Skocz do zawartości

Jak instalować system na czysto by był aktualny


Recommended Posts

Zawsze instaluję system z płyty CD np:win10 dzięki temu mogę zrobić format każdej partycji itp..

Ale po instalacji mam wielki kłopot bo muszę zawsze wgrywać setki aktulizacji do systemu

(twa to kilka godzin ) i tu jest moje pytanie :

 

Nie da się tego jakoś skrócić ?

 

Jak wy instalujecie system ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Chyba się nie da inaczej. Ewentualnie możesz zainstalować raz, zainstalować wszystkie aktualizacje (i ewentualnie sterowniki, ale przy zmianie sprzętu to się posypie) i zrobić obraz takiego systemu (nie jestem pewien jakim narzędziem, Internety podpowiedzą). Ale jak za pół roku będziesz "instalował" ten system, to i tak będzie trzeba instalować aktualizacje z tego pół roku.

 

Po części MS to załatwia wypuszczając Service Packi, ale z łatwością i czasochłonnością instalacji też jest różnie. Najlepiej mieć płytkę instalacyjną już z SP. Kiedyś instalowałem goły system (Win7 albo Vista, nie pamiętam) a potem szła płyta z samym SP. Instalacja SP trwała 3-4 razy dłużej niż instalacja samego systemu. 

 

Też mnie to denerwuje, np. wczoraj na świeżo instalowanym Windows 7 SP1 się instalowało 147 aktualizacji, przewiduję, że dziś będzie druga tura i kolejne dziesiąt łatek. W sumie nie zagłębiałem się nigdy w to, czy można to ułatwić lub przyspieszyć. Może teraz spróbuję coś poszukać i poczytać - jak coś znajdę to się podzielę.

 

P.S. patrząc na stopkę sugeruję zmienić procesor ;)

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites

W przypadku W10 użyj Media Creation Tool - zawsze będziesz miał najnowszą wersję, do której system dociągnie tylko ostatnie łatki.


wczoraj na świeżo instalowanym Windows 7 SP1 się instalowało 147 aktualizacji

 

Dla Windows 7 masz coś takiego jak "convenience rollup" - czyli z grubsza SP2 pod inną nazwą:

https://support.microsoft.com/en-us/help/3125574/convenience-rollup-update-for-windows-7-sp1-and-windows-server-2008-r2

Link to post
Share on other sites
czyli mam wgrać system z płyty i po instalacji najpierw wgrać Media Creation Tool który zainstaluje tylko najnowsze aktulizacje
Masz ściągnąć programik Media creation tool on ściągnie ci obraz systemu utworzy np pendrive'a z którego zainstalujesz system i będziesz miał najnowszą wersję systemu odrazu po instalacji. Dociagnie ewentualnie jakieś mniejsze łatki.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...