Skocz do zawartości

sprzętowy noob prosi o pomoc w


Recommended Posts

Cześć !

Jestem sprzętowym noobem, który od miesiąca próbuje dowiedzieć się czegokolwiek w sprawie ulepszenia obecnego PC.

Chciałbym pograć w gry typu Total War Warhammer 2, PUGB , 7days to die .

Do BF1, GTA itd mam konsole PS4.

 

Moja konfiguracja komputera wygląda jak poniżej : 

 

CPU : core i5 3570 3.4 BOX HD2500
Płyta: Gigabyte GA-Z77-DS3H Z77 DDR3 PCI-E SATA 3
Pamieć : 2x 4GB DDR3 1600 MHZ 
Grafika : Radeon HD 7700
Zasilacz: CM RS500 500W
Dysk SSD Goodram i talerzowy Wd500Gb

 

Pytałem się znanych polskich sklepów ze sprzętem, co polecają i każdy wciska mi karty graficzne, bez informacji czy na pewno moja płyta główna, procek, czy nawet zasilacz udźwigną takie monstra. 

Samemu nie jestem w stanie nawet dociec czym różni się radeon od nvidii. Po prostu, prosiłbym o pomoc na zasadzie "stary, kup to, na wymienione gry starczy w zupełności' , za co będę wdzięczny ! 

Wolałbym zmieścić się w kwocie do 1200zł za kartę graficzną + ew jakiś ram. Jeżeli do obecnego komputera da się cokolwiek sensownego dokleić.

 

Bardzo dziękuję za pomoc! 

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Praktycznie wystarczy wymienić tylko kartę graficzną na GF 1060 6GB i tyle :).

 

Twój Radeon pod obciążeniem bierze pewnie w okolicach 250W a Nvidia 1060 "tylko" 120W także wymiana zasilacza nie jest konieczna bo i tak będzie miał sporo lżej w idlu jak i w stresie.

 

2x 4GB DDR3 również spokojnie powinno wystarczyć bo z tego co pamiętam to GTA V potrafiło się niekiedy wysypać ale przy 4GB RAM także 8GB to wystarczająca ilość.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I dobrze ci sklepy doradzały, wystarczy wymienić GPU właśnie na gtx 1060 6gb (ważne żeby to była wersja z 6gb vram).

Zasilacz bez problemu sobie poradzi.

Z dokupieniem ramu na razie się wstrzymaj, najpierw wymień gpu a następnie jak będziesz grał to uruchom np MSI Afterburner żeby zobaczyć jakie masz zużycie ramu, jeżeli często będzie dobijać do 8gb to warto dokupić kolejne 8gb, jeżeli praktycznie zawsze masz poniżej 8gb to nie ma sensu tego robić.

Link to post
Share on other sites

Cześć ! 

Wow, wielkie dzięki za odpowiedzi, nie spodziewałem się takiej pomocy... bardzo Wam dziękuję :) 

Mój monitor ma swoje lata, ale nie chce się spalić i lepszego mi nie potrzeba, ale coś wczoraj doczytałem  że są jakieś nowe wtyczki więc podaje model : Samsung syncmaster px2370. Do komputera jest podpięty białą wtyczką, ale ma też wyjście HDMI ... 

 

Obecnie przy samym Chromie + ew spotify, zużycie ramu potrafi podskoczyc do 3GB ( w tle Panda ) więc chyba będę musiał za jakiś czas sprzedać te dwie kości 4Gb i dokupić np 2x 8Gb, zgadza się ? 

 

Ok karta jest w moim budżecie, w takim razie sprawdzę testy, która jest najlepsza bo wiem że rożny producent to inna jakość. Chyba, że macie jakąś konkretną na myśli ? 

Czy coś jeszcze potrzebuję? Do dysku SSD musiałem np dokupić szufladkę :) 

 

Wybaczcie, ale dla mnie jest to czarna magia. Po dysk poszedłem do sklepu ze zdjęciami kabli i całego komputera żeby na pewno nie było problemów.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc ! 

Link to post
Share on other sites

Twój monitor ma wyjścia DVI oraz HDMI (czyli wyjścia cyfrowe), wepniesz do niego wszystkiego nowe karty. To co wyczytałeś to dotyczy wyjść analogowych (między innymi VGA, niebieska wtyczka).

 

 

 

 

Obecnie przy samym Chromie + ew spotify, zużycie ramu potrafi podskoczyc do 3GB ( w tle Panda ) więc chyba będę musiał za jakiś czas sprzedać te dwie kości 4Gb i dokupić np 2x 8Gb, zgadza się ?

 

 

Nie do końca, tak jak mówiłem, po wymianie karty zobaczysz jakie masz zużycie ramu w grach, bo to ile zżera ci podczas przeglądanie internetu nie jest tak ważne, no chyba że grasz jak masz włączone 30 kart w chromie.

Link to post
Share on other sites
Obecnie przy samym Chromie + ew spotify, zużycie ramu potrafi podskoczyc do 3GB ( w tle Panda ) więc chyba będę musiał za jakiś czas sprzedać te dwie kości 4Gb i dokupić np 2x 8Gb, zgadza się ?

 

Do 8GB, które masz aktualnie zainstalowane w PC, jeszcze daleko także nie ma czego się obawiać. RAM to pamięć dynamicznie wykorzystywana i zwalniana po zamknięciu aplikacji/programu także by naraz wykorzystać te 8GB to trzeba się nieco postarać np. poprzez granie w GTA V z otwartą w tle przeglądarką WWW ze spooorą ilością otwartych zakładek i pewnie kilkoma dodatkowymi programami. Generalnie rzadki to scenariusz i pewnie go nie uświadczysz a nawet jeśli to Windows ładnie Cię powiadomi o tym fakcie i wskaże którą aplikację należałoby zamknąć :].

 

 

Ok karta jest w moim budżecie, w takim razie sprawdzę testy, która jest najlepsza bo wiem że rożny producent to inna jakość. Chyba, że macie jakąś konkretną na myśli ?

 

Tylko pamiętaj, że są wersje 3GB i 6GB a te warte uwagi to właśnie 6GB i kosztują w okolicach 1400 -1600PLN także chyba nieco więcej niż te 1200PLN z pierwszego posta. Osobiście wybrałbym 2-wentylatorową a takie np: MSI Gaming X czy Armor całkiem przyzwoicie sobie radzi pod względem wydajności i kultury pracy. Oprócz tego pewnie jakieś Gigabyte G1 czy Pality też będą warte polecenia bo nie ma tutaj jakiś specjalnie wielkich różnic. Ostatnio składałem zestaw na MSI Gaming X i całkiem przyjemnie to działa także mogę polecić.

 

 

Do dysku SSD musiałem np dokupić szufladkę :)

 

Zależnie jaką obudową posiadasz bo nowsze mają przewidziane miejsce, gdzie przykręcasz dyski SSD. W starszych obudowach też nie jest to większy problem bo można dokupić tzw. sanki do których się przykręca SSD a potem całość przykręca się w obudowie jak standardowy dysk 3,5". Na upartego, przez to, ze dysk SSD jest lekki i nie powoduje drgań więc można go przykręcić nawet jedną śrubką do zatoki i też nic mu się nie stanie ;).

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...