Skocz do zawartości

Długi start programów po uruchomieniu systemu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez aress124,

Recommended Posts

Witam, mój komputer to:
Procesor i5-4690K

Grafika GTX970

Pamięć 8GB RAM

Dysk SSD Plextor M6S 128GB

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Windows 7

 

Mam problem że po uruchomieniu systemu ikona od połączenia wi-fi zawiesza się i trzeba czekać ponad minutę żeby się połączył z siecią oraz program logitecha od myszki dopiero się uruchamia po odwieszeniu ikony od sieci.

W trybie awaryjnym problem nie występuje. Jest taka dziwna sytuacja, że jak zaktualizuje system przez windows update to pierwszy rozruch po aktualizacji jest bez problemu, następne już niestety denerwują.

Proszę o pomoc, co mogę sprawdzić, jakieś logi porobić itp, strasznie to jest denerwujące przy codziennym uruchamianiu komputera. Pozdrawiam.

08785259147cd.png

Link to post
Share on other sites

System wyświetla że nie ma dostępnych aktualizacji.

W historii jest np KB4049016 które miało niepowodzenie ale przy następnej aktualizacji się powiodło, ale jest np KB4043766 który ma niepowodzenie i nie widzę żeby był potem aktualizowany.

Ikona sieci wygląda tak i jak się na nią kliknie to nie reaguje, dopiero po połączeniu z internetem wyświetlają się opcje.
b617960680d47.png

Edytowane przez aress124
Link to post
Share on other sites

Jaki jest poziom sygnału po połączeniu się przez wifi i ile masz sieci wifi dostępnych w otoczeniu oraz czy to jest sieć ukryta, z którą się łączysz? Czy faktycznie po przejściu do Pulpitu dysk mocno "mieli" (dioda HDD na obudowie) w trakcie całego procesu zawieszenia się ikony sieci czy jednak łączenie wifi trwa dłużej?

 

edit: w ramach testu, jak się już wszystko w Windows załaduje (tak ze 3-5 min. od uruchomienia), możesz wejść w połączenia sieciowe i klikając prawym klawiszem myszki na kartę bezprzewodową wybierasz opcję "wyłącz" po czym znów klikasz i wybierasz "włącz" obserwując ile czasu zajmie tym razem zestawienie połączenia wifi.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Siła sygnału dobra, 4 na 5 kresek, z moją 3 sieci dostępne, sieć jest widoczna.
System mam już z 2 lata albo więcej, tyle samo sieci było widocznych od zawsze, a sytuacja zaczęła się ok 1-2 miesiące temu.

Dysk w przeciągu minuty tak miga raz na 1-2s ale jak ma załączyć się wifi to prawie non stop świeci.

Po załadowaniu systemu jak wyłączę kartę bezprzewodową i włączę to wifi łapie w 5s.

Zapomniałem wspomnieć, że jak ikona sieci się odcina to słychać dźwięk podłączenia urządzenia pod usb.
W sumie to nie napisałem jaką mam kartę wifi, może to ma jakiś wpływ, Netis WF2190 na podpięta pod USB 3.0 z tyłu komputera.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki już przeinstalowałem na samym początku, zero zmian.
Odłączyłem teraz kartę i uruchomiłem ponownie komputer, ikona od sieci zacięła się w takim samym momencie.
Po odcięciu jest ikona jak z wyłączoną kartą bezprzewodową.
Może po odinstalowaniu sterowników od wifi muszę rejestr wyczyścić i dopiero jeszcze raz zainstalować? Tak nie robiłem.

Edit. Odinstalowałem sterowniki od wifi, uruchomiłem ponownie komputer a on dalej pokazał ikonę wyszukiwania sieci i zawiesił ją.
Wychodzi na to że problem leży gdzieś indziej a to jest tylko efekt tego problemu.

Jak chcę wejść w menedżer urządzeń to nie pojawia się dopóki się nie odetnie ikona sieci.

Edytowane przez aress124
Link to post
Share on other sites

musi cos byc z plytami od msi bo ja mialem tak samo przy mojej msi z97 gaming 7 

mi pomoglo wylaczenie w startu uslugi msi live update 


chociaz po jakims czasie problem powrocil 

czasem ustapil po zainstalowaniu nowych sterownikow graficznych 

dodam tez ze odisnstalowalem geforce experience 


ogolnie zauwazylem ze problem lezy w konflikcie startu uslug lub aplikacji przy starcie systemu (u mnie windows 7) najlepiej wylaczyc niepotrzebne uslugi i aplikacje ktore startuja wraz z windowsem a takze odinstalowac niepotrzebne smieci takie jak msi live update i tym podobne ulepszacze jak msi gaming app

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie mam możliwości podpięcia się przewodem bo router jest o piętro niżej.

Wieczorem będę w domu i powalczę z problemem, na pewno dam znać czy coś udało mi się osiągnąć.


Usunąłem geforce experience i powyłączałem z autostartu programy za pomocą autoruns, ale niestety dalej nie trafiłem na problem.

Dokładnie nie wiem co mogę wyłączyć żeby mi się system nie wywalił.

Jak się zaloguje do profilu i potem dam wyloguj to przy następnym zalogowaniu problemu nie ma, dopiero po ponownym uruchomieniu systemu.


W końcu udało mi się ogarnąć problem. :)
Problemem była usługa " Serwer kolejki SOLIDWORKS Visualize".

Podaje info jak do tego doszedłem, wykonałem czysty rozruch systemu, instrukcja pod linkiem: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Po wyłączeniu wszystkich usług oczywiście problem nie występował :), więc zacząłem włączać po 10 usług i uruchamiać ponownie komputer w celu sprawdzenia czy znowu się nie zawiesza. Jak zawsze w takich sytuacjach usługa powodująca problem była prawie na samym końcu mojej listy :D  jak trafiłem na grupkę usług przy których problem występował to zmniejszyłem liczbę uruchomionych usług aż trafiłem w konkretny problem.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...