Skocz do zawartości

Wymiana wysłużonego zasilacza na nowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez HAKELBERY,

Recommended Posts

Witam,

Nad szedł czas wymiany mojego Chieftec-a model CFT-750-14C w tym roku skończy 10 lat, od kilku lat pracował z procesorem FX6100 jak dobrze pamiętam i płytą od Acer-a Predator G3100 (fabryczny składak) GPU GTX 650 2GB DDR5 kilka wentylatorów sztuk 7 z CPU. Od jakiegoś czasu zaczynał szwankować, nie chciał się uruchamiać, trzeba było odłączyć zasilanie i tak po tej operacji działał parę dni aż do następnego razu, wiem że komputer to zabytek ale jeszcze działa na jaki zasilacz mógł bym wymienić ewentualnie. Coś taniego z odpinanymi przewodami najlepiej.

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Coś taniego z odpinanymi przewodami najlepiej.

Tani nic nikomu nie mówi.

 

Pure Power 10 400W CM

FRACTAL DESIGN Integra M 450W

Cooler Master G550M 450W

Każdy nieopłacalny na tle G450, jakościowo również, w cenie G550M jest XFX TS Gold 650W z lepszą mapą wentylatora względem wersji 550W.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Od jakiegoś czasu zaczynał szwankować, nie chciał się uruchamiać, trzeba było odłączyć zasilanie i tak po tej operacji działał parę dni aż do następnego razu,

Rozkręć go i zobacz czy nie maasz napuchnietego kondensatora na stendby .

Sam środek zasilacza 10V

Mozesz tam dać mocniejszy 16  V ok 2000 mikro

83_1282601246.jpg

Edytowane przez HAKELBERY
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakbyś go reaniował to wywal folie oraz rozłacz kostkę od kontrolera obrotów


Tak  z ciekawości to zajrzałem na kondenstatory do tego zasilacza a mam  go od września 2008

f30e266e278e7fcf.jpg

 

8440f1829c61aea8.jpg

 

4cbd0cebf9220e2d.jpg

 

Coś masz pecha.

U mnie kondensatory ok  a zasilacz zawsze pracował z dużymi konfigami  ,  Q9550,FX 8120,Phenom  965 , I5 3570K ,I7 6700K  ,I7 8700  ,  hd4870 , hd 6850,hd7850,hd7970,gtx 970 , gtx 980ti ,gtx 1070,gtx 1080 wszystko w oc

 

 

dba9267c730c6b1f.jpg

 

i  wymieniony   na standby

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Ja mojego też mam od września 2008  :), nie powiem swego czasu też dostał od życia. Wiesz co jako że mam dostęp do klamotów w pracy to może spróbuję zregenerować i zobaczę co to będzie jako tako jak na tamte czasy i obecne to była bardzo udana konstrukcja.

Dzięki za info :) .

Link to post
Share on other sites

Jutro go dokładnie przejże bo leży w robocie, jak znajdę czas to wymienię kondensatory i w weekend przetestuję.


Kondensatory wymienione, zasilacz odpalił od kopyta komputer dział jak należy uruchamia się bez problemu jak na razie jest ok ale wszystko się okażę z czasem, udało się zaoszczędzić trochę kasy dzięki za pomoc i mobilizację do naprawy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...