Skocz do zawartości

Ryzen 5 i rozmieszczenie wentylatorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Centik,

Recommended Posts

Witam, 

 

ostatnio zmontowałem nowy zestaw widoczny w sygnaturze, ale mam dwa problemy z wentylatorami. Wentylatory to stockowe 2x 120 + 1x120 SPC Sigma Pro plus do tego 1x140 Sigma Pro na topie. Zamontowałem tego na topie, tylko pewny nie jestem, którą stroną go zamontować, aby wyciągał powietrze (naklejka z logo na zewnątrz czy wewnątrz obudowy).

Druga sprawa to w jaki sposób mam przypiąć ten dodatkowy wentylator (na topier), aby jednocześnie działał ten z tyłu? Nie ma kolejnej przedłużki do kontrolera. 

Podbiłem procesor do 3.9GHz, ale temperatury pod obciążeniem wołają o zrobienie czegoś... Dochodzą do 80+ st. C, co nie powinno się zdarzać przy tym procesorze i winię przy tym wentylatory wytłaczające powietrze...

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam Aquarius X70W i sprzęt z sygnaturki a zrobiłem tak:

Na przodzie 2X120mm sigma pro wciągają powietrze a są podłączone pod przełącznik obrotów "Front"

Na górze 1x120mm sigma pro i 1X120mm jakiś revoltek ale podobne obroty i wydajność. Oba wydmuchują powietrze i są podpięte pod przełącznik obrotów "Top"

Na tyle wentylator wydmuchujący Arctic Cooling 120mm i połączony wraz z tym na Fortisie 3 do płyty głównej gniazdo CPU FAN. Jak procek się grzeje to ten na Fortisie kręci się szybciej i ten z tyłu też.

Ponadto usunąłem drobniutkie siateczki mech (filtry przeciwkurzowe) z tej przedniej i górnej ramki. Wole czasem kompa przedmuchać niż zatykać filtrami wentylację.

Po tych zabiegach mam wentylacje super ale może kiedyś założę jakieś podświetlane 140mm na przód i górę tyle że to raczej z potrzeby modingu niż z braku wentylacji.

Edytowane przez Centik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Centik 

 

To tak, z tym regulatorem obrotów, tyle, że u mnie jest on na dole i nie wiem czy nie będę musiał odpinać wszystkiego od zasilacza, aby go przenieść na gorę (wtedy byłoby easy) plus czy nie trzeba  wszystkiego od regulatora odpinać... Z tym tylnym to pomyślę, bo to niezły pomysł, tyle, że on jest jakiś głośny (chyba te Sigmy tak mają). A na górze jak masz umieszczone? Naklejka do obudowy czy na zewnątrz?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na górze mam naklejkami do góry.

Na przodzie naklejkami do środka.

Z tyłu naklejką do tyłu.

 

Co do podłączania wentylatorów pod gniazdo CPU FAN to poczytaj o Arctic Sharing.

 

W kwestii kontrolera to musisz sobie sam jakoś poradzić bo u mnie w X70W takiego niema i nie wiem jak to działa, Ja podpinam wentylatory bezpośrednio do kabli od przełączników.

Tutaj gość trochę tłumaczy o tym kontrolerze w 5,15min.


 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...