Skocz do zawartości

Którą kartę wybrać? Nvidia Geforce GTX 1060 6GB


Recommended Posts

Cześć,

 

Nadszedł czas bym zmienił starego dziadka, wysłużoną GTS 250 od Nvidi na coś nowszego.

Przymierzałem się do tego już od dawna, ale zawsze coś innego zajmowało budżet.

 

Postanowiłem kupić 1060 6GB i najbardziej pasowałby mi model od MSI:

https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gddr5-192bit-pci-e-p946320 (i to jest najtaniej według ceneo)

 

Ale jest dość drogi, a ceny kart idą w górę zamiast spadać i sądzę, że jest to zbytnio rozdmuchana cena.

 

Czy pomożecie mi wybrać coś tańszego z równie dobrym chłodzeniem i kulturą pracy? Jak zakupię kartę to pewnie znowu przez najbliższe 5++ lat będzie wystarczająca. Gram w FHD, a poniżej jest przedstawiona specyfikacja mojego komputera. 1060 6GB jest już chyba max dla CPU z tego co wyczytałem.

 

Płyta: MSI Z77A G45
CPU: i5 3570K (stock, niekręcony)
Dyski: Samsung SSD 840 PRO + stary jak świat HDD :)
PSU: Corsair RM550

RAM: 16GB DDR3 1600, cl9

 

Tak jak napisałem, nie jest to zakup na rok, czy dwa a bardziej na 5++ przez co nie spieszy mi się również - jak są przecieki, że może być taniej za miesiąc, czy dwa to poczekam. Nie chciałbym jednak inwestować w coś droższego (1070, czy wyżej), bo jeszcze w planie na ten rok mam wymianę SSD na coś większego + 2x hdd by w końcu raid zrobić.

 

Także, limit cenowy niech będzie 1400 pln.

Karta nowa z pełną gwarancją.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

 

Ale jest dość drogi, a ceny kart idą w górę zamiast spadać i sądzę, że jest to zbytnio rozdmuchana cena.

 

Sorry, ale za jakoś wykonania się płaci. Poszperaj w internecie i zobacz czy faktycznie karty MSI biją konkurencje pod względem kultury pracy i temperatur, to może się przekonasz że warto dopłacić te parę groszy (70 zł przy wydawanych 1400) jak już wydajesz te 1,4k na kartę. Szczególnie że to ma być zakup na lata, a nie 1-2. Rzeczy tanie, są zwykle drogie.

 

Jeżeli MSI za drogie, to zobacz Zotac-a albo karty EVGA. U nas ta 2 firma jest mniej popularna, ale w Stanach sobie zachwalają ją za bezproblemowy serwis w razie problemów (wymiana na ten sam lub nowszy odpowiedni model).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady i sugestie. Widząc co się dzieje obecnie na rynku kart, jedyną opcja jest wstrzymanie się z zakupem 1060. Będę polował na 1080 od MSI. Ich ceny nieznacznie spadają w przeciwieństwie do 1060. Miało być 1400 max, a będzie ~2,5k :). Jak się uda coś kupić, to się pochwalę ;)

 

Pozdrawiam,

Kales.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...