Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam mały dylemat co sobie sprezentować. Do tej pory myślałem nad zakupem karty graficznej do mojego leciwego kompa. Jednak z czasem myśli powędrowały w stronę PC. Mam na tę chwile 1200 zł. 

Podzespoły mojego PC:

płyta główna: Asus P8H61-M LE R2.0 

procesor: Intel® Core™ i5-3330 CPU @ 3.00GHz

pamięć ram: Kingston Hyper X DDR 3 8GB  (jedna kość)

karta graficzna: integra :D

 

docelowo miał tu wylądować Gtx 1060 6 GB od zotaca.

Tylko, że tak się zastanawiam czy nie lepiej zainwestować tej kasy w konsole a jeśli już to w jaką. Nie gram jakoś mega dużo (ze względu na brak konkretnej karty graficznej ale też czasu) więc chyba lepiej zainwestować w konsole. Bo upgrade mojego PC wyjdzie o wiele drożej (mowa o ewentualnej zmianie proca, mobo itd)

 

Dodatkowo za konsolą przeważa to, że gry można po prostu wymieniać czy odsprzedawać.
Teraz pytanie co wybrać PS4 (slim), PS4 Pro czy Xbox-a one S?

Za PS 4 przemawiają ekskluzywne tytuły a za Xbox-em wsteczna kompatybilność. 

Dodam jeszcze, że byłaby to moja pierwsza konsola więc ta wsteczna kompatybilność to coś fajnego aby ograć np. Red Dead Redemtion. ( Jak to jest z tą wsteczną kompatybilnością dokładnie. Czy np. idę do sklepu z używanymi grami kupuje coś z X360, wkładam do napędu i gram? Czy muszą to być jakieś specjalne wersję gier pobieranych z serwerów MS?)

Co do abonamentów to raczej przez to, że posiadam internet mobilny w Play nie będę grał w multi a gry będę kupował raczej używane. 

 

Konsola była by podłączona pod LG LF652V, 50" 1920x1080. 

Myślę, że to wystarczająco dużo informacji aby może ktoś z was pomógł mi dokonać wyboru. Brać konsole a jak tak to jaką? Czy raczej kupić 1060? Dzięki od razu za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Polecam konsolę.

Rok temu przerzuciłem się na konsole, teraz pc to tylko overwatch + kilka pojedynczych tytułów, gdy trafi się mega promocja.

U mnie główny powód to gówniane porty PC + ceny gier. Na konsoli jak kupisz płytkę to możesz odsprzedać/wymienić się, więc cenowo wychodzi spoko, dodatkowo (przynajmniej ps store) ma ciągle promocje i nawet cyfrówki są po ok 100 pln, zeszłoroczne gry 30 PLN.

Sam bardzo się bałem ~30 fps i mój pierwszy tytuł - bloodborne dało się to odczuć, tym bardziej, że lubi chrupać. Natomiast po kilku dniach sie przyzwyczaiłem, mało - po wyplatynowaniu go i chęci ogrania dlc do ds3 kupiłem goty na konsolę, chociaż na pc od dawna miałem podstawkę, po prostu dziwnie mi sie grało ;p Jak tytuł ma dobrą optymalizację (+ blure ;p ), np. Uncharted, Horizon to w ogóle zapomina się o 60 fps. W FPS nie gram.

 

ps4/xbox to jest od tego masa tematów. ps4 ma dużo więcej ludzi, szczególnie u nas w kraju, wiec łatwiej wymienić gry.

Skoro jesteś niedzielnym graczem to nie patrz na ilość gier, abonamenty, wsteczne kompatybilności itp bo i tak nie będziesz miał na to czasu. Ja sam, nie jestem może hardcore gracz, ale gram sporo i ciągle mam zaległości, taki Horizon Zero Dawn z marca dopiero teraz ogrywam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tez mialem podobny dylemat,Wymiana procka czy konsola.

 

Wybór padl na PS4 pro :]

Dlaczego?

Chyba głównie przez to ze bylem grami PC lekko zmeczony.Zawsze chcialem pograć na wiekszym ekranie .min 40 cal+ gry typu  Uncharted czy Last of Us.Na PC tego nie ma.Ceny gier uzywkek po 80 zł,przechodzisz ,sprzedajesz ,kupujesz nową,swietna sprawa.Na PC to Steam z łaską udostepni ci mozliwosć przetrzymania u nich gier,a ceny tych gier to juz blisko granicy 200 zł na premiere sie ocierają co jest jakims zartem bo gry juz nie sprzedasz.na konsoli w tej kwestii jestes 'samowystarczalny" bo obracasz  caly czas tą samą kwotą. :D

Co do 30 fps/......sam konslole mam niedawno ale powiem tak .Nie jest to ani 60 fps PC,ani tez 30 fps PC.To cos pomiedzy.Dodatkwo  mozna w TV  wlaczyc rózne upłynniacze obrazu (motionflow,tryby filmu) i jest tak mega płynnie ze owszem to nie jest  60 fps pecetowe ,.ale i tak po chwili stwierdasz ze  jest taka płynnośc obrazu ze gra sie ....super.Pad ,czułośc kamery,obrót kamery to nie czułość myszki gdzie myszka jest mega czuła..pad reaguje zupelnie inaczej.Dlatego 30 fps na PC to nie 30 fps na konsoli.

No i gry.....zagraj sobie w jakaś platformówkę,wyścigówkę ,TPP akcjii(Assasins creed cala seria np)czy bijatyke.Jak pomysle ze kiedys ogrywałem Mortal Kombat ,albo Batmana Arkham night na Pc..... na konsoli z padem to jakbym grał w inne gry.Pad jest stworzony do tego typu gier,nawet do FPS ale tutaj sie nie wypowiadam jeszce bo na razie to musze opanowac lepiej strzelnie z TPP a co dopiero z FPS. :D

 

generlanie to bierz konsole,nawet jak na PC kupisz dzis gtx 1060 w podobnej cenie to i tak do PC bedziesz musial zaraz cos dokupic/wymienic co na dluzsza mete jest meczace,chocby to ze jak robia nowe procki to celowo nie pasuja one do płyt głownych z  1 generacjii wstecz ,zeby potrzeba bylo wsyztsko wymienic.I przez taka polityke odeszlem na chwile od rynku grania na PC.

.( u ciebie to kolejna kosc 8 gb ram :D  do nowych gier sie kłania)

na PC ogrywaj sobie jekies RTS ,cRPG .Ja odkad sie przesiadlem na PS4 Pro ,to juz chyba do 90% gier na klawie i myszcze to nie wróce :P

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Przy takim (dużym) TV też brałbym konsolę .. na pewno jednak brałbym PS4 Pro ... dla TV full HD to raczej idealna proporcja możliwości do ceny. Oczywiscie możesz też kupić GTX 1060 + kabel HDMI do TV :) ale ze swojego doświadczenia wiem, że to średni pomysł ... próbowalem w parę rzeczy pograc na PC podłączonym do TV ale jakoś mi to nie pasuje, albo się trzeba nagimnastykować z opcjami, żeby pokazywało na drugim monitorze (czyli TV) albo gmerać z detalami/v-synciem itd bo gra potrafi mieć dziwne spadki fps (Destiny 2 próbowałem grać na TV + pad ale miałem dziwne problemy ze spadkiem klatek, mimo, że gra powinna z palcem wiadomo gdzie robić po 80 - 90 fps). I szczerze powiedziawszy tak fajnej wspólnej gry jak w Battlefielda czy Destiny też na PC nie udało mi się doświadczyć bo kumple raczej na PS4 siedzą - to już mocno indywidualna kwestia co znajomi preferują. Jak jesteś zabiegany to też bardzo przyjemną kwestią jest ten rest mode - jedym przyciskiem wstrzymujesz grę i wyłączasz konsolę na parę godzin czy nawet dni, później też jedym kliknięciem w kilka sekund wracasz do dokładnie tego samego miejsca. 

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...