Skocz do zawartości

Corsair Hydro Series H115i


Recommended Posts

Witam

 

Udało mi się kupić chłodzenie Corsair Hydro Series H115i w outlet za 360zł. Super, bo zestaw po zwrocie jest kompletny, pełna gwarancja producenta. Jedyny minus to naruszona oryginalna pasta na bloku. To nie problem, bo paste i tak nakładam Thermal Grizzly Kryonaut...

 

Pytanie mam co do fabrycznych wentylatorów 2x140mm (Corsair SP140L PWM). Na jakie polecicie wymienić te fabryczne, bo są podobno głośne według opinii użytkowników tego AiO?

 

PC dopiero skladam, mam już kupione:

Corsair Carbide Clear 400C

Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold

Corsair Hydro Series H115i

 

Pozostaje do kupienia:

Płyta główna Z370 z ACL1220

Processor i5-8600K lub i7-8700K

16GB DDR4 3000MHZ

SSD M.2 NVMe Plextor M8Pe 128/256GB

.... i jakiś GTX bądź RX.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem taki film...

 

https://youtu.be/ShwsMds0_qo

 

Jak widać na filmie autor udowodnił że wymiana na wentylatory Noctua o podobnych prędkościach i większym przepływie powietrza nie zmniejsza hałasu jedynie inny ton czy modulacja dźwięku wentylatorów...

Można by się zastanowić nad wentylatorami be quiet!, ale jak będą cichsze to będą mniej wydajne.

 

Czekam na opinię użytkownika H115i, który znalazł rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witaj,

 

Jestem na tym samym etapie. Chce zakupic nowe wentylatory do H115i. Miałem problem z tym chłodzeniem od jakiegoś miesiąca cos zaczeło pykac, wyczytałem że to problem pompy. Wiec filmik na kanal i wysyłam zgłoszenie na gwarancje odpisuja ze wysyłają mi nowe i nie potrzebuja starego. Wiec ja do rozbierania obudowy wyciagam stare chłodzenie a tu nagle słysze ten dzwiek pykania, łapię za łopatki wentylatora wyciagam i wciskam go i jest ten dźwiek :) wiec chyba na 99% wentylatory padły po 10miesiącach :( Szukam teraz nowych bo mam nowy system chlodzenia a wentylatory moge wymienic i zobaczymy :)

 

filmik

 

Czy ktos wie jakie bedą najlepsze do pozycji poziomej typ ? radiator jest u góry pod nimi wentylatory :)

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...