Skocz do zawartości

Zestaw ~3k do gier a`la Lenovo Legion


Recommended Posts

Cześć.

Jestem trochę nieświeży jeśli chodzi o sprzęt, poszukuję komputera porównywalnego do Lenovo Legion (link). Zastanawiałem się nad kupnem samego laptopa, ale nie podoba mi się zewnętrzny dysk twardy. Czy uda się znaleźć porównywalny model w tej samej cenie?

 

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 3.5k
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : ASAP
  • Których części potrzebuję : jednostka centralna, peryferia mam
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : jakiś stary DELL LCD 4:3 pod VGA, niedługo upgrade do czegoś bardziej na dzisiejsze czasy (HDMI, 16:9)
  • Specjalne wymagania : byłoby mega, jakby chociaż 120GB SSD się udało włożyć
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : podobne do Lenovo Legion (link).

PS. Sensowny monitor ~20 cali w dzisiejszych czasach ile kosztuje?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

Tomek

Edytowane przez imralav
Link to post
Share on other sites

Pod jakie gry?

 

 

 

Sensowny monitor ~20 cali w dzisiejszych czasach ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach 22" to mało niektórym do biura, tutja pod gry 24" FHD to standard, cena 530-600zł za modele na IPS.

 

Może na start SSD 240GB, a dysk HDD dokupisz sobie z czasem?

 

Za niecałe 3100zł masz zestaw z i3 8100 na Z370, 8GB RAM 3000MHz, wraz z GTX 1060 3GB w obudowie RG4T i zasialczem CX450M na DC-DC z zapasem mocy.

Dokładasz do tego budżetu 150zł i mieścisz się z nowym monitorem 24" FHD na matrycy PLS
 

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x GeForce GTX1060 AMP! 3GB DDR5 192bit (1797/8000, Samsung) 1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

3653zł
 
4 rdzeniowy CPU z możliwością upgrade do 6 rdzeni, SSD 240GB na kościach MLC z 5 letnią gwarancją, GTX 1060 w wersji 3GB z niezłym układem chłodzenia, całość w obudowie od SPC ze szklanym panelem oraz piwnica na PSU, zasilacz z dużym zapasem mocy na topologii DC-DC z 5 letnią gwarancją.
 
Wydajnościowo znacznie lepiej niż to Legion 520 z GTX 1050, tutaj i sam procesor wyżej realnie taktowany i wydajniejszy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Cześć. Wielkie dzięki za bardzo rzetelną odpowiedź. Trochę zwlekałem z kupnem i mam teraz dodatkowe pytania. Stwierdziłem, że nie potrzebuję na razie nowego GPU, stara nvidia GT220 jeszcze mi posłuży do moich celów, a kiedyś dozbieram pieniądze i kupię coś lepszego. Moje pytania teraz są takie:

 

1. Czy opłaca się tę i3 zamienić na i5 8400? Cena jakieś dwa razy większa, nie wiem czy jest sens i faktycznie jest tak bardzo dobry ten procesor.

2. Jakie HDD 1TB jest warte uwagi? W innych tematach polecano http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17261

3. Może jakaś alternatywna tańsza płyta główna? Która w przyszłości też pozwoli jakiś lepszy procek udźwignąć?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Nie ma już tej karty, najtaniej co możesz dostać to https://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforcer-gtx-1060-dual-3gb-ne51060015f9d/pd/DSHL92BBM/?X-Search-Id=b38e57bd866be56d47fe&X-Product-Id=14809951&X-Search-Page=1&X-Search-Position=7&X-Search-Action=view

 

 

Czy opłaca się tę i3 zamienić na i5 8400? Cena jakieś dwa razy większa, nie wiem czy jest sens i faktycznie jest tak bardzo dobry ten procesor.

Tu już sam musisz zdecydować  https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i3_8100_core_i5_7500_w_cenie_core_i3_7100?page=0,10

 

 

Jakie HDD 1TB jest warte uwagi? W innych tematach polecano

P300 jak najbardziej.

 

 

Może jakaś alternatywna tańsza płyta główna?

Nie ma już nic tańszego, nie ma jeszcze dostępnych tańszych płyt pod CL na H310/B360.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...