - można pogadać), a inni gracze, mimo tego, że mam fizycznie odłączony mikrofon, słyszą przesterowaną muzykę z gry (wyświetla się ikonka mikrofonu, i każą mi go wyłączyć, a przecież ja mam go fizycznie odłączonego)
Co ważniejsze informacje: miks stereo wyłączyłem, parę rzeczy próbowałem wyciszyć ale wiele to nie dało.
Myślę, że wina leży gdzieś po stronie systemu, bo podłączyłem oddzielny, stojący mikrofon, i jest zupełnie to samo - testowa nagrana ścieżka dźwiękowa z Audacity zawiera PRZESTEROWANY dźwięk piosenki w tle (puszczonej na słuchawkach) a mój głos ledwo słychać - słuchawki są na 20% głośności.
Jakoby miało to w jakikolwiek sposób pomóc - WINDOWS XP // KARTA DŹWIĘKOWA REALTEK

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś modelu dźwiękówki ani nawet płyty głównej a sam topik się kwalifikuje do działu ...

http://forum.benchmark.pl/forum/57-g%C5%82o%C5%9Bniki-s%C5%82uchawki-i-urz%C4%85dzenia-audio/

 

Zakładam że oba urządzenia podłączone są od tyłu komputera a nie przez przedni panel w obudowie.

Podobne rzeczy się zdarzają gdy masz złą 4pinową przejściówkę i piny mic z masą są zamienione miejscami. Gdzieś tam może być zwarcie masy i mikrofonu. Może być w gniazdach, w samej dźwiękówce albo nawet przy złym podłączeniu do przedniego panelu obudowy. Spróbowałbym odłączyć takie podłączenie jeżeli masz i jeszcze raz zrobiłbym testy. Jeżeli nic nie da to kaplica.

 

W tej sytuacji najlepsze co mógłbyś zrobić to po prostu kupić jakąś tanią kartę usb na allegro np.

http://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiekowa-na-usb-7-1-hurt-f-vat-gw-i7075096899.html

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-7-1-zewnetrzna-i6909135944.html

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-usb-stereo-unitek-y-247a-20cm-al-i7004832692.html

 

Szału nie będzie ale raczej porównywalne do twojej integry.

 

Albo jak masz więcej kasy

http://allegro.pl/dac-usb-burr-brown-karta-dzwiekowa-coaxial-spdif-i5350085994.html

lub

http://allegro.pl/zewnetrzna-karta-dzwiekowa-roccat-juke-7-1-usb-eax-i7118628523.html

Link to post
Share on other sites

Na razie nie ma co podawać dźwiękówek czy czegokolwiek, bo nie znamy nawet modelu i ciężko powiedzieć o co może chodzić :P

 

Ten Dac burr-brown rzeczywiście dobry 12mW dla 30ohm XD

Nie napędzi tym niczego ani nie załatwi sprawy z mikrofonem

 

Prawdopodobnie wina jest słuchawek, a nie samej karty dźwiękowej

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej chodzi o nasłuchiwanie z urządzenia (mikrofon)- sprawdź w urządzeniach do nagrywania/odtwarzania dźwięków. Nie jestem pewien jak to wyglądało w przypadku Windows XP, od wieków nie działałem na tym systemie - w Windows 10 wystarczy przejść do urządzeń do nagrywania, wybrać aktywny mikrofon i w zakładce Nasłuchiwanie odznaczyć odpowiednie okienko. Sprawdź i daj znać czy coś z tego wyszło.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Mam dokładnie problem jak kolega z pierwszego postu. Słuchawki HyperX Cloud II, karta ASUS Xonar DX, win 7 64bit, płyta główna ASRock H110M. Stereo Mix wyłączony. Sytuacja jest tylko gdy mam podłączone słuchawki. Gdy podłącze głośniki, a mikrofon z headseta jest dalej podłączony nie ma tego "przebicia". Wszystko podłączam bezpośrednio do karty dźwiękowej. Pomóżcie proszę, bo skończyły mi się pomysły :(

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem z tym pieprzonym szajsem, jakim są Cloud II.

Chodzi o to, jak skonstruowane są bebechy słuchawek - w środku przewód masowy jest wspólny dla mikrofonu i słuchawek, dlatego po użyciu splittera pojawiają się "przebicia".

 

Można to rozwiązać na kilka sposobów:

1. rozłączenie i wyprowadzenie przewodów masowych na osobne,

2. odizolowanie masy przewodu mikrofonu na jacku za splitterem,

3. wypieprzenie tych słuchawek w cholerę, co i ja zrobiłem. 

Link to post
Share on other sites

A to jest akurat prawdziwy, legendarny Cloud I. Fantastyczne słuchawki :)

Cloud II wyglądają identycznie, ale brzmieniowo są fatalne.

 

Edit:

No i to też zmienia postać rzeczy.

Najprawdopodobniej zatem problemem jest "pilot" dołączony do zestawu. Nie używaj go, podepnij słuchawki BEZ pilota, bezpośrednio pod PC, nawet przy użyciu przedłużki. 

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 15.01.2018 o 11:04, Amadeusz z CentrumXP napisał:

Najprawdopodobniej chodzi o nasłuchiwanie z urządzenia (mikrofon)- sprawdź w urządzeniach do nagrywania/odtwarzania dźwięków. Nie jestem pewien jak to wyglądało w przypadku Windows XP, od wieków nie działałem na tym systemie - w Windows 10 wystarczy przejść do urządzeń do nagrywania, wybrać aktywny mikrofon i w zakładce Nasłuchiwanie odznaczyć odpowiednie okienko. Sprawdź i daj znać czy coś z tego wyszło.

 

Mam windows 11 i nie mogę znaleźć tej funckcji, może wiesz czy inaczej sie teraz nazywa lub coś tego typu?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...